Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 07 квітня 2022, питання №61166 250₴

Выпустят ли мужа за границу, если жена инвалид второй группы?

Добрый день. Такой вопрос - жена инвалид детства второй группы, могут ли меня ( мужа) выпустить за границу. Опекуном не являюсь.

Відповіді юристів (56)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Так. Вас повинні пропустити. Вимоги законодавства чітко про це свідчать.

    Якщо потрібна детальна консультація, звертайтесь індивідуально!

    Павел Клієнт 2 роки тому
    Спасибо. Подскажите пожалуйста какие нужны мне для этого документы?
    • Савченко Олександр
      Савченко Олександр 2 роки тому

      Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

      Здравствуйте, Павел!

      Для выезда за границу нужны:

      1) паспорта;

      2) документ об инвалидности вашей жены;

      3) свидетельство о браке.

    • Адвокат Евгений Александрович
      Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

      Павел!

      ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ, НО ТОЛЬКО ВМЕСТЕ С СУПРУГОЙ, ТАК ГОВОРИТСЯ В ЗАКОНЕ И ПРОИСХОДИТ НА ПРАКТИКЕ.

      ЕЙ НУЖНО ВЪЕХАТЬ В УКРАИНУ И ЗАТЕМ ВЫ ВДВОЕМ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ УКРАИНЫ.

      ДОКУМЕНТЫ:

      - ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА НА ВАШЕ ИМЯ И ИМЯ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИЕ ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ0;

      - СВИДЕТЕЛЬСТВО О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;

      - СПРАВКА МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ СУПРУГИ.

      УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

    Павел Клієнт 2 роки тому

    Ще таке питання - жінка зараз у Польщі, її потрібно приїхати до України?

    • Савченко Олександр
      60%
      Савченко Олександр 2 роки тому

      Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

      Павел!

      Да, нужно. Поскольку за границу Вы будете выезжать как лицо, сопровождающее инвалида

      ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за особами з інвалідністю і хворими дітьми" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2122-20#Text

      2. У статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 255 із наступними змінами):

      1) абзаци третій - тринадцятий частини першої замінити тринадцятьма новими абзацами такого змісту

      Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

      які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

      Для выезда за границу на этом основании обращаться у военкомат и получать справку об отсрочке - НЕ НУЖНО!

      Державна прикордонна служба України повідомляє:

      "На період дії воєнного стану забороняється виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років, водночас це обмеження не застосовуються до окремих категорій осіб.

      Зокрема, за інформацією Державної прикордонної служби, згідно з вимогами законодавства обмеження щодо перетину кордону на виїзд з України не застосовуються до осіб:

      ...

      • люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують".

      Правила перетинання державного кордону громадянами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):

      2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

      Перетин державного кордону може здійснюватися:

      особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);

      В случае отказа в пересечении границы потребуйте выдать письменный отказ в пересечении границы в виде решения для его обжалования начальнику отряда Государственной пограничной службы Украины и в суд.

      Само требование о предоставлении официального отказа может оказать психологическое воздействие на сотрудников Государственной пограничной службы Украины и заставить их выполнять закон. Если Вам не выдали отказ, то юридически Вы не совершали попытку пересечь границу, что в дальнейшем не даст возможно отстоять ваши права.

      Також можете звертатися до Адміністрації Державної прикордонної служби України:

      - поштою (на адресу Адміністрації Державної прикордонної служби України: м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26);

      - на електронну пошту: zvernennia@dpsu.gov.ua.

      - на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.

      - телефонувати на Урядову Гарячу лінію 1545.

      У СВОЇХ ВИМОГАХ МОЖЕТЕ ПОСИЛАТИСЯ НА НАСТУПНІ НОРМАТИВНІ АКТИ:

      Згідно ст. 19 Конституції України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):"Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України".

      Закон України "Про прикордонний контроль" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17#Text):

      Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

      1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

      3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

      РІШЕННЯ про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України, який досяг 16-річного віку, затверджене Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України 14.12.2010 N 967(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0031-11#Text):

      "__" ___ 20__ року ___ (назва пункту пропуску через державний кордон ___ України або пункту контролю)

      Згідно з частиною першою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" мною, ___ (посада, найменування підрозділу охорони державного кордону, ___ органу охорони державного кордону, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)

      ___ ___, як уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону:

      1. ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У ПЕРЕТИНАННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ НА ВИЇЗД З УКРАЇНИ ГРОМАДЯНИНУ(ЦІ) УКРАЇНИ прізвище ___ (українськими літерами) ім'я ___ (українськими літерами)

      дата, місяць, рік народження ___, паспортний документ: серія ___, N ___ у зв'язку з наявністю однієї з підстав, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", у тому числі у зв'язку з наявністю в базі даних Державної прикордонної служби України відомостей, що зазначену особу рішенням ___ ___ (посилання на рішення суду або прокурора)

      тимчасово обмежено у праві виїзду з України, або відповідно до статті 20 Закону України "Про державну прикордонну службу України" відсутні дійсні документи на право перетинання державного кордону.

      Інформацію про підстави внесення Вас до цієї бази даних Ви можете отримати у розпорядника інформації, що знаходиться ___ ___. (місто, вулиця, будинок, індекс).

      2. Рішення набирає чинності невідкладно.

      3. Про прийняті рішення доповів начальнику ___ ___. (назва органу охорони державного кордону).

      4. Згідно зі статтею 4 Закону України "Про звернення громадян", частиною третьою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити це рішення за належністю до начальника ___, (назва органу охорони державного кордону) що знаходиться ___, або до суду. (місто, вулиця, будинок, індекс)

      Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником ___ ___ (назва органу охорони державного кордону) або скасовано та визнано судом нечинним.

      5. Рішення оформлено у двох примірниках, кожен з них має однакову юридичну силу.

      ___ ___ ___ (військове звання) (підпис) (прізвище, ім'я, по батькові особи, яка прийняла рішення)

      Другий примірник цього рішення отримав ___ ___ (дата) (підпис).

      Оцените консультацию юриста, которая Вам наиболее помогла.

      Если будет нужна моя помощь, обращайтесь через кнопку "Обратиться".

      Всего доброго!

