Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
917 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вопрос короткий, но с длинным подтекстом и историей)
Суть самого вопроса - безопасно ли сейчас ехать в ближайший военкомат, чтобы поставить отметки об Исключении с военного учёта? (Закарпатская обл.) т.к. здесь мобилизуют всех и вся. И как правильно по закону действовать в случае принудительной мобилизации?
У меня есть судимость по ст. 187 ч.4, ещё не погашена (2 года до погашения). При продаже квартиры несколько лет назад, чтобы выписаться, ходил в военкомат, получал военный билет (Тимчасове посвiдчення). Мне было всё-равно, что в нём напишут, мне нужно было продать квартиру и не сорвать сделку. В итоге, мою судимость в Военном билете не отобразили, и не исключили меня с военного учёта. У подельника (те же статьи) в том же военкомате, данные внесли, и сейчас он Исключен с военного учёта согласно ст. 37 п.6 пп.6 Закона Украины "ПВОiВС", что помогло ему, хоть и с 3-го раза выехать за пределы Украины.
Военкомат Харьковский. Дело там же я так понимаю. Я в Закарпатской обл.
Цель:
1. Поставить отметки в военкомате о снятии согласно ст. 37 п.6 пп 6 Закона Украины "ПВОiВС".
2. Иметь возможность пересекать границу в любой момент и по несколько раз!
Имеется:
- справка о судимости ст. 187 ч.4
- справка об освобождении из мест лишения свободы
- Тимчасове посвiдчення вiйськовозобов'язаного
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (10)
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Здравствуйте!
В связи с вашей судимостью вы должны быть исключены с воинского учета, а значит не подлежите мобилизации!
Підстави для отримання звільнення від мобілізації, що надають право для перетину кордону зазначені у ч. 6 ст. 37 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text)
6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
ст. 187 ч.4 УК - особо тяжкое преступление.
Кримінальний кодекс України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text
Стаття 12. Класифікація кримінальних правопорушень
6. Особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п’ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.
Стаття 187. Розбій
4. Розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, -
карається позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.
Исключение с учета - это навсегда. Вас не могут в него вписать обратно. А значит - вы невоеннообязанное лицо и не подлежите мобилизации.
Вам нужно обратиться в военкомат, чтобы во временном удостоверении проставили отметку об исключении с воинского учета на основании справки о судимости ст. 187 ч.4 и справки об освобождении из мест лишения свободы.
Учитывая военное время в стране, вы можете обратиться в ближайший к вам военкомат.
Если в военкомате будут отказываться - следует жаловаться в Министерство обороны.
Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України 0 800 50 04 42
Жаловаться в письменном виде можно по адресу: 03168, м. Київ-168, Повітрофлотський проспект, 6
E-mail: admou@mil.gov.ua, тел.факс (044) 226-20-15
Если будут проблемы на границе, рекомендую такой алгоритм.
1. Вимагайте письмове рішення про відмову у перетині кордону.
2. Викликати поліцію!
3. Письмова скарга керівнику посту!
4. Скарга на гарячу лінію ДПСУ (Cлужба «Довіра»:; +38(044)527-63-63 Телефон довіри - 1598)
5. Скарга на Урядову Гарячу лінію 1545
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Потрібно звернутись до найближчого ТЦКСП із усіма наявними документами. Старе тимчасове посвідчення, де немає відомостей про виключення, краще не показувати.
Проблем не повинно виникати, оскільки Закон чітко передбачає обов'язковість Вашого виключення із військового обліку військовозобов'язаних
Успіхів!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день, Віталій!
ПРОБЛЕМ НЕ ПОВИННО БУТИ, ЯКЩО У ВАС НА РУКАХ БУДЕ:
"- справка о судимости ст. 187 ч.4- справка об освобождении из мест лишения свободы- Тимчасове посвiдчення вiйськовозобов'язаного".
ВРАХОВУЮЧИ, ВОЄННИЙ СТАН, ВИ МАЄТЕ ПРАВО ЗВЕРНУТИСЯ ДО БУДЬ-ЯКОГО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ) ЗА МІСЦЕМ ФАКТИЧНОГО ПРОЖИВАННЯ.
ТАК, ВИ БУЛИ ЗАСУДЖЕНІ ЗА ОСОБЛИВО ТЯЖКИЙ ЗЛОЧИН, ТО ВИ ПОВИННІ БУТИ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ (НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ"ЯЗАНИЙ).
У Вас є законні підстави для виїзду за кордон.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
"Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього... 6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
1) призвані чи прийняті на військову службу;
2) проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;
4) досягли граничного віку перебування в запасі;
5) припинили громадянство України;
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
8) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими".
ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ТРЕБА ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК, З ВІДМІТКОЮ ПРО ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ+
"- справка о судимости ст. 187 ч.4
- справка об освобождении из мест лишения свободы- Тимчасове посвiдчення вiйськовозобов'язаного".
При наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий вечір, Віталію!
Згідно з ч. 9 ст. 14 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» на районні (міські) комісії з питань приписки покладаються, крім іншого:
- зняття з військового обліку призовників та взяття на військовий облік військовозобов'язаних громадян, яких раніше було засуджено до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання;
- виключення з військового обліку громадян, яких раніше було засуджено до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до пункту 6 частини 6 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які: були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Стаття 89 Кримінального Кодексу України визначає строки погашення судимості.
Такими, що не мають судимості, визнаються (п. 8, 9 ч. 1 ст. 89 ККУ):
8) особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення;
9) особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Згідно зі ст. 90 ККУ строки погашення судимості обчислюються з дня відбуття основного і додаткового покарання.
До строку погашення судимості зараховується час, протягом якого вирок не було виконано, якщо при цьому давність виконання вироку не переривалася. Якщо вирок не було виконано, судимість погашається по закінченні строків давності виконання вироку.
Якщо особу було достроково звільнено від відбування покарання, то строк погашення судимості обчислюється з дня дострокового звільнення її від відбування покарання (основного та додаткового).
Якщо невідбуту частину покарання було замінено більш м'яким покаранням, то строк погашення судимості обчислюється з дня відбуття більш м'якого покарання (основного та додаткового).
Якщо особа, що відбула покарання, до закінчення строку погашення судимості знову вчинить кримінальне правопорушення, перебіг строку погашення судимості переривається і обчислюється заново. У цих випадках строки погашення судимості обчислюються окремо за кожне кримінальне правопорушення після фактичного відбуття покарання (основного та додаткового) за останнє кримінальне правопорушення.
У Вашому випадку судимість не погашена, а отже Ви маєте право звернутись в ТЦКСП (військомат), там де Ви зараз перебуваєте, тобто в Закарпатський області, де Вам по закону зобов'язані поставити відмітку про зняття з обліку. Ваших документів для того буде цілком достатньо.
І, так, це цілком для Вас безпечно.
За потреби звертайтесь персонально.
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Добрий день!
Суть самого вопроса - безопасно ли сейчас ехать в ближайший военкомат, чтобы поставить отметки об Исключении с военного учёта? (Закарпатская обл.) т.к. здесь мобилизуют всех и вся. И как правильно по закону действовать в случае принудительной мобилизации?
Так, безпечно, так як згідно чинного законодавства України, ви не підлягаєте мобілізації та є особою, яка підлягає виключенню з військового обліку.
Відповідно до ч.6 ст. 37 Закону України "Про військовий обов"язок та військову службу"
Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
Злочин за яким ви раніше були засуджені є особливо тяжким злочином, тому Ви підпадаєте під дану обставину для виключення з військового обліку.
Для того, шоб отримати відповідний запис про виключення, Вам необхідно звернутися до "військомату" за місцем свого перебування та надати довідку, яка підтверджує наявність судимості. Після проставляння відповідного штампу в Тимчасове посвідчення, ви можете перетинати кордон України без обмежень.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВіталію!
І ще: відмітка у военному квитку про зняття з обліку автоматично дає Вам право безперешкодно виїхати за межі України.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Здравствуйте, Виталий!
1) Суть самого вопроса - безопасно ли сейчас ехать в ближайший военкомат, чтобы поставить отметки об Исключении с военного учёта? (Закарпатская обл.) т.к. здесь мобилизуют всех и вся. - да, безопасно.
Вас вообще не могут мобилизовать, так как Вы подлежите исключению с военного учета, что означает потерю статуса военнообязанного.
Вам нужно обратится у военкомат (можно по месту фактического нахождения) и написать заявление об исключении с военного учета cогласно ст. 37 п.6 пп 6 Закона Украины "ПВОiВС".
При посещении военкомата возьмите с собой:
- паспорт (нужен для установления вашей личности)
- справку о судимости ст. 187 ч.4
- справку об освобождении из мест лишения свободы
- тимчасове посвiдчення вiйськовозобов'язаного
Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/ed2022...):
Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього
6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022 "Про загальну мобілізацію" (https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...):
4. Призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України. Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.
5. Генеральному штабу Збройних Сил України визначити черговість та обсяги призову військовозобов’язаних, резервістів та транспортних засобів національної економіки в межах загального строку мобілізації.
2) И как правильно по закону действовать в случае принудительной мобилизации? - Вам это не грозит.
Потому в случае нарушения ваших прав:
1) Подавайте письменную жалобу начальнику военкомата.
