Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
891 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня!
Маю на руках:
- 2 свідоцтва про народження дітей від колишнього браку + договір по аліментах;
- свідоцтво про народження дітини від дружини з якою мешкаю в цивільному шлюбі;
Не маю:
- військового квитка взагалі;
Хочу поїхати за кордон на 1-2 місяця. Знаю, що коли на утриманні три дитини, виїхати можно.
Питання:
- чи випустять мене?
- чи потрібно їхати до військомату та оформлювати часткове звільнення від призиву у військовий час? Чи треба його оформлювати? (прописка в Запоріжжі)
Додаткові питання:
- хочу взяти із собою обладнання з яким працюю в Україні (3 ПК) чи не буде така кількість ПК проблемою при виїзді?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (19)
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Державна прикордонна служба України повідомляє, що чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років мають право виїзду якщо:
Підтверджуючі документи:
1) свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);
2) свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю дітей (трьох і більше
або
рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком
або
рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком.
3) посвідчення батька багатодітної сім’ї.
Отже, якщо діти не проживають з Вами, і відсутні деякі зазначені вище документи, виїхати Ви не зможете!
Це свіжа позиція від 03 травня.
Однак якщо є можливість спробувати, раджу скористатись шансом!
Щодо ПК, все залежить від кількості і від того, на якому транспорті ви перетинатимете кордон!
Якщо є питання, звертайтесь
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Добрий день!
1. Ви зможете перетнути кордон.
Пункт 2-6 Правил перетинання кордону https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T... передбачає можливість виїзду за межі України інших зобов’язаних, які не віднесені до вище перелічених категорій:
чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Підтверджуючі документи: свідоцтва про народження дітей (трьох і більше).
Таким чином, ви зможете перетнути кордон.
2. Їхати до військомату НЕ ПОТРІБНО. Отримувати відстрочку на цій підставі право, а не обов'язок. Військовий квиток для перетину кордону не потрібен.
Підстави для отримання відстрочки від призову по мобілізації, що надають право для перетину кордону зазначений у ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text)
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
3. - хочу взяти із собою обладнання з яким працюю в Україні (3 ПК) чи не буде така кількість ПК проблемою при виїзді?
Це не є перешкодою для перетину кордону.
Якщо виникнуть додаткові питання - звертайтесь! Буду радий допомогти.
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Добрий день!
Практична ситуація щодо трьох дітей наразі наступна. Якщо з Вами не перебуває всі троє дітей під час проходження кордону, які у вас на утриманні, Ваш виїзд співробітники прикордонної служби не дозволяти.
Всі аналогічні та подібні ситуації із трьома дітьми дозволяють виїхати, якщо діти з Вами. Навіть незважаючи на те, що один із дітей за рішенням суду з матір'ю проживає. Але ви його також утримуєте.
Тому, якщо Ви йдете шляхом виїзду на підставі трьох дітей - всі троє повинні бути з вами в момент перетину.
Таке практичне застосування прикордонною службою можна назвати порушенням, але й шляхи оскаржити зараз нікого не влаштовують. Суди працюють на кримінальні справи, а не адміністративні відмови держслужбовцями.
По ПК взагалі ніяких питань та проблем не буде.
Набирайте, якщо будуть питання.
Юрист, м. Чернігів, 11 років досвіду
Доброго дня.
Відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а семе до
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
{Абзац третій частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Тобто свідоцтвами про народження дітей достатньо підтвердження для виконання вимог даної норми Закону.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день, Андріє!
Так, Ви можете виїхати за кордон.
4 квітня 2022 року Адміністрацією Державної прикордонної служби України надані вичерпні роз’яснення щодо змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 29 березня 2022 р. № 383 та від 01 квітня 2022 р. № 399.
Серед іншого, зміни визначають деякі питання щодо перетинання кордону в період дії на території України надзвичайного або воєнного стану.
"Згідно з цими Постановами, особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності таких документів:
довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися особами:
- на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років."
