Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 19 липня 2022, питання №69639 150₴

Обнаружили в почтовом ящике повестку по адресу прописки

Добрый вечер.
Мужчине 30 лет пришла повестка по почте на адрес прописки с требованием явится на конкретную дату в военкомат. Он по этому адресу не проживает, повестку в почтовом ящике обнаружили родители. Ничего никто не подписывал.
Военный билет находится в военкомате по месту прописки, не служил, после достижения 27-летнего возраста не успел забрать военный билет, в военкомате появлялся только раз при прописке. Официально трудоустроен и проживает в другом городе. Ранее уже приходили к родителям с военкомата уточнить проживает ли он по данному адресу, и сказали явится для того что б забрать военный билет.
Считается ли эта повестка врученной? Какие последствия неявки по данной повестке могут быть? Что делать в случае повторных подобных повесток почтой? Могут ли возникнуть какие то проблемы в будущем, когда мужчина придет забирать свое военный билет?
Спасибо.

Відповіді юристів (16)

    Кузьменко Богдан  Сергійович
    13.3%

    Доброго вечора, дана повістка вважається такою що вручена не належним чином і ніяких юридичних наслідків не має. Оскільки, закон вимагає вручення особисто, а не через пошту, третіх осіб і тд.

    В такому випадку особа вважається такою що не визвана до військкомату, відповідно цю повістку можна залишити там де вона лежить чи обрати її долю на власний розсуд. З'явитись до військкомату вы повинні тільки після того, коли вам особисто вручать повістку.

    Якщо у Вас з'явитись додаткові питання, звертайтесь через кнопку "Звернутися "

    Гарного вечора)

    • Лина Клієнт рік тому

      Дякую за відповідь!

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович
    20%

    Доброго дня.

    Відповідно до пункту 56 "Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом", затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352 оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці здійснюється за розпорядженнями керівників районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

    Вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності. Окрім того, повістки громадянам можуть також вручатися безпосередньо посадовими особами районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

    Повістка має бути вручена особисто або уповноваженими особами повинен бути складений акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків.

    Тобто залишення повістки у поштововій скринці є неналежним засобом її вручення та юридичних наслідків мати не може.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    • Лина Клієнт рік тому

      Дякую за відповідь!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю!

    Считается ли эта повестка врученной? - НІ, ВОНА ВВАЖАЄТЬСЯ ВРУЧЕНА НЕНАЛЕЖНИМ ЧИНОМ. ДЛЯ НАЛЕЖНОГО ВРУЧЕННЯ ОСОБА, ЗАЗНАЧЕНА У ПОВІСТЦІ, МАЄ РОЗПИСАТИСЬ ПРО ЇЇ ОТРИМАННЯ.

    Какие последствия неявки по данной повестке могут быть? - ПО СУТІ НІЯКИХ. АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НАСТАЄ ТІЛЬКИ У ВИПАДКУ НЕЯВКИ ПО ПІДПИСАНІЙ ПОВІСТЦІ.

    Что делать в случае повторных подобных повесток почтой? - НІЧОГО, ПРОСТО НЕ РЕАГУЙТЕ ПРО ЦЕ.

    Могут ли возникнуть какие то проблемы в будущем, когда мужчина придет забирать свое военный билет? - БІЛЬШЕ, АНІЖ АДМІНІСТРАТИВНИЙ ШТРАФ, ТОЧНО ПРОБЛЕМ НЕ БУДЕ. І ТО, НЕ ЗА ПОРУШЕННЯ ПОРЯДКУ МОБІЛІЗАЦІЇ, А ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ (ШТРАФ 510-850 ГРН).

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    • Лина Клієнт рік тому

      Дякую за відповідь!

    Карпенко Андрей Владимирович
    20%
    Карпенко Андрей Владимирович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Вітаю!

    НІ, ЦЯ ПОВІСТКА НЕ ВВАЖАЄТЬСЯ ВРУЧЕНОЙ НАЛЕЖНИМ ЧИНОМ.

    У ВСЯКОМУ РАЗІ ВИ БУДЕТЕ ПРИТЯГНУТІ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.

    ЯКЩО НАДАЛІ БУДУТЬ ПРИХОДИТЕ ПОВІСТКИ (АЛЕ НЕ ОСОБИСТО ВАМ - ВИ НЕ ПІДПИСУВАЛИСЬ), ТО НІЯКОЇ ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ВИ НЕСТИ НЕ БУДЕТЕ. МАКСИМУМ - штраф.

    В майбутньому Вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності - штраф.

    В Украине за нарушение законодательства об обороне, мобилизационной подготовке и мобилизации предусмотрена административная ответственность по ст. 210-1 Кодекса Украины об административных правонарушениях (КУоАП). Размер штрафа – от двухсот до трехсот необлагаемых налогом минимумов доходов граждан.