      • Павел Клієнт 2 роки тому

        Дякую за відповідь

      • Павел Клієнт 2 роки тому
        еще такой вопрос - жена сейчас в Польше, она может пересечь границу ту да и обратно. Выпустят ли ее с Польши и впустят ли назад
        • Адвокат Евгений Александрович
          20%
          Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

          Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

          Павло!

          "еще такой вопрос - жена сейчас в Польше, она может пересечь границу ту да и обратно. Выпустят ли ее с Польши и впустят ли назад"?

          - ВЫПУСТЯТ БЕЗ ПРОБЛЕМ!

          ТАК, ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ, НО ТОЛЬКО ВМЕСТЕ С СУПРУГОЙ, ТАК ГОВОРИТСЯ В ЗАКОНЕ И ПРОИСХОДИТ НА ПРАКТИКЕ.

          ЕЙ НУЖНО ВЪЕХАТЬ В УКРАИНУ И ЗАТЕМ ВЫ ВДВОЕМ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ УКРАИНЫ.

          ДОКУМЕНТЫ:

          - ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА НА ВАШЕ ИМЯ И ИМЯ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИЕ ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ0;

          - СВИДЕТЕЛЬСТВО О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;

          - СПРАВКА МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ СУПРУГИ.

          УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

          КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

          П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

          Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

          Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

          ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

          1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.

          2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

          Перетин державного кордону може здійснюватися:

          особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);...".

          У РАЗІ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ ЗІ СТОРОНИ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ВИМАГАЙТЕ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, НАДАННЯ ОФІЦІЙНОЇ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ЯКУ ВИ МАЄТЕ ПРАВО ОСКАРЖИТИ, ЯК НЕЗАКОННЕ РІШЕННЯ ДО НАЧАЛЬНИКА ПУНКТУ ПРОПУСКУ ТА ОДНОЧАСНО ДО ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, А ТАКОЖ ДО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ТОЩО.

          ПРО ОБОВ»ЯЗОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ТУТ:

          ЗАКОН УКРАЇНИ

          Про прикордонний контроль

          (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, № 6, ст.46):

          Про прикордонний контроль | від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)

          "Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

          1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

          2. Форма рішення про відмову у перетинанні державного кордону встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.

          3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

          4. У разі відмови іноземцю, особі без громадянства у перетинанні державного кордону на в'їзд в Україну візу у його паспортному документі може бути скасовано за наявності однієї з таких підстав:

          1) рішення відповідного державного органу України про заборону в'їзду в Україну;

          2) обґрунтованих підстав вважати візу отриманою у незаконний спосіб. Неподання іноземцем або особою без громадянства під час в'їзду в Україну одного чи кількох підтверджуючих документів щодо мети та умов перебування в Україні не є підставою до скасування візи.

          Скасування візи здійснюється уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону шляхом проставлення на ній відтиску штемпеля, форма якого встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону. Про скасування візи зазначається у рішенні про відмову у перетинанні державного кордону.

          5. У разі якщо іноземці, особи без громадянства, яким відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, були привезені в пункт пропуску через державний кордон перевізником, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону:

          1) наказує перевізникові вивезти іноземців, осіб без громадянства в державу, з якої їх було привезено, або в державу, яка видала паспортний документ, або знайти інший спосіб вивезення зазначених осіб за межі території України;

          2) до подальшого вивезення іноземців, осіб без громадянства, яким було відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, вживає належних заходів щодо запобігання їх незаконному перетинанню державного кордону".

          ИНФОРМАЦИЮ МОЖНО УТОЧНИТЬ ЗДЕСЬ:

          Контакти (dpsu.gov.ua)

          Адміністрація Державної прикордонної служби України розташована за адресою:

          вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна

          adpsu@dpsu.gov.uaCлужба «Довіра»:+38(044)527-63-63Факс:+38(044)239-84-80

          Громадська приймальня:

          пн-чт: 09:00 - 17:00

          пт: 09:00 - 16:00

          обід: 13:00 - 14:00

          Громадська приймальня Адміністрації Державної прикордонної служби України розташована за адресою (тимчасово не працює під час карантину):

          вул. Володимирська, 30, м. Київ, 01601, Україна

          zvernennia@dpsu.gov.ua+38 (044) 527-64-29

          пн-чт: 09:00 - 17:00

          пт: 09:00 - 16:00

          обід: 13:00 - 14:00

          Телефон гарячої лінії (Служба «Довіра»)

          Надання громадянам відповідей на питання консультаційного характеру в межах компетенції Державної прикордонної служби України

          1598 (для дзвінків з мобільного)+38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону)

          dovira@dpsu.gov.ua

          Подання запитів на отримання публічної інформації

          ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

          (044) 527-64-29(044) 239-84-80 (факс)

          Publicinfo@dpsu.gov.ua

          Подання звернень громадян

          ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює під час карантину): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

          Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

          Всего доброго!

        • Савченко Олександр
          Савченко Олександр 2 роки тому

          Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

          Павел, пожалуйста!

          Да, ваша жена может пересечь границу туда и обратно. Главное иметь при себе паспорт, как документ удостоверяющий ее личность и гражданство.

    • Адвокат Евгений Александрович
      Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

      Павло!

      "Ще таке питання - жінка зараз у Польщі, її потрібно приїхати до України"?

      - ТАК, ПОТРІБНО.

    Мєньков Андрій Васильович

    Добрый день Павел.

    Вы имеете право по закону пересечь границу, поскольку не подлежите мобилизации.

    Основание - ст. 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации", а именно: "Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи". https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text.

    Для пересечения границы Вам необходимо свидетельство о браке и справка МСЭК об установлении супруге 2 группы инвалидности.

    Павел Клієнт 2 роки тому

    дякую за відповідь

    Павел Клієнт 2 роки тому

    еще такой вопрос - жена сейчас в Польше, она может пересечь границу ту да и обратно. Выпустят ли ее с Польши и впустят ли назад

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Павло!

      Ніяких обмежень в цьому випадку не має, якщо вона не має статусу біженці, бо при поверненні в Україну вона його втратить.

    • Адвокат Евгений Александрович
      Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

      Здравствуйте, Павел!

      ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ, НО ТОЛЬКО ВМЕСТЕ С СУПРУГОЙ, ТАК ГОВОРИТСЯ В ЗАКОНЕ И ПРОИСХОДИТ НА ПРАКТИКЕ.

