Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 06 квітня 2022, питання №61115

Как поделиться имущество при разводе?

Здравствуйте, что будет с квартирой при разводе если куплена она в браке, но оформленна дарственная на ребёнка совершеннолетнего?

Відповіді юристів (7)

    Танача Юлія  Антонівна
    Танача Юлія Антонівна 2 роки тому

    Адвокат, 17 років досвіду

    Добрый день, Анастасия!

    В таком случае развод не имеет никакого отношения к квартире, т.к. она является собственностью ребенка, а не общей совместной собственностью супругов. Совершеннолетний ребенок самостоятельно принимает решения и распоряжается квартирой.

    Удачи Вам!

    • Анастасия Клієнт 2 роки тому

      Здравствуйте, играет ли роль что муж прописан в квартире

      • Танача Юлія  Антонівна
        Танача Юлія Антонівна 2 роки тому

        Адвокат, 17 років досвіду

        Прописка в квартире не имеет значения для права собственности на нее.

        Выписать возможно, но все чаще ЦНАПы отказывают в снятии человека с регистрации места проживания, и людям приходится обращаться в суд.

        Поэтому варианты и перспективы "выписки" нужно рассматривать по конкретной ситуации - где фактически проживает муж, есть ли у него другое жилье и т.д.

        Имущество в квартире - необходимо определять, кому оно принадлежит, кем приобреталось, в какой период ( до брака или в браке) и есть ли документы, подтверждающие приобретение кем-то из супругов.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Добрый день!

    квартира собственность ребенка полная и делиться не будет , личное имущество не подлежит делению ст. 70 СК Украины.

    Прописка регистрация не создает прав собственности. Снять с регистрации можно в любой момент

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    • Анастасия Клієнт 2 роки тому

      Здравствуйте, подскажите пожалуйста , тоесть ребенок как собственник может его выписать? Если да, то куда нужно обращаться и что для этого нужно(документы,еще что-то) и будет ли делится то что в квартире (мебель/бытовая техника и тд)

      • Гончаренко Константин
        Гончаренко Константин 2 роки тому

        Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

        Власник має звернутися до суду з позовом у разі якщо родич не зніме свою реєстрацію за процедурою

        Зняття з реєстрації в добровільному порядку

        Куди звернутися

        Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (пункт 3 Правил).

        Вартість адміністративної послуги

        За послугу щодо зняття з реєстрації місця проживання особа сплачує адміністративний збір у розмірі 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати (13 грн. 60 коп. – станом на 01 січня 2020 року, стаття 111Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"). Для розрахунку розміру плати за надання адміністративних послуг мінімальна заробітна плата застосовується у розмірі 1600 гривень (п. 4 Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України").

        Перелік та зразки необхідних документів

        Для зняття з реєстрації місця проживання особа або її представник повинні подати:

        Представником додатково надається:

        • документ, що посвідчує особу представника;
        • документ, що підтверджує повноваження представника (довіреність), крім випадків, коли представниками малолітньої дитини є батьки (усиновлювачі).

        Строки розгляду питання

        Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється в день звернення особи (частина друга статті 7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні").

        Підстави для відмови

        Особі може бути відмовлено у знятті з реєстрації за місцем проживання у разі коли:

        Увага! Заява про зняття з реєстрації місця проживання із зазначенням підстави відмови повертається особі в день її подання.

        Порядок оскарження

        Рішення, дії чи бездіяльність виконавчого органу сільської, селищної або міської ради, сільського голови (в тому числі через центр надання адміністративних послуг) можуть оскаржуватися в судовому порядку.

        У випадку отримання відмови центру надання адміністративних послуг про зняття з реєстрації місця проживання, особа має право протягом 30 днів з моменту отримання відмови подати скаргу до органу, вищого відносно того органу, що прийняв рішення про відмову (у разі, якщо такий вищий орган існує).

        Особливі випадки

        Заяву про зняття з реєстрації місця проживання бездомних та інших осіб, які не мають постійного місця проживання, подає спеціалізована соціальна установа, заклад соціального обслуговування та соціального захисту, де проживають такі особи.

