Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 22 червня 2022, питання №67466 150₴

Можно ли в Германии переписать на маму квартиру (квартира в Украине), как бесплатно растаможить машину в Германии

1. Могу ли я в Германии, если мы обе с мамой находимся в этой стране и у меня на руках есть оригиналы документов, переписать на маму свою квартиру?

если да, что для этого надо сделать? нужно ли в Украине для этого дополнительно что-то готовить/заверять/переводить?

2. Может ли дядя из рф, который является пополам с мамой наследником дома после смерти их мамы дистанционно отказаться от части наследства в пользу мамы чтобы мама могла продать дом?

что для этого нужно? важно чтобы он не приезжал лично, максимум почтой.

3. как бесплатно/льготно растаможить личный авто в Германии? что для этого надо подготовить заранее в Украине/в Германии?


Відповіді юристів (9)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Ваше питання потребує додаткової інформації.

    1. В умовах воєнного стану нотаріальне посвідчення договору щодо відчуження нерухомого майна, зокрема посвідчення договору дарування/купівлі-продажу, здійснюється виключно за місцезнаходженням, окрім нерухомості, розташованій у Києві або Київській області (відповідно до п.19 постанови Кабміну № 480 від 19.04.2022 р). Тобто знаходячись в іншій країні Ви це зробити не можете.

    2. Ваш дядя, у 6 місячний строк може відмовитись від спадщини. Вказана відмова може бути посвідчена нотаріусом за місцем його мешкання, для цього в нього повинні бути свідоцтв про смерть спадкодавця та документ, що підтверджує родинні стосунки. Згодом ця відмова повинна біти переведана в належний спосіб ну українську мову. Крім того, Ви маєте розуміти, що на цей час строки на прийняття спадщини призупинені, свідоцтва про право на спадщину не видаються, до закінчення військового стану.

    3. Що стосується автомобіля, то це дуже обємне питання, яке потребує надання додаткової інформації, яку ви можете надати мені особисто натиснувши кнопку "Звернутися"

    • Ольга Клієнт 2 роки тому

      2. а якщо пройшло вже більше 6 місяцев від моменту смерті?який алгоритм дій після воєнного стану та якщо пройшло більше 6 місяців?

      • Айвазян Юрій Климентійович
        100%

        Доброго дня, Ольга!

        1. Спочатку з приводу порядку оформлення спадщини в умовах воєнного стану

        За загальним правилом для прийняття спадщини чи відмови від неї встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

        У зв'язку з введенням в Україні 24 лютого 2022 року воєнного стану, постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» (зі змінами) призупинено перебіг строку прийняття спадщини на час його дії. Якщо спадщина відкрилась до початку запровадження воєнного стану і строк для прийняття спадщини не закінчився на момент запровадження воєнного стану, то строк для прийняття спадщини зупиняється і буде продовжений після припинення воєнного стану.

        Отже, якщо спадщина відкрилася до 24 лютого 2022 року і шестимісячний строк не сплив у цей день, спадкоємець може звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини протягом періоду, на який в державі введено воєнний стан, а також після його відміни, протягом строку, що залишався станом на 24 лютого 2022 року із встановлених шести місяців.

        Які особливості оформлення спадщини встановлені на період дії воєнного стану?

        19 березня 2022 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 11 березня 2022 року № 1118/5 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату», яким зокрема внесено зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерство юстиції України від 22 лютого 2012 року № 296/5. Так, в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини (останнє місце проживання спадкодавця, а якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна).

        Тобто, якщо спадщина відкрилася в місці, до якого складно або неможливо дістатися, для прийняття спадщини спадкоємець може звернутися до нотаріуса за місцем свого проживання чи перебування.

