Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 30 червня 2022, питання №68100

Чи може чоловік поїхати закордон

Доброго вечора хочу запитати як чолові виїхати закордон має довгострокову візу в Чехії на момент 24.02 перебував в Україні у відпустці яким чином може виїхати за кордон в нього там офіційна робота фірма за нього платить податки але на даний момент директор фірми каже щоб він повертався на роботу а чоловік неможе через воєнний час

Відповіді юристів (4)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    «….03 травня 2022 07:28

    Державна прикордонна служба України оформила нові роз’яснення від 03 травня 2022 року щодо перетину кордону. Ознайомитись можна за посиланням:

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    ...

    2. Постійно проживають за кордоном

    (відмітка міграційної служби в паспортному документі «Постійне проживання в «___»/печатка «Оформлено виїзд на постійне проживання» або відмітка дипломатичної установи України в паспортному документі «Постійне проживання «___»/«Прийнятий на консульський облік»).

    Раджу розглянути також інші варіанти для виїзду за кордон.

    Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Вітаю!

    ВАШ ЧОЛОВІК НЕ МАЄ ПРАВА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.

    Про чоловіків, які постійно проживають, працюють, мають договірні зобов’язання за кордоном.

    Вищим військовим керівництвом дана категорія визначена виключенням. Вона не була прописана у ПКМУ №57. Процедурою вибуття на постійне місце проживання за кордон передбачено надання відповідного дозволу Державною міграційною службою України. Цей дозвіл передбачає й погодження з військового комісаріату.

    Відповідно людина, яка вибула з України, втратила зв’язок, вона не стоїть на обліку в тому чи іншому військовому комісаріаті і не є військовозобов’язаною, тому ця людина може спокійно перетнути кордон. Якщо ж людина фактично проживала за кордоном, але не оформила своє вибуття за офіційною процедурою, не знялася з обліку у військкоматі, на жаль, вона не може виїхати за межі України під час дії воєнного стану.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Мар'яна!

    Для того, аби чоловік безперешкодно виїхав з України в Чехію, потрібні підстави: наприклад, постійне проживання в цій країни, або будь-яка інша, що передбачена роз’ясненнями Держприкордонслужби від 03 травня 2022 щодо змін, внесених Кабінетом Міністрів України до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою №57 тим же КМУ від 27.01.1995 року.

    Подивитись ці роз'яснення можна тут:

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    У разі, якщо у Вас після прочитання згаданого документу виникнуть питання (а вони обов'язково виникнуть!), зверніться до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись". Я допоможу Вам в усьому детально розібратися в контексті Вашої ситуації та запропоную потрібний алгоритм дій.

    Вдачи!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день!

    Вказані обставини нажаль не дають право на перетин кордону.

    Зверніть увагу на інші підстави, які дають право на перетин кордону.

    Якщо треба повна консультація алгоритм дій звертайтеся індивідуально через кнопку Звернутися.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України