        У випадку реєстрації місця проживання батьків дитини, яка не досягла 14 років, за різними адресами, зняття з реєстрації місця проживання такої дитини разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою іншого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

        Реєстрація місця проживання/перебування особи або зняття з реєстрації місця проживання скасовуються в разі їх проведення з порушенням вимог законодавства ( пункт 28 Правил). ' У разі виявлення такого порушення керівник органу реєстрації проводить перевірку підстав реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи, за її результатами складає висновок та приймає рішення про скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи.

        Про прийняте рішення особі надсилається письмове повідомлення за формою згідно з додатком 17 Правил, в якому зазначаються підстави його прийняття. Особу запрошують на прийом до органу реєстрації для внесення відповідних відомостей до документа, до якого вносяться відомості про місце проживання/перебування.

        Якщо після здійснення реєстрації місця проживання особи одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання буде встановлено, що особа не повідомила про реєстрацію місця проживання разом з нею за попередньою адресою малолітніх дітей, обидві дії скасовуються на підставі письмового рішення органу реєстрації, про що письмово повідомляється особі.

        Зняття з реєстрації в судовому порядку

        Підстави звернення до суду

        Відповідно до ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.

        Втрата права користування житлом:

        Перелік осіб, які є членами сім’ї власника житла визначено в статті 64 Житлового кодексу УРСР, зокрема, до членів сім’ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім’ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

        До якого суду звернутися

        Позовна заява про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщення та зняття з реєстрації подається в порядку цивільного судочинства до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за місцезнаходження жилого приміщення.

        Вартість позову

        За подання позову немайнового характеру особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу відповідно до Закону України "Про судовий збір" (908 грн. 00 коп. - станом на 01 січня 2021 року).

        Перелік та зразки необхідних документів

        Форма і зміст позовної заяви - "Звернення до суду: позовне провадження у цивільному процесі"

        Строки розгляду питання

        Суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті. Водночас суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку (частина перша статті 210 Цивільного процесуального кодексу України).

        Порядок оскарження

        Особа у випадку прийняття судом рішення про відмову у задоволенні її позовних вимог щодо визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації місця проживання має право протягом 30 днів з дня проголошення рішення подати апеляційну скаргу до суду апеляційної інстанції.

        Вартість оскарження

        За розгляд апеляційної скарги сплачується судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви (1362 грн. 00 коп. - станом на 01 січня 2021 року, підпункт 6 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір").

        Судова практика

        Вирішення питання про зняття особи з реєстраційного обліку залежить, зокрема, від вирішення питання про право користування такої особи жилим приміщенням відповідно до норм житлового та цивільного законодавства (статті 71, 72, 116, 156 Житлового кодексу УРСР; статті 405 Цивільного кодексу України).

        Якщо в квартирі немає майна яке чоловік придбав за власні кошти і у нього є чеки чи накладні , або договори на придбання то майно належить власнику квартири , все на , що у чоловіка є документи нехай забере складіть акт з переліком такого майна нехай підпише і забирає .

        З повагою,

        Костянтин Гончаренко

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 9 років досвіду

    Яке майно не підлягає поділу?

    • майно, що набуте одним з подружжя до моменту укладення шлюбу;
    • майно, отримане одним з подружжя внаслідок договору дарування;
    • спадщина;
    • майно, придбане за особисті кошти одного з подружжя;
    • речі індивідуального користування, зокрема коштовності, навіть якщо їх придбано спільним коштом подружжя;
    • майно, набуте за час окремого проживання подружжя, внаслідок фактичного припинення стосунків.

    Отже, будь-яке інше майно, яке належить подружжю за правом спільної сумісної власності підлягає розподілу, але за умови, що в пари немає інших домовленостей щодо цього питання або шлюбного договору.

    З наведеного Вами вбачається, що квартира належить дитині, тому ділитися не буде. Детальніше https://www.malyk.com.ua/service/family/rozpodil-s...

    Для детальної консультації звертайтесь особисто.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України