Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 12 липня 2022, питання №69087 150₴

Як заставити орендаря заплатити борги та звільнити квартиру ?

Орендар вже ​5 місяців не платить за квартиру та створює борг за комуналку.

Договір “без нотаріуса” підписаний ​5 років тому, перший час людина платила. У зв'язку з початком війни я знизив оренду на -30%. Коли нагадую ​про борг, ​каже, що заплатить пізніше,​​ але без конкетних дат і дій. Також погрожує поскаржитись у податкову за несплату податків.​ (податки я дійсно не плачу)​. Крім того, орендар має величезний борг за комуналку > ​30+ тисяч. Хочу відмітити, що його дружина адвокат.

1) Що порекомендуєте - як його виселити з кварири та й бажано заставити заплатити борг ?
2) Яке може бути максимальна віповідальність-штраф за те, що податки я не платив.

Відповіді юристів (14)

    Гончаренко Константин
    36.7%
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    ДОБРОГО ДНЯ!

    По Вашому питанню повідомляю:

    1. Якщо є договір і він не виконується то для врегулювання спору можливий судовий порядок вирішення, але необхідно додержання Вами процесуальних умов досудового врегулювання спору з квартирантами, а саме: направлення Вами письмової претензії на адресу квартирантів з обгрунтуванням причин для розірвання договору, та доказами вказаних причин(неоплачені квитанції і т.д.) (ст.530 ЦК України) надсилаєте рекомендованим листом з описом вкладення та відміткою про вручення, далі незалежно від надходження відповіді , через 30-ть днів з дати відправлення, що зазначена на штампі конверту подаєте позовну заяву до суду, про відшкодування збитків та виселення з помешкання, до заяви додаєте: копію договору, копію претензії , докази щодо її відправки (чеки з пошти, трек відстеження доставки на папері, завірений датою та підписом, розрахунок суми збитків) - всі документи у двох примірниках подаються до канцелярії суду за місцем Вашої реєстрації. Чекаєте ухвалу суду про відкриття провадження - надійде сторонам поштою.

    2. Якщо договору не має: Якщо за документами Ви є власником квартири та знаєте місцезнаходження її (адресу), то Вам необхідно викликати дільничного працівника поліції та разом з ним прийти до квартири з правовстановлюючими документами на неї та на правах власника заявити орендарям про виселення. (таким документом є витяг з ЕДР Речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - видається реєстратором ЦНАПу ціна 80 грн, або самостійно замовляється Вами онлайн через онлайн сервіси мін. юстиції України - платно) З зазначеним документом поліція допоможе Вам виселити сторонніх осіб з житла.

    Всі інші питання щодо податкової не мають юридичного сенсу, адже зрозуміло, що підтвердження документального про оплату за прживання у орендарів не з явиться , є лише слова - жодного юридичного факту. Відмова покинути приміщення означатиме незаконне захоплення приватної власності без згоди власника , тут Вам допоможе дільничний.

    Суд проти Вас не має сенсу, адже для суду необхідні належним чином оформлені докази про порушення тих чи інших прав.

    Особисто можна прийти за адресою та виселити їх у поза робочий час коли орендарі будуть на території помешкання.

    Після виселення можете у присутності поліції винести речі орендарів та в подальшому змінити замки , як власник Ви можете зробити це у будь -який час.

    Відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦК до правомочностей власника належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.

    Під правомочністю володіння розуміється передбачена законом (тобто юридично забезпечена) можливість мати (утримувати) у себе певне майно (фактично панувати над ним, зараховувати на свій баланс тощо).

    Правомочності користування означають передбачену законом можливість використовувати, експлуатувати майно, отримувати від нього корисні властивості, його споживання.

    Правомочності розпорядження означають юридично забезпечену можливість визначення і вирішення юридичної долі майна шляхом зміни його належності, стану або призначення (відчуження за договором, передача у спадщину, знищення, переробка тощо).