        Також, в умовах дії воєнного стану:

        за відсутності доступу до Спадкового реєстру нотаріус заводить спадкову справу без використання цього реєстру та перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту протягом п'яти робочих днів з дня поновлення такого доступу;

        спадкова справа реєструється у Спадковому реєстрі лише після перевірки відомостей реєстру на наявність раніше заведеної спадкової справи;

        якщо за результатами перевірки відомостей Спадкового реєстру встановлено наявність раніше заведеної спадкової справи, заведена без використання Спадкового реєстру спадкова справа передається до нотаріуса, яким раніше заведено спадкову справу. Якщо наявність такої справи не встановлено, здійснюється реєстрація спадкової справи в Спадковому реєстрі.

        забороняється видача свідоцтва про право на спадщину у спадковій справі, заведеній без використання Спадкового реєстру, до його реєстрації у Спадковому реєстрі;

        в умовах воєнного або надзвичайного стану за відсутності доступу до Спадкового реєстру реєстрація відомостей про заповіти, зміни до них, скасування заповітів, заведені спадкові справи, спадкові договори, зміни до них, розірвання спадкових договорів, видані свідоцтва про право на спадщину та їх дублікати проводиться протягом п'яти робочих днів з дня відновлення такого доступу.

        2. Могу ли я в Германии, если мы обе с мамой находимся в этой стране и у меня на руках есть оригиналы документов, переписать на маму свою квартиру?

        Для того Вам треба звернутись в українське посольство і запитати в них, чи вони зараз виконують такі правочини. Бо якщо ні, то це буде дуже і дуже ускладнено, так як для того треба виконати купу дій, у тому числі, нотаріальних, саме на території України. Щоправда, Ви можете поки що нотаріально завірити договір дарування Вашої квартири й не робити ніяких інших дій, пов'язаних з переоформленням до повернення в Україну.

        3. Автомобіль з іноземними номерами, який знаходиться у Німеччині понад 6 місяців, потрібно перереєструвати. І тут німці пішли на зустріч тимчасово переселеним українцям. Як передає WDR українською: "Українцям не обов’язково реєструвати автомобіль у Німеччині, якщо вони перебувають у Німеччині тимчасово. Період в один рік вважається у цьому випадку тимчасовим"

        Якщо ж ви плануєте затриматись в Німеччині, то доведеться пройти крізь ще одну процедуру, а саме - допуск автомобіля з іноземними номерними знаками до перебування на території Німеччини (Zulassung eines aus dem Nicht-EU-Mitgliedstaat eingeführten Gebrauchtfahrzeuges).Відповідальна інстанція - LABO, або відомство з громадських та нормативно-правових питань. Перелік документів та терміни (роздача термінів у порядку контактної форми) ви знайдете за цим посиланням https://service.berlin.de/dienstleistung/324197/

        Вартість цього задоволення 31,50-104,10 євро, в залежності від складності індивідуального випадку.

        Будуть додаткові питання, звертайтесь до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись".

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Має значення чин не пройшли 6 місяців на початок воєнного стану, тобто 24.02.2022 р., якщо так, то відмова не має юридичної сили і робити її не треба. Якщо Ваш дядя раніше не подав заяву про отримання спадщини, то він вважається таким що не прийняв спадщину. Якщо на 24.02.2022 року 6 місяців не спливли, то строк прийняття спадщини продовжується на час воєнного стану + тот строк який залишився від 6 місячного сроку з моменту смерті спадкодавця. Питання: Ваша мати зверталась за отриманням спадщини?

    • Ольга Клієнт 2 роки тому

      якщо квартира в Бучі то де має бути проведено?

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович
        Нотаріальне посвідчення договору щодо відчуження нерухомого майна, іпотеки, про встановлення довірчої власності на нерухоме майно, розташоване у м. Києві або Київській області, здійснюється виключно нотаріусом, робоче місце (контора) якого розташовано у м. Києві або Київській області, за місцезнаходженням такого майна, або місцезнаходженням юридичної особи, або за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи - однієї із сторін відповідного договору.

        Таким чином, має значення не Ваше фактичне перебування, а зареєстроване місце проживання

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Ольго!

