Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 11 липня 2022, питання №69028 150₴

Как купить дом без согласия супруги

Добрый день, подскажи пожалуйста возможно купить дом без согласия супруги и как ето сделать, спасибо

Відповіді юристів (9)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    КРАЩЕ ТАКИМ НЕ ЗАЙМАТИСЬ. АДЖЕ ПОТІМ БУДУТЬ ПРАВОВІ ПІДСТАВИ ОСКАРЖЕННЯ ТАКОГО ДОГОВОРУ НА ПРЕДМЕТ ВИЗНАННЯ ЙОГО НЕДІЙСНИМ.

    ВСЕ Ж ПО ПРАВИЛАМ ТАКІ ДОРОГІ ПОКУПКИ ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ ЗА ОБОПІЛЬНОЮ ЗГОДОЮ ОБОХ З ПОДРУЖЖЯ, ОСКІЛЬКИ ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ, ЩО ВИТРАЧАЮТЬСЯ КОШТИ, ЯКІ МАЮ СТАТУС СПІЛЬНИХ.

    Тому угода щодо купівлі майна, як і продажу, може відбутися тільки за наявності письмового дозволу другого з подружжя. Якщо документ оформлений неправильно, договір про передачу майна може бути визнаний недійсним. Щоб уникнути подібних наслідків, потрібно звернутися до досвідченого нотаріуса.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Промський Євгеній Сергійович
    33.3%
    Промський Євгеній Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Добрый день!

    Не нужно получать разрешение на покупку, если вы покупаете недвижимость за средства, которые были получены до брака. А так же по договору дарения или наследства или виде другой недвижимости.

    Но в этом варианте очень важно правильно соблюсти цепочку и иметь доказательства, что вы действительно покупаете квартиру за личные средства, а не за совместно нажитые.

    Ч. 3 ст. 65 Семейного кодекса Украины распространяется на отношения по распоряжению совместной собственностью путем отчуждения имущества. Денежные средства, выплачиваемые покупателем, не являются предметом отчуждения, поскольку не могут рассматриваться, как предмет договора. Деньги – всего лишь средство платежа. Когда же возникает вопрос о том, что выплаченные деньги являлись частью бюджета семьи – доказать их внесение в бюджет практически невозможно. Это могут быть и личные средства супруга или супруги. Отсюда, - оснований для признания сделки недействительной нет, поскольку требования к сделке, предусмотренные ст. 203 Гражданского кодекса Украины соблюдены.

    В договоре нужно прописать, что квартира приобретается за личные средства и на нее не будет распространяться режим общей собственности супругов.

    Как только возникнут вопросы - обращайтесь! Буду рад помочь.

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    16.7%
    Богачевська Ольга Дмитрівна 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду

    Доброго вечора.

    Не рекомендувала б Вам цього робити.

    Оскільки ви з дружиною перебуваєте в зареєстрованому шлюбі, то при укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя. (ст. 65 Сімейного кодексу України). Дружина, має право на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як такого, що укладений другим із подружжя без її чи його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового. Оскільки купівля квартири не є дрібним побутовим правочином.

    Дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою.

    Айвазян Юрій Климентійович
    33.3%

    Добрый день, Виталий!

    При покупке недвижимости получать разрешение супруги обязательно. Это нужно из-за того, что вы хотите распорядиться совместно нажитыми деньгами и эти деньги в равной степени принадлежат обоим супругам.

    Не зависит от того, кто и какие деньги заработал. Все деньги супругов в браке принадлежат обоим в равных долях. Поэтому, если вы хотите купить квартиру или любую другую недвижимость, то должны получить разрешение.

    Процедура получения разрешения аналогичная, как и при продаже недвижимости. Вам нужно предоставить свидетельство о браке, паспорт и идентификационный код и лично явиться на сделку.

    Если вы не можете присутствовать на самой сделке, то нужно оформить предварительно согласие у нотариуса и передать второму супругу.

    Не нужно получать разрешение на покупку, если вы покупаете недвижимость за средства, которые были получены до брака. А так же по договору дарения или наследства или виде другой недвижимости.

    Но в этом варианте очень важно правильно соблюсти цепочку и иметь доказательства, что вы действительно покупаете квартиру за личные средства, а не за совместно нажитые.

