Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 11 липня 2022, питання №68994

Оформлення прав на квартиру під час війни

Доброго дня
Восени минулого року померла моя бабуся. Свою квартиру вона віддала мені, але тільки на словах. Заповіту не було. У неї залишилося три дитини і всі вони написали відмови від квартири на моє ім'я. Ще восени справа про це була відкрита у нотаріуса

Я повинна була зевершити оформлення у квітні, але через війну все зупинилося і нотаріус, яка веде мою справу, сказала, що потрібно чекати закінчення війни і тільки тоді можна буде завершити оформлення.

Питання : Якщо мені потрібно більш в стиснуті строки зробити оформлення, чи це можливо? Коли офіційно можна буде дооформити квартиру?

Відповіді юристів (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    На цей час діє постанова Кабінету Міністрів України про Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану. Згідно вказаної Постанови, п. 3 "Установити, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.".

    Тобто, нотаріус Вам свідоцтва не видасть.

    Але, вказана Постанова в цій частині суперечить цілій низці Законів України та Цивільному кодексу. Тому, якщо Ви отримаєте відмову нотаріусу в видачі свідоцтва про спадщину, то Ви можете звернутися до суду та визнати за собою право власності на спадкове майно.

    кщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    За потреби може бути надана письмова консультація.

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    У зв'язку з введенням в Україні 24 лютого 2022 року воєнного стану, постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» (зі змінами) призупинено перебіг строку прийняття спадщини на час його дії. Якщо спадщина відкрилась до початку запровадження воєнного стану і строк для прийняття спадщини не закінчився на момент запровадження воєнного стану, то строк для прийняття спадщини зупиняється і буде продовжений після припинення воєнного стану.

    19 березня 2022 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 11 березня 2022 року № 1118/5 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату», яким зокрема внесено зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерство юстиції України від 22 лютого 2012 року № 296/5. Так, в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини (останнє місце проживання спадкодавця, а якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна).

    Таким чином, час воєнних дій фактично не враховується у рахунок встановлених 6-ти місяців прийняття спадщини. Тобто спадкоємець може прийняти спадщину протягом дії воєнного стану, незалежно від його тривалості, та додатково після його скасування, у строк, що залишався станом на 24.02.2022 р. від встановлених 6 місяців.

    Якщо виникнуть питання звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України