Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
В военное время (23.03)формила в школе часть очередного отпуска(12 дней), просила больше, директор не дала. Выехала за границу. Не сообщила руководству, но планировала это сделать в последний день отпуска. Директор узнала о выезде от третьих лиц. Спросила у меня. Я подтвердила, и попросила об отпуске за свой счет. Директор отказала, и сказала: не явитесь на работу, будете уволены за нарушение трудовой дисциплины. Сейчас требует писать заявление на увольнение по собственному желанию. Нужно ли его писать?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Доброго дня!
Не треба писати за власним бажанням - в майбутньому Вам буде майже нереально оскаржити таке звільнення (у роботодавця буде написала власноручно Вами заява). Відмова у наданні відпустки за власний рахунок є незаконною, відповідно до статті ч. 2 та 3 ст.12 ЗУ "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури. Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України "Про відпустки".
До робіт Ви не залучені, отже відмова у наданні відпустки є безпідставною. Звільнення за прогул, порушення трудової дисципліни (саме у Вашому випадку) - це передчасне рішення директора, оскільки у випадках невиходу на роботу працівника доцільно табелювати Ваш невихід відмітками "НЗ" та "І".
Загалом, який висновок - вимагайте надання відпустки або, в крайньому випадку, призупинення дії трудового договору. Якщо роботодавець не буде виконувати вимоги законодавства та звільнить Вас - впевнено звертайтеся до суду з метою оскарження такого звільнення та поновлення на роботі.
Якщо необхідна більш детальна інформація щодо вищевказаних питань - звертайтеся через кнопку "Звернутися", консультація безкоштовна.