Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 13 листопада 2019, питання №5836

Аліменти в електонній декларації

Доброго дня.
Чоловік від першого шлюбу після усної домовленості, добровільно особисто сплачує аліменти на дитину, через переказ Вестерн Юніон(так, як виїхав на заробітки і проживає закордоном). Я вийшла заміж другий раз, і теперішньому чоловіку потрібно подавати е-декларацію. В декларації потрібно показувати і мої надходження. Чи потрібно показувати дані кошти і як правильно їх записати, щоб потім не було проблем? 
Дякую. З нетерпінням буду чекати на відповідь)))

Відповіді юристів (1)

    Ковальчук Владимир

    Підпунктом 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) встановлено, що платниками податку є, зокрема, фізичні особи — резиденти, які отримують іноземні доходи.

    Згідно з пп. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, іноземні доходи, тобто будь-які доходи (прибуток), отримані із джерел за межами України.

    Порядок оподаткування іноземних доходів регулюється п. 170.11 ст. 170 ПКУ, пп. 170.11.1 ПКУ якого визначено (з урахуванням вимог пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ), що у разі, коли джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 статті 167 ПКУ (15 та 17%).

    Відповідно до п. 164.4 ст. 164 ПКУ під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Нацбанку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

    Враховуючи вищенаведене, Вам необхідно до 1 травня поточного року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за своєю податковою адресою та задекларувати суму грошового переказу, отриману у році.Тут слід обов'язково вказати, що гроші передаються на утримання дитини (краще вказати ПІБ дитини) за певний період (місяць, квартал, рік і т.д.).

    Обов'язково зберігайте квитанцію з банку.Оплатити аліменти через банк можна двома способами:

    - через касу, оформивши платіж на розрахунковий рахунок дитини або батька;

    - за допомогою пересилання коштів з карти на карту.

    У будь-якому випадку в платежі повинні бути вказані такі дані;

    дата платежу;

    дані платника;

    дані одержувача;

    призначення платежу. В декларации Аліменти треба показувати в 11-му розділі тому, хто їх одержує. Тому, хто їх сплачує, нічого показувати не потрібно.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України