Задайте питання юристу

917 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 20 квітня 2022, питання №62466

Правило перетину кордону

Добрий день!
Хочу запитати компетентні органи, чи маю я право перетнути кордон нашої держави в теперішній час, маючи на руках відповідні документи. Відскановані файли додаю.

Відповіді юристів (9)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 3 роки тому

    Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    Вітаю!

    Так, можете, на фото відображено висновок ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку. Під час перетину кордону необхідно мати із собою оригінал висновку (постанови) ВЛК про непридатність, а також військовий квиток з відміткою про виключення з обліку.

    Олександр Клієнт 3 роки тому

    Щиро дякую Вам за швидку та змістовну відповідь, відтепер став відомий алгоритм моїх дій. Ще раз дякую. Хай Вам щастить! Слава Україні!

    • Дубовенко Володимир Володимирович
      Дубовенко Володимир Володимирович 3 роки тому

      Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

      Єдине, що можуть бути певні запитання з огляду на той факт, що висновок не ВЛК, а комісії ДСНС, але я прикордонники в першу чергу звертають увагу на військово-обліковий документ (військовий квиток), якщо там наявні відповідні відмітки, то думаю проблем не повинно бути.

    Олександр Клієнт 3 роки тому

    Я був службовцем ДСНС, звільнявся на пенсію з цієї структрури, відповідно проходив обстеження в шпиталі ДСНС.

    • Дубовенко Володимир Володимирович
      Дубовенко Володимир Володимирович 3 роки тому

      Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

      "Я був службовцем ДСНС, звільнявся на пенсію з цієї структрури, відповідно проходив обстеження в шпиталі ДСНС." - я розумію, в мирний час про це навіть не говорив би, але, з огляду на ті випадки, які іноді трапляються на кордоні (Держприкордонслужба керується своїми листами та розпорядженнями, а не вимогами закону), можуть бути різні ситуації.

    Олександр Клієнт 3 роки тому

    Дякую Вам за відповіді та роз'яснення.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день!

    ТАК, ВИ НЕПРИДАТНИЙ У ВІЙСЬКОВИЙ ЧАС З ВИКЛЮЧЕННЯМ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, Є НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИМ, ТОМУ Є ЗАКОННІ ПІДСТАВИ для виїзду за кордон, в зв"язку з висновком про непридатність для проходження військової служби.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    "Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього... 6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:...

    3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;...".

    ПРИ НАЯВНОСТІ ВИСНОВКУ ВЛК ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), ВИ МАЛИ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ЩО ВИДНО З ПОВІДОМЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

    Уряд вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України (dpsu.gov.ua)

    У підтвердження вищезазначеного є інформація на сторінці Державної прикордонної служби у Facebook вказано про те, що:

    https://www.facebook.com/100066866381279/posts/284433603795517/?d=n:

    "Винятки щодо обмеження виїзду за межі України на період воєнного стану чоловікам від 18 до 60 років.

    Як вже повідомлялося, на період дії правового режиму воєнного стану чоловікам – громадянам України, віком від 18 до 60 років, обмежено виїзд за межі України.

    Окремо зазначимо, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.

    Зокрема тих, які мають:...

    2. висновок військово-лікарської комісії про непридатність".

    При наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    Всього доброго!

    Олександр Клієнт 3 роки тому

    Добрий день!

    У військовому квитку є відмітка про виключення з військового обліку датованою 2017 р., але як мені почали пояснювати, то що висновок не ВЛК, а комісії ДСНС, про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку їх не обходить і мусить бути висновок САМЕ ВЛК і тільки потім з тим висновком мені б дали іще одну довідку для безперешкодного перетину кордону. Бо мовляв мали місце випадки затримки осіб без таких паперів, бо це такі вимоги прикордонників. Ось на жаль такі справи.

    Сталося не так як хотілось би. Відвідини військомату не дали якихось певних результатів, а купу направлень на мед.огляд.

    • Дубовенко Володимир Володимирович
      Дубовенко Володимир Володимирович 3 роки тому

      Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

      Про це я і вказував вище - Держприкордонслужба з одного боку дуже формалізовано підходить до перевірки наявності підстав для відстрочки, а з іншого - забороняє перетин кордону в тих випадках, коли законом це не заборонено. В цілому позиція держприкордонслужби є логічною та зрозумілою, тому що законом передбачено саме необхідність надання висновку ВЛК. Таким чином Вам необхідно пройти влк у військоматі, водночас якщо комісія ДСНС визнавала Вас непридатним, то у Вас є відповідні проблеми зі здоров'ям, тому ВЛК також, скоріше за все, визнає Вас непридатним, єдине - візміть із собою медичні документи, які підтвердять Ваш стан здоров'я та наявність хвороб, які перешкоджатимуть проходженню військової служби.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України