Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 10 липня 2022, питання №68941 150₴

ОТРОСЧКА ПЕРЕД ПОСТУПЛЕНИЕМ НА МАГИСТРА

Добрый день.
Суть моего вопроса: дают ли отсрочку на тот период, когда бакалавра уже закончил, но на магистра еще не поступил? Идет вступительный процесс.
Я нигде не смогла найти ответ на этот вопрос.

Відповіді юристів (24)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    30%

    Вітаю!

    ОФІЦІЙНО НА ЦЕЙ ПЕРІОД ВІДСТРОЧКА НЕ НАДАЄТЬСЯ. ТОБТО ПО СУТІ, ОСОБА МОЖЕ БУТИ МОБІЛІЗОВАНА В ЦЕЙ ПЕРІОД.

    ОДНАК ВРАХОВУЮЧИ СТАТУС ПРИЗОВНИКА ТА ІНШІ ДЕТАЛІ, В ПЕРІОД МІЖ ЗАКІНЧЕННЯМ БАКАЛАВРАТУ І ДО ВСТУПУ НА МАГІСТРАТУРУ Є ВИСОКІ ШАНСИ НЕ БУТИ МОБІЛІЗОВАНИМ.

    Натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

    • Ганна У. Клієнт 2 роки тому

      А якщо сказати, що ти поступаєш? Наприклад, деякім абітурієнтам вже є 18. тобто і до того як вони пройдут вступну кампанію їх теоритично можуть мобілюзувати?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Так, Ганно!

        Теоретично, мобілізувати можуть до того моменту, поки молода людина не матиме можливості принести з ВУЗу довідку про те, що він вже навчається на магістратурі.

        Однак повторюсь, тут дуже важливо знати нюанси та деталі, особливо, що стосується статусу призовника. Наскільки я розумію, хлопцю менше 27 років.

        Натискайте кнопку "Звернутися" для деталей.

        • Ганна У. Клієнт 2 роки тому

          Так, меньше 27

          це міняє щось?

          Дякую за відповіді

          • Кирда Вячеслав Володимирович

            Це підтверджує те, що він за своїм статусом є призовником.

            Але якщо читати "букву закону", то призову підлягають тільки військовозобов'язані та резервісти.

            УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

            Про загальну мобілізацію

            https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...

            У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

            1. Оголосити та провести загальну мобілізацію (далі – мобілізація).

            2. Мобілізацію провести на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

            3. Мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності цим Указом.

            4. Призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України. Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.

            5. Генеральному штабу Збройних Сил України визначити черговість та обсяги призову військовозобов’язаних, резервістів та транспортних засобів національної економіки в межах загального строку мобілізації.

            6. Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням загальної мобілізації.

            7. Службі безпеки України здійснити заходи контррозвідувального забезпечення під час виконання загальної мобілізації.

            8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

            1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

            2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;

            3) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Державній прикордонній службі України, Державній спеціальній службі транспорту, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України та іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

            9. Головам обласних державних адміністрацій забезпечити створення та роботу обласних, районних та міських медичних комісій.

            Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

            24 лютого 2022 року

            Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

            • Ганна У. Клієнт 2 роки тому

              Дякую за вас час и відповідь!

              Всього найкращого

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Ганна!

            На практиці це нічого не міняє. Мобілізувати можуть будь кого у віці від 18 до 60 років!

            • Ганна У. Клієнт 2 роки тому

              Дякую за ваш час та детальні відповіді

          • Кирда Вячеслав Володимирович

            БУДЬ-ЛАСКА! У ВИПАДКУ НАЯВНОСТІ ЗАПИТАНЬ, ЗВЕРТАЙТЕСЬ!

            ЯКЩО ПОТРІБНИЙ АЛГОРИТМ ДІЙ В ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД МІЖ БАКАЛАВРАТОМ І МАГІСТРАТУРОЮ, НАТИСКАЙТЕ КНОПКУ "ЗВЕРНУТИСЯ"

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ганна!

    Магістратка - це органічне продовження отримання вищої освіти після закінчення навчання на бакалавра - тільки рівнем вище.

