Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 24 березня 2022, питання №59763

звільнення з роботи в воєнний час

Добрий день!
Підскажіть будь-ласка, чи можна звільнитися в воєннтй час без відпрацювання 14 днів?
Ситуація така, що з 24 лютого мля фірма не працює, але збирається відновити роботу на неповний робочий тиждень (2 рази в неділю по 3-4 години).
Я хочу влаштуватися на роботу з повним робочим днем. Чи маю я право не відпрацьовувати 14 днів, якщо роботодавець не дає мені повноцінний робочий день з відповідною оплатою?

Відповіді юристів (2)

    Велегура Ростислава
    Велегура Ростислава 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 12 років досвіду

    Добрий день!

    Так, Ви можете звільнитися без відпрацювання 14 днів. Введення воєнного стану в Україні є поважною причиною для звільнення працівника у бажаний ним строк на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України. У заяві про звільнення зазначте вказану причину та надайте її роботодавцю.

    Сергій
    Сергій 2 роки тому

    Юрист, 3 роки досвіду

    Сьогодні набув чинності Закон відповідно до якого:

    Стаття 4. Особливості розірвання трудового договору з ініціативи працівника

    1. У зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).

    Тобто, якщо ви знаходитесь в районі бойових дій можете не відпрацьовувати.

    Якщо ні, то ви можете розірвати договір за угодою сторін без відпрацювання 14 днів, але це в випадку якщо роботодавець погодиться.

    Якщо потрібна детальна консультація або бажаєте віддячити за відповідь на запитання звертайтеся в приватні повідомлення за допомогою значка "звернутися".

    Р.S. Вказуйте в контактах актуальну електрону адресу для зв'язку.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України