Отже для перетинанні кордону Вам лише потрібно мати на руках:
паспорт,
свідоцтво про народження дітей,
документи, які підтверджують, що діти перебувають на Вашому утриманні (це може бути також рішення суду про те що діти проживають разом з Вами, довідки, які підтверджують сплату аліментів тощо).
Також згідно статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text), яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації Ви можете отримати відстрочку від мобілізації:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;"
Для того Вам треба з документами, які підтверджують зазначену вище підставу:
громадянський паспорт,
ідентифікаційний код,
свідоцтво про народження дітей),
свідоцтво про брак
звернутись до ТЦКСП (по старому - військомат) із заявою на отримання воєнного квитка та пройти ВЛК (воєнно-лікарську комісію).
Далі треба подати до військомату заяву на відстрочку від мобілізації на законній підставі, про що мати відмітку у воєнному квитку чи окрему довідку.
Маючи на руках військовий квиток з відміткою «звільнений від військової служби під час мобілізації» (чи відповідну довідку за підписом начальник ТЦКСП), Ви можете також виїхати за кордон (див. роз’яснення Держприкордонслужби від 4.04.22 р. щодо змін у Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 29 березня 2022 р. № 383 та від 01 квітня 2022 р. № 399)Як будуть питання, звертайтесь персонально. Успіхів!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Андрій!
1) Питання: - чи випустять мене? - так, Ви маєте право на виїзд за кордон, адже на вашому утриманні перебуває троє неповнолітніх дітей (до 18 років). Свідоцтв про народження, в яких Ви записані батьком дітей, буде достатньо для підтвердження цього факту. Військовий квиток для виїзду за кордон непотрібен.
Зазначене підтверджується Державною прикордонною службою України:
- https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-gromadyan-Ukraini-vikom-vid-18-do-60-rokiv-ne-zastosovutsya-obmezhennya-viizdu-za-kordon-/);
- https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
2) чи потрібно їхати до військомату та оформлювати часткове звільнення від призиву у військовий час? Чи треба його оформлювати? (прописка в Запоріжжі) - ні, непотрібно. Посвідчення про відстрочку від призову та "чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років" є окремими підставами для виїзду за кордон. Ваших документів достатньо для перетину державного кордону України.
Офіційні роз'яснення Державної прикордонної служби України (https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-gromadyan-Ukraini-vikom-vid-18-do-60-rokiv-ne-zastosovutsya-obmezhennya-viizdu-za-kordon-/):
"Згідно з вимогами законодавства обмеження щодо перетину кордону на виїзд з України не застосовуються до окремих осіб цієї категорії, зокрема:
- які мають посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік (відповідно до рішення Уряду про затвердження переліку посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час);
- здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).
Окремо звертаємо увагу, що всі громадяни, які підпадають під виключення, повинні мати необхідні документи для підтвердження. При цьому у ході заходів прикордонного контролю перевірятиметься їх дійсність і факт видачі відповідними органами".
Однак, перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого знаходиться конкретний пункт пропуску, через який Ви будете виїжджати.
Так, прикордонники надаватимуть консультації в телефонному режимі:
Крім того, Ви можете звернутися до Адміністрації Державної прикордонної служби України:
- поштою (на адресу Адміністрації Державної прикордонної служби України: м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26);
- на електронну пошту: zvernennia@dpsu.gov.ua.
- на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.
У разі відмови в перетині кордону, що взагалі малоймовірно, Ви маєте право вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення і яку можна буде оскаржити начальнику загону Державної прикордонної служби України та до суду. Так як люди не вимагають фактичної юридично оформленої відмови, то вони відповідно не числяться по базі пункту пропуску і вважається те, що вони начебто і не перебували в пункті пропуску. Сама вимога про надання офіційного рішення про відмову в перетині кордону може "злякати" співробітників Державної прикордонної служби України та змусити їх дотримуватися норм законодавства.
Закон України "Про прикордонний контроль" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17#Text):
Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України
1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.
3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.