      ЕЙ НУЖНО ВЪЕХАТЬ В УКРАИНУ И ЗАТЕМ ВЫ ВДВОЕМ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ УКРАИНЫ.

      ДОКУМЕНТЫ:

      - ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА НА ВАШЕ ИМЯ И ИМЯ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИЕ ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ0;

      - СВИДЕТЕЛЬСТВО О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;

      - СПРАВКА МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ СУПРУГИ.

      УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

      КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

      П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

      Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

      Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

      ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

      1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.

      2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

      Перетин державного кордону може здійснюватися:

      особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);...".

      У РАЗІ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ ЗІ СТОРОНИ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ВИМАГАЙТЕ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, НАДАННЯ ОФІЦІЙНОЇ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ЯКУ ВИ МАЄТЕ ПРАВО ОСКАРЖИТИ, ЯК НЕЗАКОННЕ РІШЕННЯ ДО НАЧАЛЬНИКА ПУНКТУ ПРОПУСКУ ТА ОДНОЧАСНО ДО ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, А ТАКОЖ ДО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ТОЩО.

      ПРО ОБОВ»ЯЗОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ТУТ:

      ЗАКОН УКРАЇНИ

      Про прикордонний контроль

      (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, № 6, ст.46):

      Про прикордонний контроль | від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)

      "Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

      1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

      2. Форма рішення про відмову у перетинанні державного кордону встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.

      3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

      4. У разі відмови іноземцю, особі без громадянства у перетинанні державного кордону на в'їзд в Україну візу у його паспортному документі може бути скасовано за наявності однієї з таких підстав:

      1) рішення відповідного державного органу України про заборону в'їзду в Україну;

      2) обґрунтованих підстав вважати візу отриманою у незаконний спосіб. Неподання іноземцем або особою без громадянства під час в'їзду в Україну одного чи кількох підтверджуючих документів щодо мети та умов перебування в Україні не є підставою до скасування візи.

      Скасування візи здійснюється уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону шляхом проставлення на ній відтиску штемпеля, форма якого встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону. Про скасування візи зазначається у рішенні про відмову у перетинанні державного кордону.

      5. У разі якщо іноземці, особи без громадянства, яким відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, були привезені в пункт пропуску через державний кордон перевізником, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону:

      1) наказує перевізникові вивезти іноземців, осіб без громадянства в державу, з якої їх було привезено, або в державу, яка видала паспортний документ, або знайти інший спосіб вивезення зазначених осіб за межі території України;

      2) до подальшого вивезення іноземців, осіб без громадянства, яким було відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, вживає належних заходів щодо запобігання їх незаконному перетинанню державного кордону".

      ИНФОРМАЦИЮ МОЖНО УТОЧНИТЬ ЗДЕСЬ:

      Контакти (dpsu.gov.ua)

      Адміністрація Державної прикордонної служби України розташована за адресою:

      вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна

      adpsu@dpsu.gov.uaCлужба «Довіра»:+38(044)527-63-63Факс:+38(044)239-84-80

      Громадська приймальня:

      пн-чт: 09:00 - 17:00

      пт: 09:00 - 16:00

      обід: 13:00 - 14:00

      Громадська приймальня Адміністрації Державної прикордонної служби України розташована за адресою (тимчасово не працює під час карантину):

      вул. Володимирська, 30, м. Київ, 01601, Україна

      zvernennia@dpsu.gov.ua+38 (044) 527-64-29

      пн-чт: 09:00 - 17:00

      пт: 09:00 - 16:00

      обід: 13:00 - 14:00

      Телефон гарячої лінії (Служба «Довіра»)

      Надання громадянам відповідей на питання консультаційного характеру в межах компетенції Державної прикордонної служби України

      1598 (для дзвінків з мобільного)+38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону)

      dovira@dpsu.gov.ua

      Подання запитів на отримання публічної інформації

      ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

      (044) 527-64-29(044) 239-84-80 (факс)

      Publicinfo@dpsu.gov.ua

      Подання звернень громадян

      ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює під час карантину): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

      Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

      Всего доброго!

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Добрий день, Павло!

    Згідно ЗАКОНУ УКРАЇНИ

    Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за особами з інвалідністю і хворими дітьми право на відсрочку мають:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2122-20#Text

    Верховна Рада України постановляє:

    І. Внести зміни до таких законів України:

    1. У Законі України "Про військовий обов’язок і військову службу" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 38, ст. 324 із наступними змінами):

    1) у частині другій статті 17 пункти 6 і 7 виключити;

    2) у частині першій статті 18:

    абзац другий після слів "які визнані" доповнити словами "особами з інвалідністю або";

    після абзацу п’ятого доповнити п’ятьма новими абзацами такого змісту:

    які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

    Також, відповідно до роз'яснень Держприкордонслужби право на пететин кордону мають інваліди І-ІІ групи та особи що їх супроводжують:

    Кабінет Міністрів України постановою від 12 березня2022 р. № 264 прийняв зміни до Правил перетинання державного кордону людьми з інвалідністю та особами, що їх супроводжують.

    За цими змінами, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можутьперетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

    - довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією,

    - або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”,

    - або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

    Крім того, згідно з Постановою, разом із кожною людиною з інвалідністю І та ІІ групи, котра потребує постійного догляду, дозволено перетинати кордон одному із членів сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку, або іншій особі, яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства. ▪️Документом, який підтверджує здійснення догляду в цьому випадку може бути посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Також людину з інвалідністю, яка визнана недієздатною або обмежена у дієздатності, може супроводжувати один опікун, піклувальник чи член сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку.

    Варто зазначити, що спрощену процедуру перетину кордону цією категорією осіб було ухвалено, аби не наражати людей на небезпеку та допомогти якнайшвидше перетинати кордон.

    Просимо громадян детально ознайомитися з прийнятими змінами, аби завчасно підготувати всі необхідні документи у разі необхідності перетнути кордон.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте, Павел!

    ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ, НО ТОЛЬКО ВМЕСТЕ С СУПРУГОЙ, ТАК ГОВОРИТСЯ В ЗАКОНЕ И ПРОИСХОДИТ НА ПРАКТИКЕ.

    ЕЙ НУЖНО ВЪЕХАТЬ В УКРАИНУ И ЗАТЕМ ВЫ ВДВОЕМ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ УКРАИНЫ.

