Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 15 травня 2022, питання №64383

Могу ли я выехать за границу?

Может ли отец ребенка инвалида пересечь границу самостоятельно , если ребенок с женой уже выехали ? Согласно 23 статье мобилизовать меня не могут ? Даёт мне это право пересечь границу ?

Відповіді юристів (5)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Наявність дитини з інвалідністю надає право на відстрочку, ТОБТО ОСОБА ВЗАГАЛІ НЕ ПІДЛЯГАЄ ПРИЗОВУ.

    Однак, за останніми роз'ясненнями Державної прикордонної служби України виїзд батька дитини можливий тільки в супроводі з дитиною.

    «….03 травня 2022 07:28

    Державна прикордонна служба України оформила нові роз’яснення від 03 травня 2022 року щодо перетину кордону. Ознайомитись можна за посиланням:

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    ...

    6. Для супроводу:

    ...

    4) дітей з інвалідністю для виїзду за межі України може здійснюватися матір’ю та / або батьком, опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями, які здійснюють такий супровід, за наявності посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", в якому зазначено категорію "дитина з інвалідністю", або довідки про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради, до території територіальної громади якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у разі її утворення) ради (незалежно від того, кого призначено отримувачем допомоги), або індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, виданої лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, або медичного висновку про дитину з інвалідністю до 18 років, а також документів, що підтверджують родинні зв’язки (у разі здійснення супроводу матір’ю та / або батьком), або документів, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує дитину з інвалідністю (у разі здійснення супроводу опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями). Супровід дітей з інвалідністю для виїзду за межі України також може здійснюватися бабою, дідом, повнолітнім братом, сестрою, мачухою, вітчимом з урахуванням їх приналежності до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у них відповідних підтвердних документів та документів, що підтверджують родинні зв’язки.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!

    Антон Клієнт 2 роки тому
    Тобто довідник з переліком документів які потрібні чоловікам для перетину кордону анонсований 23.04.22 першою леді держави , вже не є дійсний ?
    • Кирда Вячеслав Володимирович

      Дійсний. Принаймні інформації про втрату ним чинності не було.

      Останні роз'яснення передбачають, що перетин можливий тільки в супроводі, натомість довідник передбачає можливість виїзду без супроводу.

      Для Вас головне мати оригінали документів, що передбачені довідником та роз'ясненнями.

      За їх наявності потрібно пробувати перетинати кордон, спираючись саме на довідник!

    Антон Клієнт 2 роки тому

    Оригінал у дружини , скан копія чи фото допоможуть ?

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      пробуйте, якщо іншого варіанту немає, однак є випадки, коли вимагають тільки оригінали!

      Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України