    В європейських країнах магістратура вважається одним з трьох елементів Болонської системи вищої освіти, поряд з бакалавратом та аспірантурою. Ця система покликана полегшити інтеграцію студентів з різних країн в інші європейські університети за рахунок системи оцінювання і кредитування навчального процесу. Формат магістерського диплому, отриманого в рамках Болонської системи, дозволяє без проблем розширювати і поглиблювати свою кваліфікацію в будь-якій країні, яка бере участь в Болонському процесі.Отримати ступінь магістра може не тільки бакалавр, а й людина, котра закінчила раніше першу магістерську освіту. До того ж вибір магістерської програми не прив'язаний до раніше отриманої спеціалізації. Тобто, якщо ви вивчали філологію, а на магістратуру вирішили піти в фізику — це цілком реально. Але від вас вимагається самостійно вивчити основи, щоб здати так звану «академічну різницю» і вступні випробування (іспити, конкурсні завдання та інше, що передбачено вступною кампанією).

    Хоча законом це питання не прописано ніяким чином, але як показує моя практика, я не пригадую жоднорго випадку, коли студентів, які навчаються на магістратурі мобілізували до лав ЗСУ!

    Якщо будуть питання чи уточнення, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Буду радий допомогти!

    • Ганна У. Клієнт 2 роки тому

      Я маю на увазі уці місяці вступу між бакалаврітом та магістратурою

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ганна!

        Я розумію, що Ви маєте на увазі, але щодо того, то дам чоловіку лише дві поради:

        1. Не світитися зайве.

        2. Якщо все ж таки вручать повістку, постаратися взяти від ректора довідку про вступ до магістратури.

        • Ганна У. Клієнт 2 роки тому

          Дуже дякую вам за відповіді та ваш час

          Всього найкращого

          • Айвазян Юрій Климентійович

            І Вам усього найкращого! Звертайтесь!

    Мєньков Андрій Васильович

    Добрый день Ганна.

    Без справки из ВУЗа, подтверждающей обучение на дневной или дуальной форме острочку получить не получиться. Интересующий Вас период между окончанием обучения и поступлением в магистратуру из положений законодательства выпал. В связи с эти Вам лучше не являть в этот период в военкомат, чтобы не призвали на службу.

    • Ганна У. Клієнт 2 роки тому

      Но сейчас повестки на каждом углу раздают, даже маршрутки останавливают. Я не знаю как быть. Неужели университет не может предоставлять никаких доков насчет того, что этот студент собирается продолжать обучение? Ведь по сути, так можно было бы забирать тех же студентов в армию и раньше, когда ты уже не бакалавр, но еще и не магистр.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ганна!

        З приводу повісток...

        Порядок вручення повістки

        Постановою Кабінету Міністів України від 21 березня 2002 р. № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» (далі – Положення),передбачений лише порядок вручення повістки при призові на строкову військову службу, проте, він є загальним і не встановлює деталі та особливості вручення повістки. Інші випадки призову на військову службу, зокрема у зв’язку із мобілізацією законом, не врегулюванні взагалі.

        Хто може вручати повістку?

        Отже, п. 64 Положення оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці, відбувається за наказами районних військових комісарів і повістками, врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств,установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності.

        Необхідно звернути увагу, що у зв’язку із великим колом осіб, що можуть бути наділеними повноваженнями для вручення повістки, особа, що вручає повістку не обов’язково має бути військовослужбовцем та носити форму.

        В той же час, особа, що має намір вручити повістку має представитися, назвати свою посаду, підстави відповідно яких, особам надані повноваження на вручення повістки.

        Якщо зі слів особи стає зрозуміло, що вона є військовослужбовцем та служить у військовому комісаріаті, це означає, що вона перебуває при виконанні службових обов’язків, така особа має пред’явити військовий квиток або посвідчення офіцера. Крім того, при виконанні військових обов’язків особа має бути одягнена у військову форму, що має містити знаки розрізнення військовослужбовців, зокрема погони, нашивки.