    ДОКУМЕНТЫ:

    - ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА НА ВАШЕ ИМЯ И ИМЯ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИЕ ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ0;

    - СВИДЕТЕЛЬСТВО О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;

    - СПРАВКА МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ СУПРУГИ.

    УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

    Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

    1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

    Перетин державного кордону може здійснюватися:

    особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);...".

    У РАЗІ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ ЗІ СТОРОНИ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ВИМАГАЙТЕ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, НАДАННЯ ОФІЦІЙНОЇ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ЯКУ ВИ МАЄТЕ ПРАВО ОСКАРЖИТИ, ЯК НЕЗАКОННЕ РІШЕННЯ ДО НАЧАЛЬНИКА ПУНКТУ ПРОПУСКУ ТА ОДНОЧАСНО ДО ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, А ТАКОЖ ДО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ТОЩО.

    ПРО ОБОВ»ЯЗОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ТУТ:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про прикордонний контроль

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, № 6, ст.46):

    Про прикордонний контроль | від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)

    "Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

    1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

    2. Форма рішення про відмову у перетинанні державного кордону встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.

    3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

    4. У разі відмови іноземцю, особі без громадянства у перетинанні державного кордону на в'їзд в Україну візу у його паспортному документі може бути скасовано за наявності однієї з таких підстав:

    1) рішення відповідного державного органу України про заборону в'їзду в Україну;

    2) обґрунтованих підстав вважати візу отриманою у незаконний спосіб. Неподання іноземцем або особою без громадянства під час в'їзду в Україну одного чи кількох підтверджуючих документів щодо мети та умов перебування в Україні не є підставою до скасування візи.

    Скасування візи здійснюється уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону шляхом проставлення на ній відтиску штемпеля, форма якого встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону. Про скасування візи зазначається у рішенні про відмову у перетинанні державного кордону.

    5. У разі якщо іноземці, особи без громадянства, яким відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, були привезені в пункт пропуску через державний кордон перевізником, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону:

    1) наказує перевізникові вивезти іноземців, осіб без громадянства в державу, з якої їх було привезено, або в державу, яка видала паспортний документ, або знайти інший спосіб вивезення зазначених осіб за межі території України;

    2) до подальшого вивезення іноземців, осіб без громадянства, яким було відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, вживає належних заходів щодо запобігання їх незаконному перетинанню державного кордону".

    ИНФОРМАЦИЮ МОЖНО УТОЧНИТЬ ЗДЕСЬ:

    Контакти (dpsu.gov.ua)

    Адміністрація Державної прикордонної служби України розташована за адресою:

    вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна

    adpsu@dpsu.gov.uaCлужба «Довіра»:+38(044)527-63-63Факс:+38(044)239-84-80

    Громадська приймальня:

    пн-чт: 09:00 - 17:00

    пт: 09:00 - 16:00

    обід: 13:00 - 14:00

    Громадська приймальня Адміністрації Державної прикордонної служби України розташована за адресою (тимчасово не працює під час карантину):

    вул. Володимирська, 30, м. Київ, 01601, Україна

    zvernennia@dpsu.gov.ua+38 (044) 527-64-29

    пн-чт: 09:00 - 17:00

    пт: 09:00 - 16:00

    обід: 13:00 - 14:00

    Телефон гарячої лінії (Служба «Довіра»)

    Надання громадянам відповідей на питання консультаційного характеру в межах компетенції Державної прикордонної служби України

    1598 (для дзвінків з мобільного)+38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону)

    dovira@dpsu.gov.ua

    Подання запитів на отримання публічної інформації

    ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

    (044) 527-64-29(044) 239-84-80 (факс)

    Publicinfo@dpsu.gov.ua

    Подання звернень громадян

    ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює під час карантину): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

    Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

    Всего доброго!

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Вітаю!

    Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2022 р. № 383 та від 01 квітня 2022 р. № 399.

    Згідно з цими Постановами, особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності таких документів:

    • довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о)
    • або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,
    • пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", в яких зазначено групу та причину інвалідності,
    • або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність).

    Перетин державного кордону може здійснюватися такими особами:

    з інвалідністю І чи ІІ групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);

    ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ЯКЩО У ВАС БУДУТЬ ВИЩЕНАВЕДЕНІ ДОКУМЕНТИ.

    РАДЖУ ДО ВИЇЗДА, ЗВ'ЯЗАТИСЯ З ПРИКОРДОННОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ.

    Постійно виникає чимало спірних ситуацій, які потребують уточнень . Для вирішення проблем, які пов’язані з виїздом до країн ЄС або Молдови (необхідні документи, діючі обмеження тощо), українці можуть звернутися за роз'ясненнями в ДПСУ.

    Прикордонники надаватимуть консультації в телефонному режимі:

    • (033) 272 09 20 – Волинський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Волинської області – пункти пропуску Ягодин, Устилуг);
    • (032) 239 01 23 – Львівський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Львівської області – пункти пропуску Угринів, Рава-Руська, Грушів, Краківець, Шегині, Смільниця );
    • (067) 181 42 67 – Чопський прикордонний загін (кордон зі Словаччиною, Угорщиною – пункти пропуску Малий Березний, Ужгород, Малі Селменці, Тиса);
    • (031) 313 82 61 – Мукачівський прикордонний загін (кордон з Угорщиною, Румунією – Лужанка, Вилок, Косино, Дзвінкове, Дякове, Солотвино);
    • (037) 259 19 49 – Чернівецький прикордонний загін (кордон з Румунією, Молдовою у межах Чернівецької області – пункти пропуску Порубне, Мамалига, Росошани, Кельменці, Сокиряни);
    • (043) 376 01 41 – Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Молдовою у межах Вінницької області);
    • (032) 275 62 90 – Західне регіональне управління.

    Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то рекомендуємо зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.

    Павел Клієнт 2 роки тому

    Всем спасибо. И еще вопрос - если жена в другой стране( инвалид второй группы) , а я на Украине могут ли меня мобелизировать

    • Адвокат Евгений Александрович
      Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

      Павел!

      Нет, при предоставлении Вами документов: паспорта гражданина Украины, свидетельства о браке, справки о инвалидности супруги, так как Вы имеете право на получение отсрочки от призыва по мобилизации.

      Но его нужно реализовать.

      Ещё у Вас должен быть военный билет (временное удостоверение).

