Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день... В разводе с 2010 года. Ребенок (12лет) проживает с мамой.. в связи со сложившейся ситуацией у мамы финансовые трудности. И она хочет чтобы ребенок проживал с отцом... как все это юридически оформить??? У отца имеется ВНЖ другого государства и мать хочет чтобы забрал ребенка к себе за границу...
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте, Игорь!
В соответствии с частью 1 статьи 109 Семейного кодекса Украины предусмотрено право родителей на заключение договора об установлении места проживания детей. При этом, помимо определения постоянного места жительства сына или дочери, в нем можно прописать родительские права и обязанности по уходу, воспитанию и обучению детей. Такой договор заключается в письменной форме и заверяется нотариусом. Нотариусу хорошо известно, как это делается.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Оскільки батько знаходиться за кордоном, укласти договір у нотаріуса наразі не пред'являється можливим.
А тому бачу єдиний простий спосіб врегулювання ситуації: переміщення дитини до батька без будь-яких юридичних моментів.
Юрист, 19 років досвіду
Добрый день Игорь.
Я так понимаю, что спора с бывшей супругой касательно места жительства ребенка нет, но сам ребенок должен быть не против проживать с Вами.
Сейчас, в связи с военным положением, упростили порядок выезда за границу детей с родителями. Нотариального согласия второго родителя не требуется. Бывшая супруга может привезти ребенка к Вам за границу или Вы приехать и забрать к себе (но лучше первый вариант, поскольку Вас могут назад не выпустить если военнообязанный). После прибытия за границу необходимо поставить ребенка на временный консульский учет в течении одного дня.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Проживание ребенка с отцом
Добрый день... В разводе с 2010 года. Ребенок (12лет) проживает с мамой.. в связи со сложившейся ситуацией у мамы финансовые трудности. И она хочет чтобы ребенок проживал с отцом... как все это юридически оформить??? У отца имеется ВНЖ другого государства и мать хочет чтобы забрал ребенка к себе за границу...
Хххх
Здравствуйте!
1. Если Вы въедете в Украину, то если Вы не стоите на консульском учете в стране ПМЖ и не прошли все процедуры в Украине при оформлении ПМЖ, то Вас из Украины не выпустят.
Офіційне повідомлення прикордонної служби України:
https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-g...
Як неодноразово повідомлялося, на період дії правового режиму воєнного стану Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється.
Згідно з вимогами законодавства обмеження щодо перетину кордону на виїзд з України не застосовуються до окремих осіб цієї категорії, зокрема:
- які мають посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік (відповідно до рішення Уряду про затвердження переліку посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час);
- які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність з виключенням з військового обліку.
- на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
- які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.
- на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю віком до 18 років або повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи ІІ групи, до досягнення нею 23 років.
- усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років.
- зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.
- які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.
- здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).
Крім того нагадаємо, що перетнути кордон на виїзд з України можуть військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законодавством випадках, зокрема:
водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку https://www.facebook.com/MinInfra.UA/posts/3250891...
люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують https://www.facebook.com/DPSUkraine/posts/29603762...
Окремо звертаємо увагу, що всі громадяни, які підпадають під виключення, повинні мати необхідні документи для підтвердження. При цьому у ході заходів прикордонного контролю перевірятиметься їх дійсність і факт видачі відповідними органами.
2. Оптимальный вариант, чтобы мать вывезла ребенка за границу и там передала Вам.
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Здравствуйте!
Правила перетинання державного кордону громадянами України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...
Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.
Таким образом, ребенок может с мамой пересечь границу, мама передаст ребенка папе и вернеться обратно в Украину. Для этого никаких документов оформлять НЕ НУЖНО.
После прибытия за границу папе нужно будет поставить ребенка на временный консульский учет в течении одного дня.
Если остались вопросы - обращайтесь! Буду рад помочь.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Д
ДОБРОГО дня!
Вам необхідно:
Стати на консульський облік ,як такий, що має статус ПМЖ.
Приїхати в Україну зайти до нотаріуса укласти з дружиною договір про визначення місця проживання дитини.
Укласти відразу згоду матері на перетин кордону.
Виїхати з дитиною на підставі консульських документів про статус особи ,що проживає закордоном і показати згоду матері і договір
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечір, Ігор!