РІШЕННЯ про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України, який досяг 16-річного віку, затверджене Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України 14.12.2010 N 967(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0031-11#Text):
"__" ___ 20__ року ___ (назва пункту пропуску через державний кордон ___ України або пункту контролю)
Згідно з частиною першою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" мною, ___ (посада, найменування підрозділу охорони державного кордону, ___ органу охорони державного кордону, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)
___ ___, як уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону:
1. ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У ПЕРЕТИНАННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ НА ВИЇЗД З УКРАЇНИ ГРОМАДЯНИНУ(ЦІ) УКРАЇНИ прізвище ___ (українськими літерами) ім'я ___ (українськими літерами)
дата, місяць, рік народження ___, паспортний документ: серія ___, N ___ у зв'язку з наявністю однієї з підстав, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", у тому числі у зв'язку з наявністю в базі даних Державної прикордонної служби України відомостей, що зазначену особу рішенням ___ ___ (посилання на рішення суду або прокурора)
тимчасово обмежено у праві виїзду з України, або відповідно до статті 20 Закону України "Про державну прикордонну службу України" відсутні дійсні документи на право перетинання державного кордону.
Інформацію про підстави внесення Вас до цієї бази даних Ви можете отримати у розпорядника інформації, що знаходиться ___ ___. (місто, вулиця, будинок, індекс).
2. Рішення набирає чинності невідкладно.
3. Про прийняті рішення доповів начальнику ___ ___. (назва органу охорони державного кордону).
4. Згідно зі статтею 4 Закону України "Про звернення громадян", частиною третьою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити це рішення за належністю до начальника ___, (назва органу охорони державного кордону) що знаходиться ___, або до суду. (місто, вулиця, будинок, індекс)
Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником ___ ___ (назва органу охорони державного кордону) або скасовано та визнано судом нечинним.
5. Рішення оформлено у двох примірниках, кожен з них має однакову юридичну силу.
___ ___ ___ (військове звання) (підпис) (прізвище, ім'я, по батькові особи, яка прийняла рішення)
Другий примірник цього рішення отримав ___ ___ (дата) (підпис)
3) Додаткові питання:- хочу взяти із собою обладнання з яким працюю в Україні (3 ПК) чи не буде така кількість ПК проблемою при виїзді? - ні, не буде.
Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтеся через кнопку "Звернутися" і я відповім на них в індивідуальному порядку.
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!
Діти повинні бути зі мною? Бо 2є з трьох дітей зараз в Туреччині із бабусею
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатітак, обов’язкова умова. Це збільшує шанси на виїзд
Тобто, якщо їх не буде, 100% не випустять, чи як? В мене ж є договір по аліментах на них.
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіз цього виходить практика!
З дітьми шансів більше, однак і так вони не гарантовані.
Уважно ознайомтесь із моєю відповіддю на Ваше питання, де я наводжу свіжу позицію прикордонної служби від 03 травня 2022 року.
Виходячи із цієї позиції потрібно розуміти ситуацію
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Андрій!
"Тобто, якщо їх не буде, 100% не випустять, чи як? В мене ж є договір по аліментах на них"?
Не обовязквого, достатньо лише надати документи:
"- 2 свідоцтва про народження дітей від колишнього браку + договір по аліментах;
- свідоцтво про народження дітини від дружини з якою мешкаю в цивільному шлюбі;..."+ ПАСПОРТ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ (ВНУТРЕННИЙ ПАСПОРТ ГР.УКРАИНЫ).
- НЕ БУДЕ ЗАЙВИМ РІШЕННЯ СУДУ ПРО РОЗЛУЧЕННЯ.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Андрей!
РЕКОМЕНДУЮ ВАМ ОБРАТИТЬ ВНИМАНИЕ НА ИНФОРМАЦИЮ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОГРАНИЧНОЙ СЛУЖБЫ УКРАИНЫ, С ТРЕБОВАНИЯМИ ОТНОСИТЕЛЬНО ДОКУМЕНТОВ, КОТОРАЯ ОПУБЛИКОВАНА НА САЙТЕ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОГРАНИЧНОЙ СЛУБЫ УКРАИНЫ:
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/
"Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану
03 травня 2022 07:28
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).
З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:...
3) чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;...".