      Всего доброго, удачи Вам!

    • Савченко Олександр
      Савченко Олександр 2 роки тому

      Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

      Павел!

      Нет, Вас не могут мобилизовать, о чем четко указано в законе, на который я посылался и ранее.

      ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за особами з інвалідністю і хворими дітьми" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2122-20#Text

      2. У статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 255 із наступними змінами):

      1) абзаци третій - тринадцятий частини першої замінити тринадцятьма новими абзацами такого змісту

      Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

      які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

      Для выезда за границу на этом основании обращаться у военкомат и получать справку об отсрочке - НЕ НУЖНО!

      Державна прикордонна служба України повідомляє:

      "На період дії воєнного стану забороняється виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років, водночас це обмеження не застосовуються до окремих категорій осіб.

      Зокрема, за інформацією Державної прикордонної служби, згідно з вимогами законодавства обмеження щодо перетину кордону на виїзд з України не застосовуються до осіб:

      ...

      • люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують".

      Правила перетинання державного кордону громадянами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):

      2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

      Перетин державного кордону може здійснюватися:

      особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);

      В случае отказа в пересечении границы потребуйте выдать письменный отказ в пересечении границы в виде решения для его обжалования начальнику отряда Государственной пограничной службы Украины и в суд.

      Само требование о предоставлении официального отказа может оказать психологическое воздействие на сотрудников Государственной пограничной службы Украины и заставить их выполнять закон. Если Вам не выдали отказ, то юридически Вы не совершали попытку пересечь границу, что в дальнейшем не даст возможно отстоять ваши права.

      Також можете звертатися до Адміністрації Державної прикордонної служби України:

      - поштою (на адресу Адміністрації Державної прикордонної служби України: м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26);

      - на електронну пошту: zvernennia@dpsu.gov.ua.

      - на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.

      - телефонувати на Урядову Гарячу лінію 1545.

      Если ваш вопрос был решен, можете закрыть его оплатой.

      Если будет нужна моя помощь, обращайтесь через кнопку "Обратиться".

      ВСЕГО ДОБРОГО!

    Павел Клієнт 2 роки тому

    Спасибо за ответ

    • Адвокат Евгений Александрович
      Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

      Павел!

      Пожалуйста!

      Свидетельство о браке и справка о инвалидности супруги (оригинал должен быть у инвалида), могут быть в копиях.

      Всего доброго, удачи Вам!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    20.03.22 вступив у дію Закону України 7140-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо осіб з інвалідністю» (далі – проект Закону) розроблено з метою визначення на законодавчому рівні спрощеного варіанту звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і хворими дітьми.

    3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту Проектом Закону вносяться зміни до статтей 17, 18 та 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», якими звільняються від військової служби (строкової, під час особливого періоду та мобілізації) окремі категорії військовозобов’язаних із числа осіб з, а також тих, які доглядають за особами з інвалідністю та недієздатними, чи утримують дітей з інвалідністю, дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітей, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, при перетині ними держаного кордону України за умов правового режиму надзвичайного або воєнного стану а також посилення контролю за виїздом за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18-річного віку та проживають або зараховані до закладів різних типів, дітей, які не мають такого статусу, дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою, піклуванням в умовах введення на території України надзвичайного або військового стану.

    4. Правові аспекти У відповідній сфері суспільних відносин діють: Конституція України, законів України «Про військовий обов'язок і військову службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також інші законодавчі акти.

    5. Фінансово-економічне обґрунтування Реалізація проекту Закону не потребуватиме додаткових видатків з державного чи з місцевого бюджетів України. 6. Прогноз соціально-економічних наслідків законопроекту Реалізація Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо осіб з інвалідністю» сприятиме посиленню захисту прав та забезпеченню належного догляду за повнолітніми і неповнолітніми особами з інвалідністю і хворими дітьми.

    відстежити можна тут- https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39234

    закон вступил в силу, Вы сможете выехать за границу на основании таких документов:

    1) паспорта;

    2) ИНН;(РНОКПП)

    3) свидетельство о вашем браке (для подтверждения родственной связи с женой);

    4) документ об инвалидности вашей жена МСЕК (справка, удостоверение). форма 157 -1/о

    на этом основании ТЦК СП должен выдать Вам справку об отсрочке и проставить штамп в военный билет

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Карпенко Андрей Владимирович
    20%
    Карпенко Андрей Владимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    еще такой вопрос - жена сейчас в Польше, она может пересечь границу ту да и обратно. Выпустят ли ее с Польши и впустят ли назад

    Хххх

    Никаких ограничений для Вашей жены нет, но сопровождать ее могут только один раз.

    Виїзд за межі України визначених постановою КМУ категорій осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю чи інших осіб, які потребують постійного догляду, разом із супроводжуючою особою може здійснюватися не більше ніж один раз із часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування.

    Павел Клієнт 2 роки тому

    А если жена находится в Польше с ребенком, ей нужно будет выехать на Украину с ним? Сама она не может выехать?

    • Адвокат Евгений Александрович
      Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

      Павел!

      Ваша супруга имеет право вернуться в Украину и самостоятельно, оставив ребёнка с родственниками в безопасности.

      При наличии вопросов обращайтесь через кнопку зеленого цвета "Звернутися".

      Всего доброго, удачи Вам!

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Павел!

      У Вашей жены нет проблем с приездом и отъездом из Украины сколько угодно раз. При это, если у нее есть такая возможность, она может оставить ребенка с родственниками или доверенными людьми.

      Если Вы колеблетесь с принятием решения, как лучше Вам поступить, советуются переговорить персонально. Инода это работает намного эффективней, чем общение в режиме переписки, которое ограничивает возможность контакта и понимания.

      Удачи Вам.

    Павел Клієнт 2 роки тому

    а какие-то документы нужно что ребенок остался у родственников?

    • Адвокат Евгений Александрович
      Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

      Павел!

      Закон этого не требует.

      Но если есть документы о регистрации защиты и места проживания, их можно перевести у присяжного переводчика и взять с собой.

      При наличии вопросов обращайтесь через кнопку зеленого цвета "Звернутися".

      Всего доброго, удачи Вам!

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Павел!

      Конкретно для этого случая никаких дополнительных документов не нужно. Это право родителей, которое ничем законодательно не ограничивается.