2) Обращайтесь в Министерство обороны Украины (контакты - https://www.mil.gov.ua/kontakti/garyacha-liniya.ht...)
3) На телефоны горячих линий
0-800-500-410
0-800-500-442
044-454-44-99
4) Также можете звонить на Урядову Гарячу лінію 1545.
Закон України "Про прикордонний контроль" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17#Text):
Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України
1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.
3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.
РІШЕННЯ про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України, який досяг 16-річного віку, затверджене Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України 14.12.2010 N 967(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0031-11#Text):
"__" ___ 20__ року ___ (назва пункту пропуску через державний кордон ___ України або пункту контролю)
Згідно з частиною першою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" мною, ___ (посада, найменування підрозділу охорони державного кордону, ___ органу охорони державного кордону, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)
___ ___, як уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону:
1. ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У ПЕРЕТИНАННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ НА ВИЇЗД З УКРАЇНИ ГРОМАДЯНИНУ(ЦІ) УКРАЇНИ прізвище ___ (українськими літерами) ім'я ___ (українськими літерами)
дата, місяць, рік народження ___, паспортний документ: серія ___, N ___ у зв'язку з наявністю однієї з підстав, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", у тому числі у зв'язку з наявністю в базі даних Державної прикордонної служби України відомостей, що зазначену особу рішенням ___ ___ (посилання на рішення суду або прокурора)
тимчасово обмежено у праві виїзду з України, або відповідно до статті 20 Закону України "Про державну прикордонну службу України" відсутні дійсні документи на право перетинання державного кордону.
Інформацію про підстави внесення Вас до цієї бази даних Ви можете отримати у розпорядника інформації, що знаходиться ___ ___. (місто, вулиця, будинок, індекс).
2. Рішення набирає чинності невідкладно.
3. Про прийняті рішення доповів начальнику ___ ___. (назва органу охорони державного кордону).
4. Згідно зі статтею 4 Закону України "Про звернення громадян", частиною третьою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити це рішення за належністю до начальника ___, (назва органу охорони державного кордону) що знаходиться ___, або до суду. (місто, вулиця, будинок, індекс)
Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником ___ ___ (назва органу охорони державного кордону) або скасовано та визнано судом нечинним.
5. Рішення оформлено у двох примірниках, кожен з них має однакову юридичну силу.
___ ___ ___ (військове звання) (підпис) (прізвище, ім'я, по батькові особи, яка прийняла рішення)
Другий примірник цього рішення отримав ___ ___ (дата) (підпис)
Если возникнут дополнительные вопросы, обращайтесь через кнопку "Обратиться".
ВСЕГО ДОБРОГО!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
на підставі довідки про судимість , або з рішенням суду зверніться в ТЦК СП де працює комісія ВЛК , пройдіть її для справи та отримайте військовий білет(посвідчення) з виключенням з військового обліку повним.(Невійськовозобов язаний взагалі)
Якщо ви вчинили кримінальний злочин середньої чи тяжкої форми , Вам неможливо проходити службу в ЗСУ чи ТРО.
оформлять особову справу білий білет (спец посвідчення) і на кордоні пропустять
---
Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)
посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, або
висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)мають оформити посвідчення спеціальне для вашої категорії громадян.
Крім того обмеження не стосуються осіб:
на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або
які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або
на утриманні яких є дитина з інвалідністю., або особа з інвалідністю до 23 років.
А також тих, хто є:
усиновителем
опікуном, або
чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.
які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).
водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку;
люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують.
Особи, що зайняті доглядом за особами , що його потребують згідно висновку ЛКК
З повагою,
Костянтин Гончаренко
---
Ви можете здійснити оплату юристу, натиснувши "галочку зеленого кольору під фото обраного юриста", з залишенням відзиву, а також додатково: у разі наявності можливості у графі: "Віддячити".
Під час воєнного стану це дуже актуально.
Юрист, 19 років досвіду
Добрый вечер Виталий.
Вы приобщили документы согласно которых исключены с воинского учета и соответственно не являетесь военнообязаным, не можете быть призваным по мобилизации, а потому органичения на выезд из Украины на Вас не распространяются.
Если Вы приобщили чужие документы, то необходимо поставить в военкомате отметки об исключении с воинского учета так как были осуждены по ч. 4 ст. 187 УК Украины к лишению свободы. Если военкомат откажется поставить отметки и выпишет повестку не берите ее вообще поскольку не являетесь военнообязанным.
Отказ военкомата необходимо будет обжаловать в суде.
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Добрый день, Виталий!
И с первой и второй целью вы справитесь при описанной ситуации и наличия всех документов, на которые ссылаетесь.
Не вижу причин по невыполнению.
При незаконной мобилизации, набирайте гарячую линию Минобороны и адвоката.
Обращайтесь