ТРЕБА УКЛАСТИ ДОГОВІР про визначення місця проживання дитини (далі "Договір") потрібен для визначення з ким з батьків проживатиме дитина після розлучення, а також порядок розподілу батьківських обов'язків між матір'ю та батьком у зв'язку із розірванням шлюбу.
Цей Договір може бути укладений щодо дитини, яка не досягла 18-річного віку. Місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини. Місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою та фіксується батьками у тексті цього Договору.
Дія цього Договору автоматично припиняється у випадку досягнення дитиною 18 років або раніше, у зв'язку із укладенням шлюбу між дитиною та третьою особою. Цей Договір може бути також розірвано за спільною згодою матері та батька, або в судовому порядку.
Структура шаблону складається з наступних частин:
(1) загальні положення (строк договору, способи зв'язку із матір'ю та батьком, одностороння відмова від Договору тощо); та
(2) визначення місця проживання дитини (з ким проживатиме дитина, графік зустрічей із тим з батьків, який проживає окремо); та
(3) розподіл батьківських обов'язків (порядок вивозу дитини у відпустку, порядок спілкування дитини з іншими родичами).
Документ може бути використано самостійно фізичними особами (громадянами України чи іншої держави) та/або нотаріусами державних і приватних нотаріальних контор. Щоб Договір був дійсним, він має бути підписаний власноруч обома сторонами, а також нотаріально посвідчений.
Договір набуває юридичної сили від дати його нотаріального посвідчення. Будь-які зміни до Договору, а також його розірвання допускається лише за взаємною згодою чоловіка та дружини, що оформлюється додатковою угодою з обов'язковим наступним нотаріальним посвідченням, або через суд.
Якщо у подружжя є декілька спільних дітей щодо яких має бути визначено місце постійного проживання, цей Договір має бути окремо укладений щодо кожної дитини.Застосовуване законодавство
Цей Договір про визначення місця проживання дитини підготовлено у відповідності з чинними положеннями Сімейного кодексу України, Цивільного кодексу України, а також усталеною практикою нотаріального посвідчення договорів такого виду.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Добрый день, Игорь!
Необходимо заключить договор, в котором вы определите период проживания, достигнутые договоренности по содержанию.
Все то, к чему мы совместно пришли. Что поможет в дальнейшем избежать и рисков, и исков по отношению друг к другу.
Если остались вопросы, обращайтесь.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Здравствуйте, Игорь!
Cтатьей 160 Семейного кодекса Украины предусмотрено правo родителей на определение места жительства ребенка, а именно:
– по обоюдному согласию родителей, если ребенку не исполнилось 10 лет;
– в случае, если ребенку от 10 дo 14 лет, последний может вместе с родителями участвовать в принятии решения об определении места жительства ребенка.
Если родители пришли к согласию касаемо места жительства ребенка, мoжет быть заключен договор о воспитании ребенка в соответствии с ч. 4 cт. 157 Семейного кодекса Украины. В дoгoвoре должны быть определены следующие условия: место жительства ребенка; четко указано участие тoгo из родителей, кто будет прoживать или прoживает отдельно от ребенка, в его содержании; осуществление тем из родителей, кто прoживает или будет проживать отдельно от ребенка, права на личное его воспитание.
Если вопрос касаемо определения места жительства ребенка возникает при расторжении брака, в целях упрощения прoцедуры расторжения брака дoгoвор мoжет быть составлен в простой письменной форме и засвидетельствован нoтариальнo (условиями дoгoвoра не могут нарушаться личные и имущественные права ребенка).
Ocнoвными преимуществами заключения дoгoвoра о воспитании ребенка являются:
– избежание кoнфликта между родителями (позволяет сохранить дружеские отношения между родителями и не наносит душевных волнений ребенку, заставляя выбрать место жительства в пользу одного из родителей);
– oперативноcть (избавляет от необходимости хoдить по разнообразным учреждениям и организациям и собирать пакет дoкументов для решения вопроса касаемо определения места жительства ребенка);
– экoнoмноcть (не тратиться время на рассмотрение данного вопроса в органах опеки и в cуде, что может продолжаться не oдин год).
Если возникнут дополнительные вопросы, обращайтесь через кнопку "Обратиться" и я отвечу на них в индивидуальном порядке.
При обращении указывайте свою е-почту, по которой с Вами можно связаться.
ВСЕГО ДОБРОГО!