Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
917 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Я правильно понимаю, что в данный момент согласно изменениям Кабинета Министров от 29.04. и 01.05.2022 теперь границу можно пересекать инвалидам 3 группы и студентам? https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-pravil-peretinannya-derzhavnogo-kordonu-gromadyanami-ukrayini-383
Заранее благодарю за ответ.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (8)
https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-... Но так же потом опубликовали эту поправку, кого она исключает из списка?
Юрист, м. Миколаїв, 6 років досвіду
Вітаю!
Щодо осіб з інвалідністю ІІІ групи все вірно, щодо студентів - не зовсім. Справа в тому, що Кабміном було прийнято постанову від 1 квітня 2022 р. № 399, згідно якої пункт 26 Правил перетинання державного кордону громадянами України доповнити реченням такого змісту: “Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому — восьмому частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за особами з інвалідністю і хворими дітьми" № 2122-IX від 15.03.2022 року статтю 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" добовнено новою частиною (детальніше: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2122-20#n60) та вказано, що У зв’язку зі змінами частини другу - четверту вважати відповідно частинами третьою - п’ятою.
Тобто, частина 2 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", яка передбачала відстрочку для студентів та науковців, тепер є частиною 3, а згідно вищевказаної постанови № 399 від 1 квітня 2022 року (публікація в УК вже була, вона діє) пункт 26 Правил перетинання державного кордону громадянами України не поширює свою дію на студентів (абзац другий частини 3 ст. 23 ЗУ про мобілізацію). Можливо, буде чергове інформування Держприкордонслужби щодо цих змін, але поки посилатися на цей пункт 2-6 Правил студент не зможе.
Чудово, дуже вам дякую. Проте є ще одне уточнення: хіба в постанові №399 не виключають пункт про інвалідів ІІІ групи? Не дуже розумію, як саме там працюють абзаци та що саме виключили.
1. "Абзац четвертий пункту 21 виключити."
Юрист, м. Миколаїв, 6 років досвіду
Мова йде про виключення абзацу 4 п.2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. N 57, але про наявність відстрочки від призову під час мобілізації для осіб з інвалідністю мова йде також в абзаці третьому частини першої статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме – «не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані:…. визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії)».В Постанові № 399 вказано, що дія пункту 2-6 не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому — восьмому частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, про частину першу вищевказаного закону нічого не вказано.
Якщо дослівно тлумачити зміни, то скоріше за все самих осіб з інвалідністю ІІІ групи випускатимуть, а їз супровід, який був в Правилах перетинання державного кордону, вже ні.
Проте, враховуючи, що навіть при законодавчому встановленні права виїзду студентів українських Вузів за кордон Держприкордонслужба їх не випускала, на кордоні може бути зовсім інша ситуація.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечір, Олександр!
ТАК, ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ТОМУ ЩО ВИ Є ІНВАЛІДОМ ТРЕТЬОЇ ГРУПИ ТА МАЄТЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ.
Звертаю Вашу увагу на те, що НАБРАВ ЗАКОННОЇ СИЛИ ПРИЙНЯТИЙ 15 березня 2022 року Верховною Радою України Закон України № 7140-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і тяжкохворими дітьми».
Відповідних змін зазнали статті 17, 18 та 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII та стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за особами з інвалідністю і хворими дітьми:
Про внесення змін до деяких ... | від 15.03.2022 № 2122-IX (rada.gov.ua)
"2. У статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 255 із наступними змінами):
1) абзаци третій - тринадцятий частини першої замінити тринадцятьма новими абзацами такого змісту
"визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);...";
після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
"Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання".
У зв’язку з цим частини другу - четверту вважати відповідно частинами третьою - п’ятою.
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування".
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. N 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. N 724) ( 724-2010-п )
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України: Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)
1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю І та ІІ груп незалежно від їх віку мають право перетинати державний кордон України за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о ( z1509-12 )) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики. ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:
- ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИМЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), ДОВІДКОЮ МСЕК О ІНВАЛІДНОСТІ ДРУГОЇ ГРУПИ,
- ДЕ:
1) СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК;
2) ПРОЙТИ ВЛК;
3) ЯКЩО НЕ МАЄ ВІЙСЬКВОГО КВИТКА (ТИМЧАСОВОГО ПОСВІДЧЕННЯ) ОТРИМАТИ ЙОГО;
4) ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ;
5) ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ) ПРО ТЕ, ЩО ВИ МАЄТЕ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ ТА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ДЛЯ ПРЕД"ЯВЛЕННЯ ПРАЦІВНИКАМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!
Дякую за розширену відповідь, але як я правильно зрозумів - мені обов'язково треба йти у воєнкомат та отримувати відстрочку від призову по мобілізації? У мене є висновок МСЕК про інвалідність 3 групи, а йти зараз у воєнокмат це самі розумієте, величезні черги, комісії не проводять і т.д.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
ОЛЕКСАНДР!
ТАК!
ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:
- ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИМЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), ДОВІДКОЮ МСЕК О ІНВАЛІДНОСТІ 3 ГРУПИ,
- ДЕ:
1) СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК;
2) ПРОЙТИ ВЛК;
3) ЯКЩО НЕ МАЄ ВІЙСЬКВОГО КВИТКА (ТИМЧАСОВОГО ПОСВІДЧЕННЯ) ОТРИМАТИ ЙОГО;
4) ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ;
5) ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ) ПРО ТЕ, ЩО ВИ МАЄТЕ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ ТА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ДЛЯ ПРЕД"ЯВЛЕННЯ ПРАЦІВНИКАМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Александр!
Если консультация оказалась полезной Вы можете сделать отметки в виде галочек зеленого цвета под всеми моими фото, оставляйте пожалуйста отзывы и отметки в виде стрелочек зеленого цвета вверх под моими ответами внизу с правой стороны, благодарю Вас!
С уважением, адвокат Евгений Александрович.