ЗДЕСЬ НЕ УКАЗАНО, ЧТО ДЕТИ ДОЛЖНІ БЫТЬ С ВАМИ.
ВЫ ИХ СОДЕРЖИТЕ, А НЕ СОПРОВОЖДАЕТЕ.
При наличии вопросов обращайтесь через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всего доброго!
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Присутність дітей НЕ ОБОВ'ЯЗКОВА. Достатньо буде пред'явлення при перетині кордону ваших документів. Ви перетинаєте кордон як утримувач 3 дітей, а не супроводжуєте їх при перетині кордону.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
1.
ВИ МАЄТЕ ПРАВА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ТА НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ МОБІЛІЗАЦІЇ.
ВИ ВВАЖАЄТЕСЬ ТАКИМ, ЩО НА УТРИМАННІ МАЄ ТРЬОХ НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ.
СІМЕЙНИЙ КОДЕКС України
Стаття 181. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину
3. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text) чітко це визначає:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
ДЛЯ ЗНЯТТЯ всіх питань ЗВЕРНІТЬСЯ до прикордонної служби України:
Постійно виникає чимало спірних ситуацій, які потребують уточнень . Для вирішення проблем, які пов’язані з виїздом до країн ЄС або Молдови (необхідні документи, діючі обмеження тощо), українці можуть звернутися за роз'ясненнями в ДПСУ.
Прикордонники надаватимуть консультації в телефонному режимі:
Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то рекомендуємо зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.
2.
ВЫ МОЖЕТЕ БЕЗ ДЕКЛАРИРОВАНИЯ ВЫВЕЗТИ ДВА НОУТБУКА.
Перечень предметов, которые могут быть отнесены к личным вещам граждан:Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Андрей!
"Хочу поїхати за кордон на 1-2 місяця. Знаю, що коли на утриманні три дитини, виїхати можно.Питання:- чи випустять мене"?
-ТАК, ВЫ МОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ, ЧТО У ВАС ЕСТЬ:
"- 2 свідоцтва про народження дітей від колишнього браку + договір по аліментах;
- свідоцтво про народження дітини від дружини з якою мешкаю в цивільному шлюбі;..."+ ПАСПОРТ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ (ВНУТРЕННИЙ ПАСПОРТ ГР.УКРАИНЫ).
- НЕ БУДЕТ ЛИШНИМ РЕШЕНИЕ СУДА О РАЗВОДЕ.
"-чи потрібно їхати до військомату та оформлювати часткове звільнення від призиву у військовий час? Чи треба його оформлювати? (прописка в Запоріжжі)"?
- НЕТ.
ВОЕННЫЙ БИЛЕТ НЕ НУЖЕН.
ТАК, РЕКОМЕНДУЮ ВАМ ОБРАТИТЬ ВНИМАНИЕ НА СВЕЖУЮ ОБНОВЛЕННУЮ ИНФОРМАЦИЮ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОГРАНИЧНОЙ СЛУЖБЫ УКРАИНЫ, С ТРЕБОВАНИЯМИ ОТНОСИТЕЛЬНО ДОКУМЕНТОВ, КОТОРАЯ ОПУБЛИКОВАНА НА САЙТЕ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОГРАНИЧНОЙ СЛУБЫ УКРАИНЫ:
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/
"Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану
03 травня 2022 07:28
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).
З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:...
3) чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
Підтверджуючі документи:
1) свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);
2) свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю дітей (трьох і більше
або
рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком
або
рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком.
3) посвідчення батька багатодітної сім’ї....".
"Додаткові питання:
хочу взяти із собою обладнання з яким працюю в Україні (3 ПК) чи не буде така кільПСДПСкість ПК проблемою при виїзді"?