    1. Могу ли я в Германии, если мы обе с мамой находимся в этой стране и у меня на руках есть оригиналы документов, переписать на маму свою квартиру?

    НІ. ДЛЯ ВЧИНЕННЯ ТИХ ЧИ ІНШИХ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЬ ОЧНО НА ПРИЙОМ ДО НОТАРІУСА. В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ЗВЕРНУТИСЬ МОЖЛИВО ДО БУДЬ-ЯКОГО НОТАРІУСА В БУДЬ-ЯКОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ (зрозуміло на підконтрольній Україні території).

    2. Может ли дядя из рф, который является пополам с мамой наследником дома после смерти их мамы дистанционно отказаться от части наследства в пользу мамы чтобы мама могла продать дом?что для этого нужно? важно чтобы он не приезжал лично, максимум почтой.

    МОЖЛИВО, АЛЕ ДЛЯ ЦЬОГО У НЬОГО НА РУКАХ ТАКОЖ МАЮТЬ БУТИ ДОКУМЕНТИ ПРО СМЕРТЬ І ТАК ДАЛІ.

    ПОТРІБНО ЗНАТИ, КОЛИ ПОМЕРЛА ОСОБА?

    ЗАГАЛОМ СТРОКИ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ НАРАЗІ ЗУПИНЕНІ.

    3. как бесплатно/льготно растаможить личный авто в Германии? что для этого надо подготовить заранее в Украине/в Германии?

    ДЛЯ ЦЬОГО РАДЖУ ОЗНАЙОМИТИСЬ ІЗ НАСТУПНИМ ВІДЕО:

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Буду радий відповісти на додаткові питання. Для цього тисніть зелену кнопку «Звернутися»!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    1. В умовах воєнного стану квартиру можете подарувати мамі нотаріальним договором дарування у регіоні знаходження майна з території ФРН наразі це неможливо виконати.

    2. Ваш родич у рф має у нотаріуса написати відмову та направити вам , ви у консульстві на території ФРН робите нотаріальний переклад на Українську і передаєте відмову на користь мами нотаріусу України який веде справу спадкову для внесення у реєстр.

    З 24 лютого 2022 року в Україні введено режим воєнного стану. На час дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини зупиняється. В умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини; в умовах воєнного або надзвичайного стану за відсутності доступу до Спадкового реєстру нотаріус заводить спадкову справу без використання цього реєстру та перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту протягом п'яти робочих днів з дня відновлення такого доступу; забороняється видача свідоцтва про право на спадщину у спадковій справі, заведеній без використання Спадкового реєстру, до її реєстрації у Спадковому реєстрі.". На даний час нотаріус може лише завести спадкову справу, видача свідоцтва можлива лише після закінчення военного стану.

    3. Порядок розмитнення авто на території ФРН регулюється їх законодавством.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Ваше питання потребує додаткової інформації.

    1. В умовах воєнного стану нотаріальне посвідчення договору щодо відчуження нерухомого майна, зокрема посвідчення договору дарування/купівлі-продажу, здійснюється виключно за місцезнаходженням, окрім нерухомості, розташованій у Києві або Київській області (відповідно до п.19 постанови Кабміну № 480 від 19.04.2022 р). Тобто знаходячись в іншій країні Ви це зробити не можете.

    2. Ваш дядя, у 6 місячний строк може відмовитись від спадщини. Вказана відмова може бути посвідчена нотаріусом за місцем його мешкання, для цього в нього повинні бути свідоцтв про смерть спадкодавця та документ, що підтверджує родинні стосунки. Згодом ця відмова повинна біти переведана в належний спосіб ну українську мову. Крім того, Ви маєте розуміти, що на цей час строки на прийняття спадщини призупинені, свідоцтва про право на спадщину не видаються, до закінчення військового стану.

    3. Що стосується автомобіля, то це дуже обємне питання, яке потребує надання додаткової інформації, яку ви можете надати мені особисто натиснувши кнопку "Звернутися"


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024