Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 02 травня 2022, питання №63378

Права Військових у воєнний стан

Доброго дня
Сталась наступна ситуація
Працюю в таксі і мав передати посилку (скло), (шлагмаум був на території склофабрики) мав під‘їхати до шлагбауму і зателефонувати до пасажира шоб він його відкрив, під‘їхав, і підійшов військовий, сильно вдарив ногою мій автомобіль, направляючи на мене мене автомат обзивав мене різними матами, кричав, щоб я звідки від‘їхав. Я позвонив до пасажира шоб він вийшов і забрав посилку бо туди я більше не буду їхати, вийшов пасажир я його це розказав і він сказав що ідіотів вистачає. Я роздивився автомобіль і побачив незначні потертості на колесі і отримав шоковий стан, просто за те що привіз посилку. Потом я подивився і там недалеко був військовий комісаріат. Але мене цікавить наскільки законні такі дії і чи пострібно кудись звертатись у таких випадках. Тому що особисто я вважаю що такі люди несуть загрозу для власного народу нарівні з російською армією і їм в терміновому порядку потрібна медична допомога вузького спеціаліста. І якщо він дозволяє собі обзивати без причина громадянина України і нищити його майно, замість того щоб просто попросити від’їхати, то де гарантії що в наступний раз він просто не стрельне мені в коліно.

Відповіді юристів (1)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 3 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. На Військову службу правопорядку у Збройних Силах України покладається здійснення таких функцій: 1) попереджувати, виявляти, припиняти кримінальні та інші правопорушення, вчинені у військових частинах, а також в інших місцях військовослужбовцями, військовозобов'язаними під час проходження ними зборів та працівниками Збройних Сил України під час виконання ними службових обов'язків; 2) приймати та реєструвати заяви і повідомлення про злочини та інші правопорушення, вчинені у військових частинах, а також в інших місцях особами, зазначеними в пункті 1 цієї статті, своєчасно приймати стосовно них обгрунтовані і законні рішення.

    Військова служба правопорядку, зокрема, веде провадження по тих адміністративних правопорушеннях, провадження по яких віднесено за Кодексом України про адміністративні правопорушення до її компетенції. Військова інспекція безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України розглядає справи про вчинені водіями військових транспортних засобів - військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів, а також працівниками Збройних Сил України під час виконання ними службових обов’язків правопорушення, передбачені частинами першою, четвертою і п’ятою статті 121, статтею 121-1, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 122, частиною першою статті 123, статтями 124-1 - 126, статтею 132-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Протоколи про адмінправопорушення складають службовці органів управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України (про правопорушення, вчинені військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів, а також працівниками Збройних Сил України під час виконання ними службових обов’язків, - стаття 44, частини друга і третя статті 123, статті 172-10 - 172-20, 173, 174, 178, 182, 184-1, 185 і 185-7).

    Ви можете спочатку звернутись до поліції. Провадження по дрібному хуліганству та злочину хуліганству із застосуванням зброї здійснює значною мірою вона.

    Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових юридичних послуг з цього чи інших питань.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України