- ПРОБЛЕМ БЫТЬ НЕ ДОЛЖНО, НО ЛУЧШЕ ЭТУ ИНФОРМАЦИЮ УТОЧНИТЬ В:
Контакти | Державна Митна Служба (customs.gov.ua)
Оперативний черговий (гаряча лінія):
Тел.: +380 44 247 27 06
Письмові звернення громадян та запити на публічну інформацію:
Тел.: +380 44 481 20 41 Email: publishinfo@customs.gov.ua Email: zvernennya@customs.gov.ua (Детальніше про звернення та запити і правила їх оформлення: https://customs.gov.ua/zvernennia-gromadian, https://customs.gov.ua/publichna-informatsiia)
Гаряча лінія Держмитслужби:
Тел.: +380 44 284 19 34 (для дзвінків з-за кордону)
Урядова гаряча лінія:
Тел.: 15 45 (безкоштовно по Україні) Тел.: +380 44 284 19 15 (для дзвінків з-за кордону).
Загальний відділ (інформаційна довідка з питань кореспонденції):
Тел.: +380 44 247 27 24 Email: post@customs.gov.ua
Отримати довідкову інформацію можна за телефонами:- з питань митного оформлення та митного контролю: (044) 247-26-12; 247-28-37; 247-28-22; 247-28-57;- з питань платежів і митно-тарифного регулювання: 096 133 22 79;- з питань нетарифного регулювання: (044)247-26-35;- з технічних питань функціонування цифрових ресурсів Держмитслужби: (044)481-20-93, 481-19-49.
Пресслужба:
Тел.: +380 44 481 20 72 (для представників ЗМІ) Email: press@customs.gov.ua
При наличии вопросов обращайтесь через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всего доброго!
Діти повинні бути зі мною? Бо 2є з трьох дітей зараз в Туреччині із бабусею
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Андрій!
"Діти повинні бути зі мною? Бо 2є з трьох дітей зараз в Туреччині із бабусею"?
Не обовязквого, достатньо лише надати документи:
"- 2 свідоцтва про народження дітей від колишнього браку + договір по аліментах;
- свідоцтво про народження дітини від дружини з якою мешкаю в цивільному шлюбі;..."+ ПАСПОРТ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ (ВНУТРЕННИЙ ПАСПОРТ ГР.УКРАИНЫ).
- НЕ БУДЕТ ЛИШНИМ РЕШЕНИЕ СУДА О РАЗВОДЕ.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Андрей!
РЕКОМЕНДУЮ ВАМ ОБРАТИТЬ ВНИМАНИЕ НА СВЕЖУЮ ОБНОВЛЕННУЮ ИНФОРМАЦИЮ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОГРАНИЧНОЙ СЛУЖБЫ УКРАИНЫ, С ТРЕБОВАНИЯМИ ОТНОСИТЕЛЬНО ДОКУМЕНТОВ, КОТОРАЯ ОПУБЛИКОВАНА НА САЙТЕ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОГРАНИЧНОЙ СЛУБЫ УКРАИНЫ:
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/
"Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану
03 травня 2022 07:28
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).
З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:...
3) чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;...".
ЗДЕСЬ НЕ УКАЗАНО, ЧТО ДЕТИ ДОЛЖНІ БЫТЬ С ВАМИ.
ВЫ ИХ СОДЕРЖИТЕ, А НЕ СОПРОВОЖДАЕТЕ.
При наличии вопросов обращайтесь через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всего доброго!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Вам необхідно свідоцтва дітей де ви записані батьком , рішення суду про розлучення. Це доводить ,що ви батько,який самостійно виховує дітей до 18-ти років і Вас пропустять, щодо техніки уточніть на митниці.
Для інформаціі:
Верховна рада 24 лютого на позачерговому засіданні запровадила воєнний стан через вторгнення Росії в Україну.
21 квітня Верховною радоюбуло продовжено режим воєнного стану до 25 травня 2022 року включно.
період дії воєнного стану можуть оголосити загальну або часткову мобілізацію, написано в законі. Строки та обсяги визначає президент України. Але мобілізацію можуть і не оголошувати. Також військкомати можуть викликати на збори військовозобов’язаних. Чи буде обмежений виїзд за кордон для резервістів, також вирішує влада.
Заборонити чи обмежити виїзд з території, на якій оголошено воєнний стан, чи взагалі з країни можуть не тільки для військовозобов’язаних, а й для всіх громадян. Рішення грунтується на указі президента, а приймає його, згідно з постановою Кабміну, військове командування разом з військовими адміністраціями.
