Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 15 липня 2022, питання №69335

Перетин кордону з супроводом

Чи може зять супроводжувати тестя,інваліда 2 групи за кордон.Так як,проживаємо разомЧи звільнений він від мобілізації?

Відповіді юристів (4)

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 4 роки досвіду

    Добрий день! Зять може супроводжувати тестя-інваліда 2 групи за кордон та має право на звільнення від мобілізації. Для більш детальної консультації натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Він не підлягає мобілізації та має право супроводжувати тестя за кордон!

    Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    ДОБРОГО ДНЯ

    ТАК ВИ ЗВІЛЬНЕНІ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ТА МОЖЕТЕ ВИЇХАТИ ЗА КОРДОНО СУПРОВОДЖУЮЧИ СВОГО ТЕСТЯ

    Згідно аб. 11 ч. 1 ст. 23 Закона України "Про мобілізацію",Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

    У відповідності до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон для супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність)

    Тобто сам факт наявності інвалідності у Вашого тестя надає вам право на відстрочку від мобілізації та право виїзду за кордон.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    За потреби може бути надана письмова консультація.

    Мамчур  Катерина Едуардівна
    Добрий день. Особа з інвалідністю І чи ІІ групи може здійснювати перетин державного кордону у супроводі: одного або обох батьків, на утриманні яких вона перебуває, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка. Важливо, що при цьому необхідно надати документи, які підтверджують родинні зв’язки та інвалідність.Тобто ви цілком можете супроводжувати тестя.

    На даний час у зв’язку із введенням на території України воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності одного з таких документів, які підтверджують інвалідність:

    – довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;

    – посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;

    – пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”. Важливо, що у такому посвідченні повинна бути зазначена група та причина інвалідності;

    -довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу. Зазначу, що вона повинна бути видана за відповідною формою, яка затверджена Мінсоцполітики.

    15 березня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон України № 7140-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і тяжкохворими дітьми». Звільняє від військової служби всіх осіб з інвалідністю, а не лише I-II груп, як було раніше, а також розширює перелік осіб, які звільняються від мобілізації.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України