    У сукупності ці правомочності охоплюють усі надані власнику можливості. Причому інколи всі разом або окремі з них можуть належати не власнику, а іншому володільцю майна, наприклад довірчому власнику майна, орендарю тощо. На відміну від прав власника правомочності іншого законного володільця, навіть зі схожими правомочностями власника, не тільки не виключають прав самого власника на це майно, а і, зазвичай, виникають з волі останнього і в передбачених ним межах, наприклад, договір найму, договір управління майном.

    Згідно з нормою ст. 319 ЦК власник володіє, користується і розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Він сам вирішує, що робити зі своїм майном, керуючись винятково власними інтересами, здійснюючи щодо цього майна будь-які дії, котрі, однак, не повинні суперечити закону та порушувати права інших осіб та інтереси суспільства. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена, або власник може бути зобов'язаний допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

    Опалювальний сезон, карантин, воєнний стан. і інші претензії не мають нічого спільного з Вашою приватною власністю, вирішувати питання розпорядження своїм майном Ви маєте в будь-який час і воля інших Вас не має хвилювати жодним чином!

    Щодо форс- мажору , то він настав як для вас так і для орендаря.

    Враховуючи військовий стан згідно з Указом Президента № 64/2022 і те, що зазначений правовий режим було продовжено до 23.08.22 , така обставина є форс-мажором можна говорити про повернення коштів, внесених за послугу або товар, або продовження дії договору. процесуальні строки виконання зобов'язань за договорами зараз призупинені до завершення правового режиму військового станУ в Україні, це підтверджується наступним:

    Торгово-промислова палата України на підставі ст.ст. 14, 14¹ Закону України “Про торгово-промислові палати в Україні” від 02.12.1997 № 671/97-ВР, Статуту ТПП України, цим засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили): військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”.

    Враховуючи це, ТПП України підтверджує, що зазначені обставини з 24 лютого 2022 року до їх офіційного закінчення, є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб’єктів господарської діяльності та/або фізичних осіб по договору, окремим податковим та/чи іншим зобов’язанням/обов’язком, виконання яких/-го настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання відповідно яких/-го стало неможливим у встановлений термін внаслідок настання таких форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

    Враховуючи вищезазначене та надзвичайну, важку ситуацію з якою зіткнулась наша країна, ТПП України з метою спрощення процедури засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), розмістить з 28 лютого 2022 року на сайті ТПП України (www.ucci.org.ua) загальний офіційний Лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажору, який можна буде роздруковувати всім кого це стосується.

    Борги за комунальні послуги доведеться потім зтягнути через суд , надавши квитанції , договір , попередньо сплатити і окремо стягнути у суді з орендаря збитки, які ви понесли сплачуючи його борги.

    ---

    Щодо податків , неможливо примусити особу їх сплатити силою , проте є відповідальність , щодо незаконної підприємницької діяльності.

    Кваліфікація зазначеного правопорушення підпадає під норми ст. 164 Кодексу про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р № 8073-X.

    Зазначена стаття передбачає накладання штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто в сумі від 17000 грн. До 34000 грн.) З конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, або без такої у разі провадження господарської діяльності без:

    • державної реєстрації як суб’єкта господарювання;
    • отримання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, яка підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування;
    • отримання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

    У той же час такі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах, тягнуть за собою накладення штрафу від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (т. е. в сумі від 34000 грн. до 85000 грн.) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення. Під отриманням доходу у великих розмірах для цілей зазначеної статті розуміється отримання доходу в сумі від однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    При цьому, випадки притягнення до відповідальності особи – зовсім не рідкість. До відповідальності можуть залучити і перукаря, який веде діяльність без реєстрації, і незаконного торговця, і перевізника, який везе чужий вантаж на своєму автомобілі. При цьому, в ряді випадків, фактичні обставини, які супроводжували виявлення такої діяльності не дозволяють довести відсутність в ній систематичності і підприємницького характеру.

    Враховуючи зазначине ви маєте право звернутись:

    1. до поліції ( про факти безладів та інші порушення від сусідів).

    2. до органів ДФС за місцем реєстрації ( про факти незаконної підприємницької діяльності)

    3. до територіальних органів ДМС ( про факти порушень міграційного законодавства, якщо проживають іноземці без реєстрації.