    • Савченко Олександр
      Савченко Олександр 2 роки тому

      Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

      Павел!

      Конечно, ваша жена может выехать и сама. Никаких документов, чтобы ребенок остался у родственников, оформлять не нужно. Но если ваша жена планирует выехать к Вам на долгое время, то желательно оформить доверенность, согласно которой ваши родственники будет действовать как представители вашего несовершеннолетнего ребенка.

      Всего доброго!

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Павел!

    Если нет родственников, то лучше взять ребёнка с собой, так как оставить его в ином государстве, тоже не правильно и не безопасно.

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 15 років досвіду

    Добрый день, Павел!

    Выпустят, такова последняя законодательная норма.

    Но главное условие - жена должна быть с вами.

    Из документов: подтверждение ваших отношений супругов и документы, подтверждающие инвалидность супруги.

    Если остались вопросы, набирайте.

    • Павел Клієнт 2 роки тому

      Спасибо за ответ.

      Звонил в погран службу они говарят что им такой разнарядки не давали.

      • Адвокат Евгений Александрович
        Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

        Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

        Павел!

        ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ, НО ТОЛЬКО ВМЕСТЕ С СУПРУГОЙ, ТАК ГОВОРИТСЯ В ЗАКОНЕ И ПРОИСХОДИТ НА ПРАКТИКЕ.

        ЕЙ НУЖНО ВЪЕХАТЬ В УКРАИНУ И ЗАТЕМ ВЫ ВДВОЕМ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ УКРАИНЫ.

        ДОКУМЕНТЫ:

        - ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА НА ВАШЕ ИМЯ И ИМЯ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИЕ ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ0;

        - СВИДЕТЕЛЬСТВО О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;

        - СПРАВКА МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ СУПРУГИ.

        УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

        КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

        П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

        Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

        Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

        ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

        1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.

        2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

        Перетин державного кордону може здійснюватися:

        особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);...".

        У РАЗІ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ ЗІ СТОРОНИ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ВИМАГАЙТЕ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, НАДАННЯ ОФІЦІЙНОЇ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ЯКУ ВИ МАЄТЕ ПРАВО ОСКАРЖИТИ, ЯК НЕЗАКОННЕ РІШЕННЯ ДО НАЧАЛЬНИКА ПУНКТУ ПРОПУСКУ ТА ОДНОЧАСНО ДО ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, А ТАКОЖ ДО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ТОЩО.

        ПРО ОБОВ»ЯЗОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ТУТ:

        ЗАКОН УКРАЇНИ

        Про прикордонний контроль

        (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, № 6, ст.46):

        Про прикордонний контроль | від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)

        "Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

        1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

        2. Форма рішення про відмову у перетинанні державного кордону встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.

        3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

        4. У разі відмови іноземцю, особі без громадянства у перетинанні державного кордону на в'їзд в Україну візу у його паспортному документі може бути скасовано за наявності однієї з таких підстав:

        1) рішення відповідного державного органу України про заборону в'їзду в Україну;

        2) обґрунтованих підстав вважати візу отриманою у незаконний спосіб. Неподання іноземцем або особою без громадянства під час в'їзду в Україну одного чи кількох підтверджуючих документів щодо мети та умов перебування в Україні не є підставою до скасування візи.

        Скасування візи здійснюється уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону шляхом проставлення на ній відтиску штемпеля, форма якого встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону. Про скасування візи зазначається у рішенні про відмову у перетинанні державного кордону.

        5. У разі якщо іноземці, особи без громадянства, яким відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, були привезені в пункт пропуску через державний кордон перевізником, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону:

        1) наказує перевізникові вивезти іноземців, осіб без громадянства в державу, з якої їх було привезено, або в державу, яка видала паспортний документ, або знайти інший спосіб вивезення зазначених осіб за межі території України;

        2) до подальшого вивезення іноземців, осіб без громадянства, яким було відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, вживає належних заходів щодо запобігання їх незаконному перетинанню державного кордону".

        ИНФОРМАЦИЮ МОЖНО УТОЧНИТЬ ЗДЕСЬ:

        Контакти (dpsu.gov.ua)

        Адміністрація Державної прикордонної служби України розташована за адресою:

        вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна

        adpsu@dpsu.gov.uaCлужба «Довіра»:+38(044)527-63-63Факс:+38(044)239-84-80

        Громадська приймальня:

        пн-чт: 09:00 - 17:00

        пт: 09:00 - 16:00

        обід: 13:00 - 14:00

        Громадська приймальня Адміністрації Державної прикордонної служби України розташована за адресою (тимчасово не працює під час карантину):

        вул. Володимирська, 30, м. Київ, 01601, Україна

        zvernennia@dpsu.gov.ua+38 (044) 527-64-29

        пн-чт: 09:00 - 17:00

        пт: 09:00 - 16:00

        обід: 13:00 - 14:00

        Телефон гарячої лінії (Служба «Довіра»)

        Надання громадянам відповідей на питання консультаційного характеру в межах компетенції Державної прикордонної служби України

        1598 (для дзвінків з мобільного)+38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону)

        dovira@dpsu.gov.ua

        Подання запитів на отримання публічної інформації

        ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

        (044) 527-64-29(044) 239-84-80 (факс)

        Publicinfo@dpsu.gov.ua

        Подання звернень громадян

        ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює під час карантину): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

        Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

        Всего доброго!

        • Павел Клієнт 2 роки тому

          спасибо за ответ

      • Савченко Олександр
        Савченко Олександр 2 роки тому

        Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

        Павел!

        Без жены выехать не получиться, поскольку основанием для выезда является сопровождение Вами лица с инвалидностью 2 группы.

        Правила перетинання державного кордону громадянами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):

        2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

        Перетин державного кордону може здійснюватися:

        особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);

        Для выезда за границу нужны:

        1) паспорта (можно внутренние);

        2) документ об инвалидности вашей жены;

        3) свидетельство о браке (для подтверждения семейной связи с женой).

        Если ваш вопрос был решен, можете закрыть его оплатой.

        Если понадобится моя помощь, обращайтесь через кнопку "Обратиться".

        Всего доброго!

        • Павел Клієнт 2 роки тому

          С военкомата получается справки ни какой не нужно, для пересечения границы?

          • Адвокат Евгений Александрович
            Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

            Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

            Павел!

