Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 12 червня 2022, питання №66632 150₴

Что делать, если потерял загранпаспорт в Украине?

Что делать, если потерял загранпаспорт в Украине? Какой алгоритм действий ? Нужно ли платить штраф ?

Відповіді юристів (9)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    23.3%

    Вітаю!

    НА ПРАКТИЦІ, АЛГОРИТМ ДІЙ ПРИБЛИЗНО НАСТУПНИЙ:

    Вам варто з українським паспортом прийти в міграційну службу, написати там заяву про причини втрати. Протягом календарного місяця інформація про ваш втрачений паспорт буде внесена до баз міграційної та прикордонної служб України і паспорт вважатиметься анульованим.

    Водночас, щоб не чекати 30 календарних днів, можна одразу здати документи на виготовлення нового паспорта.

    Якщо ж документ викрадено, до заяви про причину втрати, необхідно додати довідку з поліції про викрадення паспорта.

    Отож, якщо ви втратили закордонний паспорт і хочете мати новий, ви маєте:

    звернутись у міграційний підрозділ із заявою довільної форми, де вказуєте причини втрати (у разі викрадення – додаєте довідку з поліції);

    пред’явити паспорт громадянина України;

    сплатити квитанції за виготовлення нового паспорта на заміну втраченого.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Гончаренко Константин
    26.7%
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    Основні документи, які необхідно подати: (органу ДМС, ЦНАПу ,або регіональному підрозділу ДП Документ) у разі втрати або викрадення документа:

    заяву про втрату паспорта;

    витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань; (в порядку ст.214 КПК Украііни) про прийняття заяви ,щодо втрати паспорта.

    документ про сплату адміністративного збору. Якщо у вас є пільга по сплаті, то тоді надати підтверджувальний документ про звільнення від сплати адмінзбору;

    довідка про місце проживання.

    Ще для відновлення документу можуть знадобитися додаткові документи:

    ідентифікаційний код. Якщо ви не брали коду з особистих причин, то маєте надати повідомлення про відмову;

    якщо є неповнолітні діти, то свідоцтва про їх народження;

    свідоцтво про шлюб, якщо одружені, або свідоцтво про розірвання шлюбу.

    Іноді можуть знадобитися інші документи. Наприклад, якщо людина бездомна, то у неї має бути посвідчення про взяття на облік. У внутрішньо переміщених осіб має бути довідка про взяття на облік.

    Вартість оформлення нового документа 345 гривень. Чекати потрібно до 20 робочих днів. Можна зробити швидше — за 10 робочих днів, але тоді прийдеться заплатити 471 гривню.

    Відновлення паспорта триває з дня подання заяви. У деяких випадках процедура може затягнутися до двох місяців. Це відбувається, коли збільшується термін проведення процедури ідентифікації особи.

    Ще у разі відновлення паспорта замість пошкодженого сплачується державне мито — 34 грн.

    Якщо людина визнана судом недієздатною, то від її імені може подати відповідну заяву її представник. Але представник при собі повинен мати усі необхідні документи про право представляти іншу особу та документи недієздатності цієї людини.

    Відмовити видати новий паспорт можуть з декількох причин:

    коли особа не є громадянином України;

    якщо надана заявником інформація не збігається з даними Реєстру картотек;

    коли особа не надала необхідний перелік документів;

    якщо за оформленням паспорту звернувся представник, який не має на це законних прав.

    З повагою

    Костянтин Гончаренко

    Мєньков Андрій Васильович

    Добрый день Антон.

    В первую очередь рекомендую Вам обратиться в полицию с заявлением об утере паспорта чтобы им не воспользовались злоумышленники. Далее обращайтесь в Центр административных услуг либо непосредственно в управление Государственной миграционной службы для выдачи нового.

    Штраф за потерю.