    4. до інспекції з благоустрою та коммунальних служб (щодо санітарного стану під їзду та прибудинкових територій від дій сусідів.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Бобров Олександр
    Бобров Олександр 2 роки тому

    Юрист, м. Дружківка, 15 років досвіду

    Добрый день.

    В соответствии со статьей 387 Гражданского кодекса Украины собственник вправе истребовать свое имущество от лица, незаконно, без соответствующего правового основания, завладела им.

    В соответствии со статьей 785 Гражданского кодекса Украины в случае прекращения договора найма наниматель обязан немедленно вернуть наймодателю вещь (в нашем случае квартиру) в состоянии, в котором она была получена, с учетом нормального износа, или в состоянии, обусловленном в договоре.

    Как правило квартира передается по акту передачи.

    Согласно статьи 169 Жилищного кодекса в случае прекращения договора найма жилого помещения в доме (квартире), принадлежащем гражданину на праве частной собственности, наниматель и лица, проживающие вместе с ним, обязаны освободить жилое помещение, а в случае отказа - подлежат выселению в судебном порядке без предоставления другого жилого помещения.

    В соответствии со статьей 825 Гражданского кодекса Украины договор найма жилья может быть расторгнут по решению суда по требованию наймодателя в случае:

    1) невнесения нанимателем платы за жилье за шесть месяцев, если договором не установлен более длительный срок, а при краткосрочном найме - более двух раз;

    2) разрушения или порчи жилья нанимателем или другими лицами, за действия которых он отвечает.

    Таким образом, после завершения срока действия договора проживания арендатора в квартире неправомерно. В первую очередь вы можете направить арендатору письменное предупреждение об оплате долга в разумный срок (рекомендуем дать арендатору не менее семи дней на добровольное исполнение обязательств). В случае отказа вы имеете право обращаться в суд для истребования своего имущества от лица, которое им незаконно владеет с соответствующим исковым заявлением.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    1) Що порекомендуєте - як його виселити з кварири та й бажано заставити заплатити борг ?

    ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО АНАЛІЗУВАТИ НАЯВНИЙ У ВАС ДОГОВІР. ЗА НЕСПЛАЧЕНИЙ БОРГ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПЛАТЕЖІ СТЯГУВАТИ ПОТРІБНО БУДЕ, МОЖЛИВО, У СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.

    2) Яке може бути максимальна віповідальність-штраф за те, що податки я не платив.

    Відповідальність за несплату встановлених законом податків може як адміністративна, так і кримінальна (вид покарання визначається розміром несплаченої суми).

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Посилаючись на угоду і ЦК, ви маєте право пред'явити орендарю претензії. Самовільно виселити його з квартири і зайняти приміщення до закінчення терміну дії договору ви не можете, якщо тільки це не прописано в договорі.

    Важливий момент: позбавляючись так від квартиронаймача, ви, швидше за все, просто не зможете повернути борг за оренду. Крім того, при такому порядку дій орендодавець також порушує закон, і проти нього можуть направити позов. Тому, для початку, спробуйте просто мирно розібратися з ситуацією. Рішення конфлікту через суд Якщо після пред'явлення претензії, попередження, наймач так і продовжує затримувати оплату, вирішувати питання рекомендується виключно через суд. В цьому випадку ви вчините за законом і зможете не лише виселити недобропорядного орендаря, але і повернути борг.

    В п.2.1 ст.825 ЦК сказано, що при довгостроковій оренді (більше року), заборгованість стає приводом для виселення, якщо оплата затримана більш ніж на півроку. Такий термін навряд чи влаштує орендодавця. Тому укладати договір найму квартири зручно на рік або менше (короткострокова оренда). В такому випадку звертатися до суду з питанням розірвання угоди можна при затримці двох платежів.

