Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня.Чоловік працював в Россії до тепер.Зробив для зручності Рос паспорт.(оскільки був народжений в Россії).Сам він Українець.відслужив в укр. армії проживає в Україні має сімю. батьки .родичі всі на Україні. Підкажіть будь ласка як виїхати з Россії маючи 2 закордонні паспорти.Россії і України біометричн.План їхати через Туреччину.Чи можна показати при виїзді з Россії рос.паспорт.а на паспортному контролі в Туреччині показати Український закордонний.Як правельно себе повести щоб не порушити закон.Паспорт український закордонний знаходиться в Україні.-чи безпечно його передавати в Россію в теперешній час війни.Чи можливо вирішити цю ситуацію іншим шляхом.Порадьте.Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день!
ПЕРЕДАВАТИ ПАСПОРТ ГР.УКРАЇНИ НЕ ТРЕБА. ТАК ЯК ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО ТА МАЙЖЕ НЕ МОЖЛИВО.
ТАК, НЕХАЙ СПРОБУЄ ПЕРЕТНУТИ ПО ПЛАНУ: "План їхати через Туреччину.Чи можна показати при виїзді з Россії рос.паспорт.а на паспортному контролі в Туреччині показати Український закордонний".
ТАК СЕБЕ І ВЕСТИ І ПОВІДОМЛЯТИ ЯК Є.
ПРИ ТАКИХ УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, З МЕТОЮ ВРЯТУВАННЯ СВОГО ЖИТТЯ, ЗДОРОВ»Я ТА ЖИТТЯ, ЗДОРОВ»Я СВОЇХ БЛИЗЬКИХ РОДИЧІВ, ВИ ТАК МОЖЕТЕ ВЧИНИТИ І ЗА ЦЕ НЕ БУДЕ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131):
Кримінальний кодекс України | від 05.04.2001 № 2341-III (rada.gov.ua)
"Стаття 39. Крайня необхідність
1. Не є кримінальним правопорушенням заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що безпосередньо загрожує особі чи охоронюваним законом правам цієї людини або інших осіб, а також суспільним інтересам чи інтересам держави, якщо цю небезпеку в даній обстановці не можна було усунути іншими засобами і якщо при цьому не було допущено перевищення меж крайньої необхідності.
2. Перевищенням меж крайньої необхідності є умисне заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам, якщо така шкода є більш значною, ніж відвернена шкода.
3. Особа не підлягає кримінальній відповідальності за перевищення меж крайньої необхідності, якщо внаслідок сильного душевного хвилювання, викликаного небезпекою, що загрожувала, вона не могла оцінити відповідність заподіяної шкоди цій небезпеці.
Стаття 40. Фізичний або психічний примус
1. Не є кримінальним правопорушенням дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками.
2. Питання про кримінальну відповідальність особи за заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам, якщо ця особа зазнала фізичного примусу, внаслідок якого вона зберігала можливість керувати своїми діями, а також психічного примусу, вирішується відповідно до положень статті 39 цього Кодексу.
Стаття 42. Діяння, пов'язане з ризиком
1. Не є кримінальним правопорушенням діяння (дія або бездіяльність), яке заподіяло шкоду правоохоронюваним інтересам, якщо це діяння було вчинене в умовах виправданого ризику для досягнення значної суспільно корисної мети.
2. Ризик визнається виправданим, якщо мету, що була поставлена, не можна було досягти в даній обстановці дією (бездіяльністю), не поєднаною з ризиком, і особа, яка допустила ризик, обґрунтовано розраховувала, що вжиті нею заходи є достатніми для відвернення шкоди правоохоронюваним інтересам.
3. Ризик не визнається виправданим, якщо він завідомо створював загрозу для життя інших людей або загрозу екологічної катастрофи чи інших надзвичайних подій".
