Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день.
Цікавить, чи являється підставою для звільнення від мобілізації опікунство над неповнолітньою дитиною розведеним чоловіком? І чи має значення при цьому вік дитини?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Андрію!
Такої підстави для звільнення від мобілізації не існує, оскільки опікун призначається лише у випадку відсутності у дитини батьків.
Проте, в законі є багато інших підстав, які надають таке право. Буде бажання отримати повну консультацію, натисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Радий буду допомогти.
Юрист, м. Харків, 3 роки досвіду
Доброго дня!
Відповідно до статі 23 ЗУ "про мобілізаціну підготовку та мобілізацію" право на відстрочку від призову мають жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.
Проте, рішення суду про розірвання шлюбу і визначення місця проживання з батьком недостатньо.
Постанова Верховного Суду у справі № 822/2446/17 від 13.06.2018:
"Розірвання шлюбу на підставі рішення суду та встановлення місця проживання дитини з батьком, що включає в себе обов’язок батька щодо утримання та виховання дитини, не доводять факт відсутності участі матері у вихованні дитини та, відповідно, не підтверджують наявність у такої особи статусу «одинокий батько».