        Проте, важливим є той факт, що ні офіцер, ні цивільна особа при врученні повістки, не має права вимагати від особи пред’явити документи та назви свого прізвища.

        Відповідно чинного законодавства, представники поліції мають права перевіряти документи у осіб, якщо є підозра щодо вчинення злочину, появи в стані алкогольного сп’яніння та інше, проте вони повинні назвати причину такої перевірки документів. В той же час, представники поліції повноважень на вручення повісток не мають.

        Чи мають право працівники поліції вручати повістки?

        Якщо Ви є учасником дорожнього руху і переймаєтесь, чи може працівник поліції зупинити транспортний засіб і після перевірки документів вручити повістку, то наразі можливо з упевненістю сказати, що працівники поліції повноважень на вручення повісток не мають і повістка, отримана таким шляхом, може бути оскаржена в судовому порядку.

        Де повістка може бути вручена майбутньому військовослужбовцю?

        Саме питання місця вручення повістки у нормативних документах детально не описано, проте більшість юристів з цього питання вважають, що повістка має бути вручена за місцем роботи/навчанням або місцем проживання громадянина для можливості встановлення особи.

        Чи можуть представники військомату примусово доставити військовозобов’язаного до призивного пункту?

        Згідно із чинним законодавством, прибуття особи до призовного пункту покладається на військовозобов’язаного. Будь-які дії його примусового характеру щодо утримання особи – є незаконними та законодавством не передбачені.

        Випадки затримки особи можливі лише поліцією при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення, та безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні.

        Що має містити повістка?

        У повістці повинно бути вказано прізвище, ім’я та по батькові мобілізованого, його адреса. Також, військова спеціальність повинна співпадати зі спеціальністю записаною у військовому квитку. Крім того, в повістці повинні бути вказані: дата, час, адреса місця прибуття та перелік документів, які особа повинна мати при собі. Повістка повинна бути скріплена печаткою та підписом військового комісара.

        Чи вважається, отримання повістки поштою належним повідомленням?

        Відповідно Положення, особа має отримати повістку від представника особисто, для належного повідомлення військовозобов’язаний має підписати корінець повістки, який підлягає зберіганню у військоматі.

        Чи вважається передача повістки родичам військовозобов’язаного належним повідомленням?

        Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання повістки родичами не вважається належним її отриманням.

        Чи вважається належним повідомленням отримання інформації про призов телефонним дзвінком?

        Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання інформації про призов або отримання повістки або запрошення до военкомату телефонним зв’язком, не може вважатися належним повідомленням особи.

        Чи можна відмовитися від підпису повістки, якщо особа призовника встановлена?

        У випадку відмови призовника від підпису повістки, особою, що вручає таку повістку можливе складання акту відмови від отримання повістки. Складений акт про відмову від отримання повістки може можу бути направлений до правоохоронних органів для притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності щодо ухилення від військової служби.

    Карпенко Андрій Володимирович
    20%
    Карпенко Андрій Володимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Здравствуйте!

    К сожалению, в период между бакалавратом и поступлением на магистратуру теряется право на отсрочку от мобилизации.

    Право на отсрочку имеют только студенты.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

    РЕКОМЕНДУЮ ВЗЯТЬ В УЧЕБНОМ ЗАВЕДЕНИИ СПРАВКУ, ЧТО ВЫ ПОДАЛИ ДОКУМЕНТЫ ДЛЯ ПОСТУПЛЕНИЯ В МАГИСТРАТУРУ.

    Но, если нет 27 лет, то лицо является призывником, а призыв на срочную службу начнется с 01.10.2022 года. Если не будет зачисления, то призовут на срочную службу.

    Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text):

    Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

    8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

    у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти;

    ххх

    Призов на строкову службу в квітні-червні 2022 року був скасований, а на жовтень-грудень 2022 року лишився.

    По інформації з 01.10.2022 року почнуть діяти в військоматах призовні комісії на строкову службу.

    УКАЗИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ:

    https://www.president.gov.ua/documents/6872021-410...

    https://www.president.gov.ua/documents/2302022-420...