Важливою гарантією дотримання прав підозрюваного та обвинуваченого у кримінальному процесі та обов’язковою складовою справедливого судового розгляду є презумпція невинуватості. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду; ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину; обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях; усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь (частини перша, друга, третя статті 62 Конституції України). Конституційний Суд України зауважує, що елементом принципу презумпції невинуватості є принцип in dubio pro reo, згідно з яким при оцінюванні доказів усі сумніви щодо вини особи тлумачаться на користь її невинуватості. Презумпція невинуватості особи передбачає, що обов’язок доведення вини особи покладається на державу».
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141):
Конституція України | від 28.06.1996 № 254к/96-ВР (rada.gov.ua)
"Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь".
КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, № 9-10, № 11-12, № 13, ст.88):
Кримінальний процесуальний к... | від 13.04.2012 № 4651-VI (rada.gov.ua)
"Стаття 17. Презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини
1. Особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.
2. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.
3. Підозра, обвинувачення не можуть ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом.
4. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на користь такої особи.
5. Поводження з особою, вина якої у вчиненні кримінального правопорушення не встановлена обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, має відповідати поводженню з невинуватою особою.
Стаття 18. Свобода від самовикриття та право не свідчити проти близьких родичів та членів сім’ї
1. Жодна особа не може бути примушена визнати свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення або примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні нею кримінального правопорушення.
2. Кожна особа має право не говорити нічого з приводу підозри чи обвинувачення проти неї, у будь-який момент відмовитися відповідати на запитання, а також бути негайно повідомленою про ці права.
3. Жодна особа не може бути примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні її близькими родичами чи членами її сім’ї кримінального правопорушення".
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ДУЖЕ ПРОБЛЕМАТИЧНО І СКАЖУ НЕРЕАЛЬНО НА СЬОГОДНІ ДОСТАВИТИ УКРАЇНСЬКИЙ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ОСОБИ В РОСІЮ, ТОМУ ЦЮ ІДЕЮ КРАЩЕ ОДРАЗУ ВІДКИНУТИ!
ЧИ МАЄ ЧОЛОВІК УКРАЇНСЬКИЙ ВНУТРІШНІЙ ПАСПОРТ ПРИ СОБІ:
ЯКЩО ТАК, ТО МОЖНА СПРОБУВАТИ ПРИБЛИЗНО ТАК:
1. Виїзд із рф до Туреччини по російському паспорту.
2. Виїзд із Туреччини до України по внутрішньому українському паспорту.
ОДНАК ВИ ПОВИННІ ПАМ'ЯТАТИ, ЩО В УКРАЇНІ ЄДИНЕ ГРОМАДЯНСТВО І У ТАКОМУ ВИПАДКУ ЧОЛОВІКУ ПОТРІБНО ВІДМОВИТИСЬ ВІД ГРОМАДЯНСТВА рф.
Конституція України:
Стаття 4. В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЛюдмила!
Треба виїхати з РФ за російським паспортом, а заїхати в Україну по українському біометричному. В мене вже були подібні варіанти у клієнтів, як цей, так що маю успішний досвід. Зверніться персонально, натиснувши кнопку "звернутись". Розкажу все детально.
Дуже вам дякую! Ваші рекомендації були корисні в нашій ситуацїї!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу! Завжди радий допомогти! Тільки Ви десь загубились.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Вам треба діяти за раніше узгодженим планом: Виїхати з рф по російському паспорту, аби не було проблем.
На кордоні з Туреччиною подати паспорт громадянина України - 90 днів Ви можете перебувати ,як туристи на Території Туреччини, а далі вирішити чи оформити тимчасовий захист ,чи повернутися В Україну.
Передавати документи України у рф є небезпечно , так як дипломатичні відносини між країнами повністю розірвано.
Зараз на підставі Указу Президента 64/2022 зі змінами , можете просити тимчасового захисту ,як громадяни України - це законо , з метою рятування життя людей, адже воєнний стан триває у зв'язку з вторгненням росії в Україну.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Доброго дня, Людмила!
Точно закордонний паспорт не передавайте.
Стосовно перетину кордону, я б шукав варіант перетину при розумінні відповіді на питання з позиції українського законодавства.
За яким документов він залишав Україну у свій час?
Звертайтесь.