    Статьей 198 Кодекса Украины об административных правонарушениях за умышленную порчу паспорта или небрежное хранение паспорта, повлекшее его утрату, предусмотрено предупреждение или штраф от одного до трех необлагаемых минимумов доходов граждан, то есть от 17 до 51 грн. Средний размер такого штрафа составляет около 34 грн. Иногда штраф может и вовсе не взыскиваться, а государственные органы ограничатся предупреждением.

    Айвазян Юрій Климентійович
    26.7%

    Доброго дня, Антоне!

    У разі втрати паспорта для виїзду за кордон, необхідно в першу чергу подати заяву до найближчого відділу поліції.

    Після цього слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг чи територіального органу або підрозділу Державної міграційної служби (ДМС).

    Наразі ЦНАПи працюють у більшості областей України, окрім тих де ведуться активні бойові дії.

    Важливо знати, що у разі втрати документів, які посвідчують особу, громадяни України можуть використовувати внутрішній е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон, сформовані засобами мобільного застосунку Дія.

    Якщо ви втратили закордонний паспорт, ви повинні:

    звернутись у ДМС із заявою відповідної форми, де вказати причини втрати;

    працівникам миграційної служби також потрібно надати свій паспорт громадянина України;

    додати до нього довідку з поліції про втрату паспорту;

    крім того, треба сплатити квитанції за виготовлення нового паспорта.

    Доречи! Державою передбачена можливість мати два (але не більше) паспорти для виїзду за кордон, для тих, хто має таку необхідність. При виготовленні другого закордонного паспорта варто заявити про своє бажання мати два паспорти і сплатити за послугу з внесення відомостей про залишення другого паспорта громадянина України для виїзду за кордон:

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Антон!

    СНАЧАЛА НУЖНО ОБРАТИТЬСЯ С ЗАЯВЛЕНИЕМ В ПОЛИЦИЮ И СООБЩИТЬ ОБ УТЕРЕ ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ В ГОСУДАРСТВЕННУЮ МИГРАЦИОННУЮ СЛУЖБУ УКРАИНЫ.

    НУЖНО ЗАПЛАТИТЬ ШТРАФ В СУМЕ ОТ 17 ДО 51 ГРН.:

    Кодекс України про адміністративні правопорушення:

    Кодекс України про адміністра... | від 07.12.1984 № 8073-X (rada.gov.ua)

    Стаття 198. Умисне зіпсуття паспорта чи втрата його з необережності

    Умисне зіпсуття паспорта чи недбале зберігання паспорта, що спричинило його втрату -

    тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    ПОСЛЕ ЭТОГО НУЖНО ОБРАТИТЬСЯ В ГОСУДАРСТВЕННУЮ МИГРАЦИОННУЮ СЛУЖБУ УКРАИНЫ ЛИБО В ДП "ДОКУМЕНТ", ДЛЯ ПОЛУЧЕНИЯ ПАСПОРТА ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ.

    При наличии вопросов, обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

    Всего доброго!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Здравствуйте!

    1.

    Такие ситуации сейчас случаются нередко.

    В таком случае стоит использовать мобильное приложение "Дія". Паспорт гражданина Украины в форме карты, содержащий бесконтактный электронный носитель (ID-карта), и паспорт гражданина Украины для выезда за границу, которые сформированы в "Дії", имеют такую же юридическую силу, что и обычные.

    Такие положения предусмотрены статьей 14-1 Закона "О Едином государственном демографическом реестре и документах, подтверждающих гражданство Украины, удостоверяющих личность или ее специальный статус". Е-паспорт можно предъявлять для удостоверения своей личности во время проверки работниками правоохранительных органов, в том числе на блокпостах, а также использовать для пересечения государственной границы с Польшей и Молдовой.

    В центрах предоставления административных услуг (ЦПАУ) вы можете подать документы на оформление ID-карты и загранпаспорта, а также восстановить утерянные документы.

    2.

    Выдача нового заграна осуществляется лишь после выяснения обстоятельств, при которых был утерян старый документ.