            Сейчас уже согласно действующего законодательства нет.

            При наличии вопросов обращайтесь индивидуально через кнопку Звернутися.

            Всего доброго, удачи Вам!

          • Адвокат Евгений Александрович
            Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

            Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

            Павел!

            ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ, НО ТОЛЬКО ВМЕСТЕ С СУПРУГОЙ, ТАК ГОВОРИТСЯ В ЗАКОНЕ И ПРОИСХОДИТ НА ПРАКТИКЕ.

            ЕЙ НУЖНО ВЪЕХАТЬ В УКРАИНУ И ЗАТЕМ ВЫ ВДВОЕМ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ УКРАИНЫ.

            ДОКУМЕНТЫ:

            - ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА НА ВАШЕ ИМЯ И ИМЯ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИЕ ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ0;

            - СВИДЕТЕЛЬСТВО О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;

            - СПРАВКА МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ СУПРУГИ.

            УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

          • Айвазян Юрий Климентьевич

            Павел!

            Во всяком случае, последние изменения и дополнения к законодательству этого не предполагают, т.к. значительно упростили процедуру перемещения через границу.

          • Савченко Олександр
            Савченко Олександр 2 роки тому

            Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

            Павел!

            Да, с военкомата справки никакой не нужно, о чем я и ранее писал у своих ответах.

            Ведь Вы будете выезжать, как лицо, сопровождающее свою жену с инвалидностью 2 группы.

            Это отдельное основание для выезда за границу, при котором справка об отсрочке от призыва на военную службу по мобилизации никогда не требовалась и ранее.

            Потому для выезда за границу Вам будут нужны только следующие документы:

            1) паспорта, можно внутренние (ваш и вашей жены);

            2) документ об инвалидности вашей жены;

            3) свидетельство о браке (для подтверждения семейной связи с женой).

            Если ваш вопрос был решен, можете закрыть его оплатой.

            Если понадобится моя помощь, обращайтесь через кнопку "Обратиться".

            Всего доброго!

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Всем спасибо. И еще вопрос - если жена в другой стране( инвалид второй группы) , а я на Украине могут ли меня мобелизировать

    Хххх

    В Законе о мобилизации звучит так:

    "Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;"

    ГЛАВНОЕ ИМЕТЬ ПОДТВЕРЖДАЮЩИЕ ДОКУМЕНТЫ

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Павел!

    ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ, НО ТОЛЬКО ВМЕСТЕ С СУПРУГОЙ, ТАК ГОВОРИТСЯ В ЗАКОНЕ И ПРОИСХОДИТ НА ПРАКТИКЕ.

    ЕЙ НУЖНО ВЪЕХАТЬ В УКРАИНУ И ЗАТЕМ ВЫ ВДВОЕМ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ УКРАИНЫ.

    ДОКУМЕНТЫ:

    - ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА НА ВАШЕ ИМЯ И ИМЯ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИЕ ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ0;

    - СВИДЕТЕЛЬСТВО О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;

    - СПРАВКА МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ СУПРУГИ.

    УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Павло!

    ВАС ВЫПУСТЯТ БЕЗ ПРОБЛЕМ!

    ТАК, ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ, НО ТОЛЬКО ВМЕСТЕ С СУПРУГОЙ, ТАК ГОВОРИТСЯ В ЗАКОНЕ И ПРОИСХОДИТ НА ПРАКТИКЕ.

    ЕЙ НУЖНО ВЪЕХАТЬ В УКРАИНУ И ЗАТЕМ ВЫ ВДВОЕМ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ УКРАИНЫ.

    ДОКУМЕНТЫ:

    - ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА НА ВАШЕ ИМЯ И ИМЯ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИЕ ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ0;

    - СВИДЕТЕЛЬСТВО О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;

    - СПРАВКА МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ СУПРУГИ.

    УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

    Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

    1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

    Перетин державного кордону може здійснюватися:

    особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);...".

    У РАЗІ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ ЗІ СТОРОНИ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ВИМАГАЙТЕ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, НАДАННЯ ОФІЦІЙНОЇ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ЯКУ ВИ МАЄТЕ ПРАВО ОСКАРЖИТИ, ЯК НЕЗАКОННЕ РІШЕННЯ ДО НАЧАЛЬНИКА ПУНКТУ ПРОПУСКУ ТА ОДНОЧАСНО ДО ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, А ТАКОЖ ДО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ТОЩО.

    ПРО ОБОВ»ЯЗОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ТУТ:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про прикордонний контроль

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, № 6, ст.46):

    Про прикордонний контроль | від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)

    "Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

    1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

    2. Форма рішення про відмову у перетинанні державного кордону встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.

    3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

    4. У разі відмови іноземцю, особі без громадянства у перетинанні державного кордону на в'їзд в Україну візу у його паспортному документі може бути скасовано за наявності однієї з таких підстав:

    1) рішення відповідного державного органу України про заборону в'їзду в Україну;

    2) обґрунтованих підстав вважати візу отриманою у незаконний спосіб. Неподання іноземцем або особою без громадянства під час в'їзду в Україну одного чи кількох підтверджуючих документів щодо мети та умов перебування в Україні не є підставою до скасування візи.

    Скасування візи здійснюється уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону шляхом проставлення на ній відтиску штемпеля, форма якого встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону. Про скасування візи зазначається у рішенні про відмову у перетинанні державного кордону.

    5. У разі якщо іноземці, особи без громадянства, яким відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, були привезені в пункт пропуску через державний кордон перевізником, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону:

    1) наказує перевізникові вивезти іноземців, осіб без громадянства в державу, з якої їх було привезено, або в державу, яка видала паспортний документ, або знайти інший спосіб вивезення зазначених осіб за межі території України;

    2) до подальшого вивезення іноземців, осіб без громадянства, яким було відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, вживає належних заходів щодо запобігання їх незаконному перетинанню державного кордону".