    Безпідставне виселення особи з займаної житлової площі за законом неможливе. У числі причин може бути не лише порушення умов договору та законодавчих норм з боку мешканців, а й необхідність заселення квартири самим власником або членами його сім'ї. Якщо ви зібралися перебратися в квартиру, яку здаєте, повинні попередити про це мешканців не пізніше, ніж за 2 місяці до переїзду. Чи можна виселити проблемного квартиранта з дитиною Виселення сім'ї з дитиною без реєстрації місця проживання у вашій квартирі проводиться практично в тому ж порядку, що і для орендарів без дітей. Але якщо квартиронаймач зареєструвався за цією адресою на підставі договору оренди (п.4 ст.18 Правил реєстрації місця проживання), він також може зареєструвати тут своїх неповнолітніх дітей, не отримуючи на це вашої згоди.

    Цивільним кодексом встановлено порядок, який досить якісно захищає право наймача на переукладання договору оренди у зв'язку із закінченням терміну дії попередньої угоди.

    Надалі ця особа має переважні права на оренду і навіть покупку квартири, яку займає в даний момент (ст.822 ЦК). Угода автоматично продовжується на аналогічний термін і з аналогічними умовами якщо: власник житлової площі не повідомив наймача про продовження оренди за нових умов або про її припинення хоча б за три місяці до закінчення терміну дії договору; орендар не попередив квартировласника, що не має наміру далі знімати квартиру за три місяці до закінчення оренди, і не виїхав. Тому, якщо ви плануєте виселити наймача після закінчення терміну дії контракту, офіційно повідомте його про це у встановлені часові рамки. Інакше він буде мати право залишатися в квартирі, й виселити його ви зможете лише за рішенням суду.

    Відповідно до ст. 169 Житлового кодексу РСР у разі припинення договору найму жилого приміщення в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, наймач і особи, які проживають разом з ним, зобов'язані звільнити жиле приміщення, а в разі відмовлення - підлягають виселенню в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.

    Згідно з ст.526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. За приписами ст.629 ЦК України договір є обов’язковим для виконання сторонами.Стаття 785 ЦК України чітко зазначає, що після закінчення строку договору наймач зобов’язаний негайно повернути орендодавцю речі (квартиру) в стані, в якому вона була отримана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі. Як правило, квартира передається по акту приймання-передавання з метою уникнення майбутніх можливих непорозумінь чи конфліктів. Власник має повне право витребувати належне йому майно від особи, яка незаконно без відповідної правової підстави заволоділа ним (ст. 387 ЦК).Згідно ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. Проте, згідно ст. 764 ЦК України, якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором. У такому випадку положення ст. 387 ЦК України не підлягають застосуванню. Залежно від обставин справи, наприклад, якщо наймач після закінчення строку дії договору та відсутності заперечень власника продовжував проживати у житловому приміщенні та сплачувати рахунки за надані послуги,- то договір слід вважати продовженим на той самий термін.Таким чином, після закінчення строку дії договору оренди у разі заперечення, проживання орендатора в квартирі вважається протиправним. Отримання відмови наймача у звільненні жилого приміщення є підставою звернення до суду для вирішення проблеми. До позовної заяви потрібно додати як мінімум документи на право власності і копію договору оренди.

    Порядок примусового виселення наймача за рішенням суду

    Згідно ч. 2 ст.825 ЦК України договір найму житла може бути розірваним по рішенню суду на вимогу орендодавця у випадках:

    • відсутності оплати за житло протягом 6 місяців, якщо договором не встановлено більш тривалий строк, а при короткостроковій оренді – більше двох разів;
    • знищення або псування житла орендарем або іншими особами, за дії яких він відповідає.

    У разі отримання відмови від наймача звільнити квартиру, наймодавець має право звернутися з позовною заявою до суду про усунення перешкод у користуванні квартирою (будинком) шляхом виселення відповідачів. Статтею 66 Закону України “Про виконавче провадження” передбачено, що державний виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання боржником рішення про його виселення.У разі невиконання боржником рішення про його виселення самостійно державний виконавець виконує його примусово.Державний виконавець призначає день і час примусового виселення, про що письмово інформує боржника. Боржник вважається повідомленим про його примусове виселення, якщо повідомлення надіслано йому за адресою, за якою має здійснюватися виселення, чи іншою адресою, достовірно встановленою державним виконавцем.Відсутність боржника, належним чином повідомленого про день і час примусового виселення, під час виконання рішення про виселення боржника не є перешкодою для його виселення.Примусове виселення полягає у звільненні приміщення, зазначеного у виконавчому документі, від боржника, його майна, домашніх тварин та у забороні боржнику користуватися цим приміщенням.

