Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 31 травня 2022, питання №65694

Можно ли покупать квартиру с прописанной девушкой

Можно ли купить квартиру если в ней прописана собственница, но сейчас не работают реестры и нет возможности выписаться. Будет ли пункт про необходимость выписаться при открытии реестров в договоре покупки-продажи юридически действительным?

Відповіді юристів (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    ТАК, В ПРИНЦИПІ УКЛАСТИ УГОДУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ, ЯКЩО НА МОМЕНТ УГОДИ Є ПРОПИСАНІ ОСОБИ, МОЖЛИВО, ЯКЩО МАЙБУТНІЙ ВЛАСНИК НЕ ЗАПЕРЕЧУЄ.

    ПУНКТ ПРО ОБОВ'ЯЗКОВЕ ЗНЯТТЯ З МІСЦЯ РЕЄСТРАЦІЇ БУДЕ ЮРИДИЧНО ОБГРУНТОВАНИМ.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич рік тому

    Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду

    • Внесите это обязательство в договор, но для выписки оно не будет играть значение, разве что для суда, в случае отказа. Но есть норма законодательства, согласно которой считается утратившим право пользования жилым помещением лицо добровольно совершившее его отчуждение. Это и есть основанием для снятия бывшего собственника с регистрации. Дополнительно признавать такое лицо утратившим право пользования жилым помещением ро суду не требуется.
    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Так, в даній ситуації договір купівлі -продажу укласти можливо.

    Найкраще, звичайно, не купувати житло до тих пір, поки всі мешканці з нього не випишуться. Але, в разі такої ситуації, договір купівлі-продажу повинен містити пункт, в якому передбачено строк виписки цієї людини. Це означає, що власник житлової площі має право зробити це як вказано в договорі. У разі відмови людини або попередніх власників квартири виписатись відповідне рішення однозначно прийме суд.

    Іноді практикується ще оплата під час підписання договору про купівлю-продаж за особу, що залишилась прописаною. Новий власник квартири може заплатити попередньому власнику житла трохи меншу суму, ніж вказана в договорі, а решту додати вже після виписки мешканця. При цьому людина, що залишилась прописаною, повинна написати розписку, в якій гарантувати свою виписку до попередньо обумовленої з покупцем дати. Тоді при конфліктній ситуації решта грошей продавцеві не виплачується і справа переходить в суд.

    Далі вирішувати Вам. Всього найкращого!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України