Президент України оголосив загальну мобілізацію для всіх хто спроможний та може стати до оборони.
Призовний вік до 27-ми років включно. на строкову , але зараз мобілізація у зв язку з воєнним станом. осіб до 60-ти років чоловіків.
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №64/2022
Про введення воєнного стану в Україні:
https://www.president.gov.ua/documents/642022-4139...
"У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановляю:
1. Ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. ...
3. У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".
З 25.02.22 окремим указом Президента № 69/2022 "Про загальну мобілізацію" заборонено виїзд чоловікам з 18 -ти до 60 -ти років.
Якби був білий білет з виключенням з військового обліку за станом здоров я тоді ви не підлягаєте під мобілізацію та змогли б виїхати.
Або треба мати довідку МСЕК про встановлену інвалідність у родича , що потребує вашого постійного догляду
Можете спробувати подати довідку про вагітність дружини , проте немає такої норми прямо у Законі. або , що на Вашому утриманні є троє дітей до 18-ти років, або дитина з інвалідністю.
При этом, Вы можете покинуть территорию Украины, при наличии таких оснований, которые указаны в:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі жінки та чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю, яка має будь-які види порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження та обмеження життєдіяльності будь-якої категорії II-III ступеня їх вираження відповідно до критеріїв встановлення інвалідності дітям, затверджених Кабінетом Міністрів України, або дитина з інвалідністю, яка має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям для встановлення I чи II групи інвалідності для повнолітньої особи згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (такі особи
можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, до досягнення нею 23 років;
усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;
інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:
військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.
Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.
Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою".
---
якщо навіть Знятий з обліку за строковою службою(в мирний час), не означає , що вас виключили і з резервістів.
повинно бути - виключений з військового обліку взагалі(підгрупа А за Вашою статтею розкладу хвороб) , та підстава , що ви зазначили може свідчити лише про відстрочку, якщо комісія ВЛК не встановить поліпшення у здоров ї.
тому або за результатами ВЛК Вас визнають непридатним з виключенням з обліків і строкової служби і резерву , дві окремі постанови, або домагайтеся відстрочки на основі діагнозу.
Можете отримати відстрочку якщо маєте педагогічне навантаженння як викладач більше 0, 75 ставки , подайте довідку з роботи.
---
Якщо працюєте: не педагогом:
Скажіть вашому директору нехай видасть наказ по підприємству про бронювання робітників для виконання суспільно-корисної роботи в умовах мобілізації від імені підприємства - волонтери.
Роздати цей наказ призовникам , вони подають його до тцк сп і їх беруть на спец військовий облік дають посвідчення та довідку про відстрочку від мобілізації з цією метою (для суспільно-корисних робіт).
Серед іншого ви можете знайти на Фейсбуці - заступника Міністра оборони України Ганну Маляр , вона координує та спрямовує діяльність ТЦК СП (воєнкомати) , можливо вона зможе допомогти вашому чоловікові.
Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)
посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований за погодженням з Мінекономіки, установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або
висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)
Крім того обмеження не стосуються осіб:
на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або
які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або
на утриманні яких є дитина з інвалідністю., або особа з інвалідністю до 23 років.
А також тих, хто є:
усиновителем
опікуном, або
які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.
---
Вам треба мати копію довідки МСЕК про Вашу інвалідність чи інвалідність родичанад яким ви здійснюєте опіку , чи постійний догляд (за висновком ЛКК згідно довідки органу соц. Захисту як доглядач з відповідними виплатами), або висновок про термінове лікування закордоном та військовий квиток де вказано про відстрочку, або довідку про це, також паспорт закордонний
Таке формулювання може дати підставу для відстрочки з правом виїзду, візьміть на ВЛК всі медичні документи оригінали та копії , копії залиште у них в тцк сп.
або домагатися висновку ВЛК про непридатність з виключенням з обліку
З повагою,
Костянтин Гончаренко