    ИНФОРМАЦИЮ МОЖНО УТОЧНИТЬ ЗДЕСЬ:

    Контакти (dpsu.gov.ua)

    Адміністрація Державної прикордонної служби України розташована за адресою:

    вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна

    adpsu@dpsu.gov.uaCлужба «Довіра»:+38(044)527-63-63Факс:+38(044)239-84-80

    Громадська приймальня:

    пн-чт: 09:00 - 17:00

    пт: 09:00 - 16:00

    обід: 13:00 - 14:00

    Громадська приймальня Адміністрації Державної прикордонної служби України розташована за адресою (тимчасово не працює під час карантину):

    вул. Володимирська, 30, м. Київ, 01601, Україна

    zvernennia@dpsu.gov.ua+38 (044) 527-64-29

    пн-чт: 09:00 - 17:00

    пт: 09:00 - 16:00

    обід: 13:00 - 14:00

    Телефон гарячої лінії (Служба «Довіра»)

    Надання громадянам відповідей на питання консультаційного характеру в межах компетенції Державної прикордонної служби України

    1598 (для дзвінків з мобільного)+38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону)

    dovira@dpsu.gov.ua

    Подання запитів на отримання публічної інформації

    ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

    (044) 527-64-29(044) 239-84-80 (факс)

    Publicinfo@dpsu.gov.ua

    Подання звернень громадян

    ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює під час карантину): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

    Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

    Всего доброго!

    Павел Клієнт 2 роки тому

    здравствуйте. Подскажите пожалуйста. Звонил в прикордону службу, сказали так можна виїхати(жінка інвалід 2ї групи) , тільки для СУПРОВІДУ.

    Що означає - тільки для супровіду?

    Це означає, що я повинен повернутись назад через якийсь там час чи ні?

    Чи означа що має бути дружина поряд?

    • Адвокат Евгений Александрович
      Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

      Павел!

      Це означає, що дружина повинна бути поряд.

      Але повинні і так пропустити, треба пробувати перетинати.

      У крайньому випадку їй треба повернутися, після чого перетинати разом з Вами!

      У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого "Звернутися".

      Всього доброго!

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Павло!

    Так, Ви, як чоловік жінки інваліда ІІ групи, маєте право супроводжувати її за кордон під час війни, і це означає буквально, що Ви повинні її СУПРОВОДЖУВАТИ, тобто бути при перетинанні кордону поруч.

    Закон не згадує про ОБОВ'ЯЗКОВЕ повернення в Україну,лише каже, що перетин з дружиною може відбутися ОДИН РАЗ.

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Здравствуйте!

    здравствуйте. Подскажите пожалуйста. Звонил в прикордону службу, сказали так можна виїхати(жінка інвалід 2ї групи) , тільки для СУПРОВІДУ.

    Що означає - тільки для супровіду?

    Це означає, що я повинен повернутись назад через якийсь там час чи ні?

    Чи означа що має бути дружина поряд?

    Хххх

    ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО ВЫЕХАТЬ ЗА ГРАНИЦУ В КАЧЕСТВЕ ЛИЦА, КОТОРОЕ СОПРОВОЖДАЕТ ИНВАЛИДА. САМОСТОЯТЕЛЬНО ВЫ ГРАНИЦУ НЕ ПЕРЕСЕЧЕТЕ.

    Кабінет Міністрів вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України. Нововведення, зокрема, затверджено постановами КМУ від 29 березня 2022 року № 383 та від 1 квітня 2022 року № 399. Серед іншого, як повідомляє адміністрація Державної прикордонної служби України, ухвалені зміни визначають деякі питання щодо перетинання кордону в період дії на території України надзвичайного або воєнного стану.

    Необхідні документи

    Згідно з цими постановами особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності таких документів:

    • довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о),
    • або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,
    • пенсійного посвідчення,
    • посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги,
    • довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

    В цих документах має бути зазначено групу та причину інвалідності.

    Перетин державного кордону може здійснюватися:
    • особою з інвалідністю І чи ІІ групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);
    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Павел!

    Це означає, що дружина повинна бути поряд.

    Але повинні і так пропустити, треба пробувати перетинати.

    У крайньому випадку їй треба повернутися, після чого перетинати разом з Вами!

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого "Звернутися".

    Всього доброго!

    Павел Клієнт 2 роки тому

    Подскажите пожалуйста, Если жена сейчас выехала в Польшу по внутреннему паспорту. Может она выехать с Польши и назад заехать,по внутреннему паспорту?

    Или же нужно делать загранпаспорт, на повторный заезд?

    Спасибо

    • Адвокат Евгений Александрович
      Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

      Павел!

      Да, ещё может выехать и въехать по внутреннему паспорту гражданина Украины.

      "Саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, у тому числі і за внутрішнім паспортним документом. Це стосується всіх громадян, незалежно від областей, з яких вони прямують":

      https://jurliga.ligazakon.net/news/210649_gromadyanam-ukrani-prodovzhili-mozhlivst-peretinannya-kordonu-za-vnutrshnmi-pasportami#:~:text=%D0%A1%D0%B0%D0%BC%D0%B5%20%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B7%20%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD%D1%96%20%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8%20%D1%82%D0%B0,%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B9%2C%20%D0%B7%20%D1%8F%D0%BA%D0%B8%D1%85%20%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%B8%20%D0%BF%D1%80%D1%8F%D0%BC%D1%83%D1%8E%D1%82%D1%8C.

      https://www-ukrinform-ua.cdn.ampproject.org/v/s/www.ukrinform.ua/amp/rubric-society/3461104-ukrain...

      Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку Звернутися.

      Всего доброго, удачи Вам!

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Павел!

    Да, это правило все еще работает. В Польшу можно заехать по внутреннему паспорту украинца. Для граждан Украины, которые прибыли в Польшу по внутреннему паспорту, но планируют продолжить дальше передвижение по территории ЕС, необходимо в обязательном порядке обратиться в консульские учреждения Украины на территории Польши. Там нужно получить свидетельство, подтверждающее гражданство Украины и подтверждающее личность. Это свидетельство двуязычное-на украинском и английском языке. Внутренний паспорт Украины содержит информацию только на украинском языке, для того, чтобы другие заграничные учреждения могли отчитать те данные, которые указаны во внутреннем паспорте необходимо получить указанное свидетельство" - акцентировала пресс-секретарь кризисного медиацентра при Посольстве Украины в Польше.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Павел!

    Да, ещё может выехать и въехать по внутреннему паспорту гражданина Украины.

    https://www-ukrinform-ua.cdn.ampproject.org/v/s/www.ukrinform.ua/amp/rubric-society/3461104-ukrain...

    Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку Звернутися.

    Всего доброго, удачи Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України