Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 03 квітня 2022, питання №60809

Звільнення чи свій рахунок.

Працюю керівником структурного підрозділу в навчальному закладі. В зв'язку з подіями в Україні, змушена була виїхати за кордон з двома малолітніми дітьми (12 та 5 років). Тепер роботодавець пропонує або за свій рахунок або припинення трудового договору. Як краще зробити?

Відповіді юристів (1)

    Велегура Ростислава
    Велегура Ростислава 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 12 років досвіду

    Добрий день!

    Якщо ви плануєте в майбутньому повернутися в Україну та продовжувати працювати за даним трудовим договором, то краще написати заяву про відпустку без збереження заробітної плати.

    ВІдповідно до Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" № 2136-ІХ від 15.03.2022 р.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text

    Стаття 12. Відпустки

    1. У період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

    2. У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

    3. Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України "Про відпустки".

    Тобто, на час дії воєнного стану, виможете написати заяву про надання вам відпустки без збереження заробітної плати на весь час дії воєнного положення в Україні, надіславши відповідно заяву на єл. адресу роботадавця.

    Якщо Ви не маєте наміру продовжувати трудові відносини, то відповідно до ст. 4 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану, у зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури). Відповідну заяву ви також можете надіслати на електронну пошту роботодавця.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України