    Чтобы правильно провести такую сделку вы можете обратиться к нашим юристам и заказать платную консультацию. Мы подскажем как правильно поступить в вашем конкретном случае.

    Чтобы получить согласие супруги на покупку дома Вам потребуется всего лишь попросить ее об этом. А так же предоставить необходимые документы. Это паспорт, идентификационный код и свидетельство о браке.

    Можно дать разрешение на сделку лично, в виде личного присутствия, а можно оформить заранее доверенность у нотариуса. В этом случае разрешение получится немного дороже из-за услуг нотариуса.

    В остальном получить разрешение от супруги не составляет никаких проблем. Важно внимательно относиться к документам и не доводить до опасных ситуаций. Нельзя покупать дом без разрешения супруги, которая не знает о сделке.

    В ином случае, после сделки вам уже потребуются адвокаты и судебное разбирательство. Это получится значительно дороже, чем заранее побеспокоиться о правильности оформления сделки и проверить документы. Поэтому проверяйте документы заранее и не допускайте опасных ситуаций.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Вам мають подарувати цей будинок через нотаріальний договір дарування, згода родичів не треба.

    Це майно буде Вашим особистим майном і поділу не підлягатиме ніколи.

    Згода дружини теж непотрібна.

    Згідно ст.70 СК України подароване і успадковане майно є особистим і поділу непідлягає.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Пуха Наталія ТендерОк
    16.7%

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Зважаючи на можливі правові наслідки розгляньте наступні Варіанти:

    Дружина надає згоду іншому нотаріусу та передає її вам на дату укладення договору куівлі-продажу;

    Укласти договір дарування а не договір купівлі продажу

    Успіхів

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Виталий!

    НА ПРИОБРЕТЕНИЕ ДОМА, НУЖНО СОГЛАСИЕ СУПРУГИ.

    ЕСЛИ ВАМ ОФОРМЯТ ДОГОВОР ДАРЕНИЯ ДОМА, ТО НА ЭТО СОГЛАСИЕ СУПРУГИ НЕ НУЖНО.

    При наличии вопросов, обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

    Всего доброго!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    ВІталий!

    Відповідно до норм цивільного та сімейного законодавства України правочини щодо нерухомого та деяких видів рухомого майна мають бути нотаріально посвідчені і (або) підлягають державній реєстрації. Так, нотаріальної форми та державної реєстрації потребують договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку, квартири або іншого нерухомого майна (ст. 657 ЦК).

    З урахуванням особливого значення майна, яке передається за такого виду правочинами, згода другого з подружжя на їх укладення має бути нотаріально засвідчена (ч. 3 ст. 65 СК).

    Стаття 65 СК України розповсюджується як на випадки відчуження, так і на випадки придбання майна одним з подружжя.

    Такий висновок випливає з аналізу норм цивільного та сімейного законодавства України. Зокрема в ст. 177 ЦК України сказано, що об’єктами цивільних прав є речі, в тому числі гроші. Речі, а також сукупність речей складають поняття «майно», яке визначене в ст. 190 ЦК України.

    Таким чином, згідно з цивільним законодавством, гроші – це різновид майна. В ст. 65 СК України сказано про розпорядження майном подружжя. З цього можна зробити лише один висновок –розпорядження майном подружжя означає і розпорядження спільними грошовими коштами подружжя. Придбання майна – це зворотна сторона розпорядження грошовими коштами подружжя. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що подружжя за взаємною згодою мають вирішувати питання щодо розпорядження не лише речами, а й спільними грошовими коштами. Правочини щодо придбання майна, які потребують нотаріального засвідчені, один з подружжя може здійснювати лише з письмової та нотаріально засвідченої згоди другого з подружжя. З урахуванням цього нотаріуси вимагають згоду другого з подружжя не лише у разі продажу, а й у випадку набуття майна подружжям.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Добрый день, Виталий!

    Только при условии, что покупку вы осуществляете на средства не из совместного нажитого имущества, а на личные средства.

    В иных случаях такая сделка будет незаконной, даже если вы найдете нотариуса, который будет согласен ее провести.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024