    Первым делом гражданину необходимо обратиться в соответствующий орган и уведомить о потере документа. Сразу же после подачи заявления данный орган передает уведомление в службу, выдавшую загранпаспорт, а также в Администрацию Госпогранслужбы.

    Уже на следующий день после обращения гражданина информация об утерянном документе фиксируется в специальной базе, после чего ваш документ получит статус недействительного. Срочность обращения необходима для предотвращения возможности использования утраченого документа в незаконных целях.

    Если вы потеряли загранпаспорт в Украине, обратиться нужно в подразделение службы иммиграции и регистрации, расположенное по месту вашего жительства. Ранее за лишение загранпаспорта по причине потери приходилось обращаться еще и в полицию, для уплаты штрафа. При краже паспорта штраф не предусматривался. Сегодня данные санкции уже не действуют. Поэтому обратиться в полицию вы можете при краже загранпаспорта. По вашему заявлению откроют уголовное дело, а это неизбежная трата времени и нервов. Но решение остается за вами.

    В течение 1 месяца с момента, когда вы сообщили об утрате заграна, обстоятельства будут проверяться. В течение этого времени утерянный документ может быть найден, но если этого не произошло, придется оформить новый — согласно общим основаниям и со стандартным набором документов.

    Чтобы получить новый паспорт, вам необходимо предоставить следующие документы:

    • Заявление об утере паспорта. Его можно написать на месте по образцу.
    • Выписку из Единого реестра досудебных расследований в случае, если ваш паспорт украли. Выписка свидетельствует о возбуждении уголовного дела.
    • Чеки об оплате административного сбора или штрафа.

    Статьей 198 Кодекса Украины об административных правонарушениях за умышленную порчу паспорта или небрежное хранение паспорта, повлекшее его утрату, предусмотрено предупреждение или штраф от одного до трех необлагаемых минимумов доходов граждан, то есть от 17 до 51 грн. Средний размер такого штрафа составляет около 34 грн. Иногда штраф может и вовсе не взыматься, а государственные органы ограничатся предупреждением.

    • Справку о присвоении регистрационного номера учетной карточки налогоплательщика.
    • Справку о месте проживания.

    Если у вас есть дети, вы состоите в браке или разведены, необходимо предоставить свидетельства о рождении детей и о браке или разводе. Для бездомных обязательным является представление свидетельства о постановке на учет бездомных лиц. Для внутренне перемещенных лиц – справки о постановке на учет внутренне перемещенного лица.

    Стоит также заметить, что процедура восстановления паспорта предусматривает необходимость установления и идентификации личности, обычо такие действия проводятся путем сравнения лица с имеющимися в подразделениях ГМС фотографиями, получения сведений о личности из государственных реестров или запросов в другие органы с целью получения такой информации».В исключительных случаях, если указанными выше действиями человека не идентифицировано, с целью установления личности может проводиться опрос родственников, соседей. По результатам их свидетельств составляется акт установления личности.

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Добрый день, Антон!

    Оплачивать в любом случае необходимо будет за повторное изготовление паспорта.

    Обязательное обращение в полицию с заявлением про утерю.

    В случае вопросов, обращайтесь.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    1. обратитесь в полицию с заявой

    . 2. оформить новый загранпаспорт

    https://dmsu.gov.ua/faq/biometrichni-dokumenti-v-u...

    Пуха Наталія ТендерОк
    23.3%

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Сплата штрафу за втрату закордоного паспорту не передбачена.

    Уразі втрати паспорта громадянина України або паспорта для виїзду за кордон, необхідно в першу чергу подати заяву до найближчого відділу поліції.

    Після цього слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг чи територіального органу або підрозділу Державної міграційної служби (ДМС).

    Наразі ЦНАПи працюють у Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій областях.

    У разі втрати документів, які посвідчують особу, громадяни України можуть використовувати внутрішній е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон, сформовані засобами мобільного застосунку Дія.

    Успіхів


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України