Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 04 червня 2022, питання №66007

Каким образом поселить беженца в пустую квартиру?

Здравствуйте. Мои родственники из Херсонской области - там сейчас идут бои, соседи погибли, русские их расстреляли в упор... Дома больше половины не пригодны для проживания...поработала русская артиллерия... Моим родственникам чудом удалось выбраться оттуда живыми... Теперь у них нет жилья!
Моя соседка умерла больше полугода назад ей было почти 90лет (хорошая бабушка, постоянно жаловалась на свою дочь - она гражданка россии..) После смерти матери та самая дочь приезжала типа что бы продать квартиру, но так и не успела вступить в наследство, началась война.
Так вот вопрос: Не забрать квартиру себе, не подарить бежанцам от щедрой росиянки, а просто пожить там можно? Пожить моим родственникам у которых жилья теперь нет спасибо тем же росиянам...
П.С.: когда та дочь приезжала на поминки матери мы всем домом говорили ей что Путин не хороший человек, а она его защищала - набора на нас сказала Путин молодец! Как можно вообще дать ей право продать эту квартиру... Какому то украинскому беженцу заплатить этой росиянке деньги?)))

Відповіді юристів (1)

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    З 24 лютого 2022 року в Україні введено режим воєнного стану. На час дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини зупиняється. В умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини; в умовах воєнного або надзвичайного стану за відсутності доступу до Спадкового реєстру нотаріус заводить спадкову справу без використання цього реєстру та перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту протягом п'яти робочих днів з дня відновлення такого доступу; забороняється видача свідоцтва про право на спадщину у спадковій справі, заведеній без використання Спадкового реєстру, до її реєстрації у Спадковому реєстрі.". На даний час нотаріус може лише завести спадкову справу, видача свідоцтва можлива лише після закінчення военного стану.

    Жінка має прийняти спадщину, отримати свідоцтво державного зразка України і як власник вже продати вам квартиру чи подарувати у нотаріуса, але це після війни.

    зараз користуючись обставинами форс- мажору можете тимчасово залишити там родичів , повідомте жінку письмово та голову Військової адміністрації України

    хоча якщо вона не відкрила спадкову справу то власника фактично немає , тому повідомте ВЦА, Ви діяли у обставинах необхідної оборони для рятування життя тому покарання не буде.

    Якщо жінка не визнає факт вторгнення та співпрацює з окупаційною владою її майно буде націоналізовано та вилучено у подальшому.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    ---

    --- Подальші консультації є мінімально платними - залишайте будь-ласка, через платіжну систему сайту оплачене питання


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України