Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
921 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте, помогите пожалуйста разобраться . Может ли папа выехать на основании только этих справок заграницу с ребёнком без мамы . Или ещё нужны какие - то .
И могут ли его призвать в армию ? Папа имеет только приписное с пометкой годен только в военное время из -за того , что он инвалид детства 3 группы опорно двигательного аппарата.
Благодарю за ответ !
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
За інформацією Державної прикордонної служби, згідно з вимогами законодавства обмеження щодо перетину кордону на виїзд з України не застосовуються до осіб:
...
Дитина відповідно до довідки не є дитиною з інвалідністю.
Щодо інвалідності самого батька. зазначаю наступне:
Виїзд за кордон особи з інвалідністю 3 групи:
Багато громадян, які уважно стежать за законодавством, помітили, що з 13.04.2022 почали діяти зміни до ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 01.04.2022 за якими не підлягають призову на військову службу під час мобілізації чоловіки, котрі мають інвалідність.
У зв’язку з цим було внесено деякі зміни й щодо перетину кордону.
А саме, постановою КМУ №383 від 29.03.2022 дозволено перетинати кордон у тому числі й військовозобов’язаним чоловікам з ІІІ групою інвалідності, на підставі лише одних медичних документів.
На практиці ж, при реалізації цього права на кордоні у таких військовозобов’язаних чоловіків виникали проблеми.
Чому не пропускають?
Річ у тім, що чутка про деякі положення постанови КМУ №383 розлетілась швидше, ніж інформація про те, що деякі положення цієї ж постанови вже скасовані.
Так, постановою КМУ №399 від 01.04.2022 скасовано положення, яке надавало військовозобов’язаним чоловікам з ІІІ групою інвалідності право перетнути кордон лише на підставі медичних документів.
Таке право лишається лише у чоловіків з І та ІІ групами інвалідності.
Військовозобов’язані ж чоловіки з ІІІ групою інвалідності повинні пройти ВЛК та отримати довідку про непридатність до військової служби у військовий час.
Після ВЛК та отримання непрадатності, чоловік зможе виїхати!
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально через "Звернутись"!
чоловік виховує хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи дитину , це орфанне захворювання , і отримує державну допомогу на дитину . І в законі про перетин кордону вказано , що такі чоловіки мають право на відстрочку від призову і на перетин кордону . Я не можу до кінця зрозуміти які повинні бути для перетину кордону підтверджуючі документи на руках .
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДля батька (усиновлювача), опікуна, піклувальника, прийомного батька, батька-вихователя, який виховує дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, але якій не встановлено інвалідність:
1.Свідоцтво про народження дитини
2. Довідка за формою No 080-3/о (див. додаток 8)
або Довідка про отримання державної допомоги на дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіНі, не потрібно