    ЯКЩО ВАС ПОЧНУТЬ В ЖОВТНІ ПРИЗИВАТИ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ, ТО ВИ НЕ БУДЕТЕ МАТИ ПРАВА НА ВІДСТРОЧКУ ТА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ЯКЩО ВИ НЕ НАВЧАЄТЕСЬ.

    • Ганна У. Клієнт 2 роки тому

      Зрозуміла. Дякую!

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Якщо ви подавали документи на вступ до магістратури , ВНЗ може видати довідку , про Ваше зарахування з 1 вересня ,довідку чи копію наказу ректора ,треба подати до 1 жовтня.

    Якщо вручать на посту необхідно на вказану там дату лягти у стаціонар на будь-яке обстеження ,яке унеможливить прибуття з поважної причини і обов'язково отримати довідку,що в той день у вас було лікування ,або вас госпіталізували силами швидкої допомоги згідно довідки від екіпажу лікарів.

    Тоді штрафу за ухилення не буде за ст.210-1 Купап -3400-5100 грн

    Та окремий штраф за порушення правил обліку за ст. 210 Купап - 510-810 грн

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    • Ганна У. Клієнт 2 роки тому

      О, дуже Дякую!!!

    Адвокат  Євген Олександрович
    30%
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий вечір!

    ЯКЩО ВІН ПРИЗОВНИК - ЙОГО ВІК ВІД 18 ДО 27 РОКІВ ТА У НЬОГО Є ПРИПИСНЕ, ТО ВЗАГАЛІ ВІН ПОВИННІ БУТИ ЗВІЛЬНЕНІ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТАК ЯК ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ПІДЛЯГАЮТЬ ЛИШЕ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНІ І РЕЗЕРВІСТИ (ТОМУ, ЩО У НЬОГО ПРИПИСНЕ, А НЕ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК), У ТАКОМУ РАЗІ ВІДСТРОЧКА ПО МОБІЛІЗАЦІЇ ЙОМУ НЕ ПОТРІБНА, А ВІДСТРОЧКА ВІД ПРИЗОВУ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ НЕ НАДАЄТЬСЯ, ТАК ЯК НА ДАНИЙ ЧАС ПРИЗОВУ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБИ НЕ МАЄ (МОЖЕ БУДЕ З 01 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ ПІД ПИТАННЯМ):

    УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

    Про загальну мобілізацію:

    https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...

    "8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

    1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

    2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    Про військовий обов'язок і ... | від 25.03.1992 № 2232-XII (rada.gov.ua)

    "Стаття 1. Військовий обов'язок...9. Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

    допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;

    призовники - особи, приписані до призовних дільниць;

    військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

    військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

    резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період".

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...".

    ПОВІСТКИ ЙОМУ НЕ МАЮТЬ ПРАВО ВРУЧАТИ, ТАК ЯК ВІН ПРИЗОВНИК.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    Всього доброго!

    Ганна У. Клієнт 2 роки тому

    Дякую за вашу відповідь

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 2 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня, Ганно!

    Суть моего вопроса: дают ли отсрочку на тот период, когда бакалавра уже закончил, но на магистра еще не поступил? - ні, тому що згідно абз. 2 ч. 3 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" право на відстрочку мають здобувачі вищої освіти, якими згідно ч. 2 ст. 61 ЗУ "Про вищу освіту" є студент - особа, зарахована до закладу вищої освіти з метою здобуття вищої освіти ступеня молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра. Тому в разі вручення повістки, до моменту прийняття ректором ВНЗ наказу про зарахування на магістратуру, краще скористатися поважними причинами для неявки (наприклад, лікарняний) або ж явитися на уточнення облікових даних та отримати повістку на ВЛК, однак не поспішати з її проходженням, адже законодавством строки не регламентовані. А вже після зарахування подати відповідну довідку з ВНЗ разом із заявою на відстрочку від мобілізації та закінчити проходити ВЛК.

    Звертайтесь, якщо буде потрібна моя допомога.

    Всього найкращого!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України