    Примусовому виселенню підлягають виключно особи, зазначені у виконавчому документі. Примусове виселення здійснюється у присутності понятих за участю працівників поліції.Якщо виконання рішення здійснюється за відсутності боржника, державний виконавець зобов’язаний провести опис майна. Описане майно передається для відповідального зберігання стягувачу або іншій особі, визначеній державним виконавцем.Якщо боржник перешкоджає виконанню рішення про його виселення, державний виконавець накладає на нього штраф у порядку, визначеному цим Законом. Передане для зберігання майно боржника повертається йому державним виконавцем на підставі акта після відшкодування боржником витрат, пов’язаних із зберіганням такого майна. У разі якщо боржник відмовляється відшкодувати витрати, пов’язані із зберіганням майна, вони компенсуються за рахунок реалізації майна боржника або його частини.Зберігання майна здійснюється протягом не більше двох місяців з дня передачі на зберігання. Після закінчення двомісячного строку невитребуване майно реалізується в порядку, визначеному цим Законом. Отримані від реалізації такого майна кошти, за вирахуванням понесених витрат, перераховуються боржнику.У разі якщо майно не було реалізовано, розпорядження ним здійснюється в порядку, встановленому для розпорядження безхазяйним майном.

    У разі якщо особа самостійно вселилася у приміщення, з якого вона була примусово виселена, повторне її виселення може бути здійснено державним виконавцем на підставі ухвали суду, який прийняв рішення про виселення. Виконавче провадження у такому разі підлягає відновленню за постановою державного виконавця.

    Будуть питання, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Пуха Наталія ТендерОк
    26.7%

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Вам навязали орендаря, який шантажує Вас повідомленням Податкової, якій користується орендованим приміщення та не належно сплачує оренду, У будь-якому випадку варто, договір оренди розірвати з повідомленням через три місяці (Часткове невиконання обов’язку зі сплати орендної плати з урахуванням індексації дає право орендодавцям вимагати розірвання договорів, попри те, чи виплачена в подальшому заборгованість. Такий висновок зробив Верховний Суд у справі №318/433/18 (постанова КЦС ВС від 4 грудня 2019 року)).

    Звичайно, що більшість прецедентів вирішується неформально (тобто добровільно шляхом переговорів), але самовільно або з допомогою поліції виселяти орендаря на законних підставах заборонено. В орендодавця, з одного боку, є право розпоряджатися своїм майном, але, тим не менш, є і Цивільний кодекс, в якому договори оренди нерухомості дуже детально розписані, і в обох сторін значні права.

    В порядку ч. 4 та 6 ст. 762 ЦК України, наймач має право вимагати зменшення плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, можливість користування майном істотно зменшилася. Наймач звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає. У разі відмови орендодавця розірвати договір добровільно, орендар має право звернутися з відповідним позовом до суду. Орендар має довести, що істотним чином змінилися обставини, а договір оренди для нього відтепер є вкрай невигідним. У такому випадку договір оренди буде вважатися розірваним з моменту набрання законної сили рішенням суду. При цьому, якщо орендодавцем будуть заявлені вимоги про стягнення заборгованості зі сплати орендної плати, суд визначить наслідки розірвання договору виходячи з необхідності справедливого розподілу між сторонами витрат, понесених ними у зв'язку з виконанням цього договору з огляду, в тому числі, на ч. 4 та 6 ст. 762 ЦК України.

    Тобто, дійте по схемі :

    Лист-повідомлення про розірвання договору оренди,

    Спроба мирно врегулювати спір;

    Подача позову до суду

    Успіхів

    Адвокат  Євген Олександрович
    36.7%
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день, Petia!

    "1) Що порекомендуєте - як його виселити з кварири та й бажано заставити заплатити борг"?

