Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 17 липня 2022, питання №69467

Супровід інваліда за кордон

Добрый день
Хочемо виїхати за кордон з чоловіком і моєю мамою інвалідом 2 групи
Чоловіку 47 років. Які документи потрібно зібрати для проходження українського кордону і чи можна перетинати кордон нам всім разом, якщо ми вивозимо інваліда. Мама потребує постійного догляду через когнітивний розлад, часто не розуміє де вона і іноді не впізнає близьких, може поводитися неадекватно. Чи можемо ми перетинати кордон втрьох, бо для догляду за мамою потрібно дві особи, оскільки її не можна залишати саму ні на хвилину.

Відповіді юристів (4)

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 4 роки досвіду

    Добрий день!

    Для того, щоб чоловік успішно та без зайвих проблем перетнув кордон, краще щоб він перетинав кордон з вашою мамою удвох. Чоловіку потрібно пред'явити свідоцтво про шлюб, ваше свідоцтво про народження та документ про інвалідність мами.

    Для більш детальної консультації натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня

    У відповідності до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон для супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).

    Правила перетину кордону розподіляють поняття утримання батьків-інваладів та догляд з особою інвалідом. Для виїзду супроводжуючи інваліда потрібні лише документи що підтверджують родинні зв’язки (Ваше свідоцтво про народження, свдоцтво про одруження) та інвалідність (довідка МСЕК.ю пенсійне посвідчення, тощо). В данному випадку утримання є допомога на цей час. Вимагати інших документів, ніж передбачено в Правилах у Вас не можуть. В ідеалі (але не обов'зково) - якщо Ви і мати зареєстровані за однією адресою, або отримали статус ВПО за однією адресою.

    При цьому, Вам не потрібно отримівати дозвіл в ТЦК СП, або отримувати відстрочку.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Вітаю!

    Законодавство надає Вашому чоловіку право на перетин кордону, ЯК ОСОБІ ЯКА СУПРОВОДЖУЄ ІНВАЛІДА ДРУГОЇ ГРУПИ.

    АЛЕ ПРИКОРДОННИКИ вимагають додаткові документи про нагляд - ЦЕ не передбачено законодавством України. Це треба оскаржувати.

    Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Наталля!

    Ваш чоловік може виїхати за кордон, супроводжуючи Вашу матір інваліда 2 групи.

    Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Зокрема в них зазначається:

    "З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    6. Для супроводу:

    1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);"

    Для виїзду потрібні:

    паспорт,

    свідоцтво про шлюб, Ваше свідоцтво про народження,

    документ, який підтверджує інвалідність (посвідчення інваліда, або пенсійне посвідчення, або довідка МСЕК).

    У разі виникнення питання тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Завжди радий допомогти!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України