    - Викликати працівників поліції по телефону 102 та виселити його з речами.

    Щодо боргу, це треба вирішувати в судовому порядку, шляхом подання позовної заяви до суду про стягнення заборгованості.

    "2) Яке може бути максимальна віповідальність-штраф за те, що податки я не платив"?

    - Нічого Вам не загрожує.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    Всього доброго, успіхів Вам!

    • Petia Клієнт 2 роки тому

      виклик робили, нічого вони не зробили. Сказали треба через суд.

      • Адвокат  Євген Олександрович
        Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

        Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

        Petia!

        Треба було у присутності працівників поліції виселити орендаря, не вони повинні виселити, а Ви у їх присутності, як власник житла, працівники поліції спостерігають за дотриманням громадського порядку.

        Якщо орендар чинить опір, не відчиняє вхідні двері до квартири, порушує громадський порядок, вони зобовязані на такі дії реагувати, що є допомогою для Вас.

        • Petia Клієнт 2 роки тому

          двері відкрив, поліція склала протокол але сказали що висиляти вони не можуть.

          В квартирі купа речей, треба було що їх виносити власноруч ? Поліція довго залишатись не хотіла, визивали три патруля. Один результат.

          • Адвокат  Євген Олександрович
            Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

            Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

            Petia

            Треба було замінити замки у присутності поліції, дати час на збирання речей і допобачення, виставити з речами за двері.

            На опір реагує поліція.

            Не збирається, разом з іншими особами допомогли винести речі, замінили замки і допобачення.

    Мєньков Андрій Васильович

    Доброго дня.

    Стягнути борги Ви зможете звернувшись до суду. Не бачу в цьому жодних проблем. Що стосується виселення, то треба чекати закінчення строку дії договору, тоді також можна звертатися до суду, отримати рішення про виселення і за допомогою виконавчої служби виселити орендаря. За невиконання рішення суду передбачено кримінальну відповідальність, тому він виселиться, іншого вибору у нього не буде. Звернутися до суду можна і раніше, якщо в договорі прописані підстави для його дострокового розірвання.

    Що стосується боргів за комуналку, то тут можуть бути проблеми якщо рахунки оформлені на Вас, бо це ваші борги і комунальні установи будуть стягувати їх з Вас. Знову ж таки, в залежності від умов підписаного договору, можливо Ви зможете їх також стягнути через суд.

    Що стосується податків.

    Декларація має подаватися один раз в рік за підсумками звітного року. Сплаті підлягають податок на доходи фізичних осіб 18 % та військовий збір 1,5 %. Подавати декларацію можна в електронній формі в особистому кабінеті платника податків за допомогою електронного цифрового підпису або іншого ідентифікатора особи.

    Скарга орендаря про те що Ви не платите податки може стати предметом перевірки податкової, а може і не стати (просто через значне навантаження це для податківців може розцінюватися як "зайвий клопіт"). Ти не менш вони можуть провести перевірку і за наявності підстав донарахувати зобов"язання про що винести податкове повідомлення - рішення. При цьому це повідомлення мають Вам належно вручити, тобто у податкової мають бути докази що Ви його отримали і тільки якщо після цього Ви не сплатите вони звернуться до суду і суд стягне недоїмку.

    • Petia Клієнт 2 роки тому

      >> Що стосується виселення, то треба чекати закінчення строку дії договоруа якщо документ не було проовженно то вважається що його строк закінчено ?

      • Адвокат  Євген Олександрович
        Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

        Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

        Petia!

        Треба знати, бачити умови договору.

        Так, якщо дія договору, не передбачає автоматичне продовження.

        Умови, при яких договір може бути розторгнуто, у тому числі достроково та при наявності яких він не може бути продовжений.

        У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору Звернутися.

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Доброго дня!

    1) Висилення буде залежати цілком від положень договору. те, що договір без нотаріального посвідчення не означає, що він не має силу. Договір є обов'язковим для сторін.

    2) Нарахування податку та пені за весь час ухилення від сплати. Але це можливо усунути. Подайте декларацію та задекларуйте прибуток.

    Звертайтесь.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024