    В Украине есть четыре вида документов, относящихся к такому термину как «военная повестка»:

    • Повестка для уточнения учетных данных – ее вручают, чтобы занести в базу сведения о призывнике (наличие детей, состояние здоровья, работа, семейное положение). По результатам такой проверки могут быть установлены основания для увольнения или отсрочки от службы.
    • Повестка на прохождение военно-врачебной комиссии (ВВК) – этот документ обязывает призывника пройти медосмотр. К повестке прилагается карточка исследования и медицинского обследования лица, в которой указывают пригодность или непригодность призывника к срочной службе.
    • Повестка-призыв на срочную военную службу – в документе указан срок, в который лицо должно явиться к призывному участку, а также напоминание взять с собой паспорт, военный билет (временное удостоверение) или удостоверение о приписке к призывному участку (для призывников) учетно-послужную карту и мобилизационное распоряжение (при наличии).
    • Мобилизационное распоряжение – его вручают военнообязанным, которые прошли медкомиссию и признаны годными к несению службы в армии. Этот документ в основном вручается при введении мобилизации. В мобилизационном распоряжении указывается информация об обязанности явиться в определенный призывной пункт в течение 24 часов после объявления мобилизации.

    Повестка должна быть вручена лично или уполномоченные должны составить акт об отказе от получения повестки с подписями уполномоченных лиц и свидетелей.

    В законодательстве четко не определено, где именно должно происходить вручение повесток, а потому вручение повестки на улице, блокпостах, по месту жительства не является незаконным. Главным условием является установление лица, кому вручается повестка, которая осуществляется на основании документов, удостоверяющих личность (паспорт, водительское удостоверение)

    • Лина Клієнт рік тому

      Дякую за відповідь!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Повістка нпе вручена у законий спосіб, оскільки це треба робити тільки особисто!

    Порядок вручення повістки такий:

    Постановою Кабінету Міністів України від 21 березня 2002 р. № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» (далі – Положення),передбачений лише порядок вручення повістки при призові на строкову військову службу, проте, він є загальним і не встановлює деталі та особливості вручення повістки. Інші випадки призову на військову службу, зокрема у зв’язку із мобілізацією законом, не врегулюванні взагалі.

    Хто може вручати повістку?

    Отже, п. 64 Положення оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці, відбувається за наказами районних військових комісарів і повістками, врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств,установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності.

    Необхідно звернути увагу, що у зв’язку із великим колом осіб, що можуть бути наділеними повноваженнями для вручення повістки, особа, що вручає повістку не обов’язково має бути військовослужбовцем та носити форму.

    В той же час, особа, що має намір вручити повістку має представитися, назвати свою посаду, підстави відповідно яких, особам надані повноваження на вручення повістки.

    Якщо зі слів особи стає зрозуміло, що вона є військовослужбовцем та служить у військовому комісаріаті, це означає, що вона перебуває при виконанні службових обов’язків, така особа має пред’явити військовий квиток або посвідчення офіцера. Крім того, при виконанні військових обов’язків особа має бути одягнена у військову форму, що має містити знаки розрізнення військовослужбовців, зокрема погони, нашивки.

    Проте, важливим є той факт, що ні офіцер, ні цивільна особа при врученні повістки, не має права вимагати від особи пред’явити документи та назви свого прізвища.

    Відповідно чинного законодавства, представники поліції мають права перевіряти документи у осіб, якщо є підозра щодо вчинення злочину, появи в стані алкогольного сп’яніння та інше, проте вони повинні назвати причину такої перевірки документів. В той же час, представники поліції повноважень на вручення повісток не мають.

    Чи мають право працівники поліції вручати повістки?

    Якщо Ви є учасником дорожнього руху і переймаєтесь, чи може працівник поліції зупинити транспортний засіб і після перевірки документів вручити повістку, то наразі можливо з упевненістю сказати, що працівники поліції повноважень на вручення повісток не мають і повістка, отримана таким шляхом, може бути оскаржена в судовому порядку.

    Де повістка може бути вручена майбутньому військовослужбовцю?

    Саме питання місця вручення повістки у нормативних документах детально не описано, проте більшість юристів з цього питання вважають, що повістка має бути вручена за місцем роботи/навчанням або місцем проживання громадянина для можливості встановлення особи.

    Чи можуть представники військомату примусово доставити військовозобов’язаного до призивного пункту?

    Згідно із чинним законодавством, прибуття особи до призовного пункту покладається на військовозобов’язаного. Будь-які дії його примусового характеру щодо утримання особи – є незаконними та законодавством не передбачені.

    Випадки затримки особи можливі лише поліцією при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення, та безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні.

    Що має містити повістка?

    У повістці повинно бути вказано прізвище, ім’я та по батькові мобілізованого, його адреса. Також, військова спеціальність повинна співпадати зі спеціальністю записаною у військовому квитку. Крім того, в повістці повинні бути вказані: дата, час, адреса місця прибуття та перелік документів, які особа повинна мати при собі. Повістка повинна бути скріплена печаткою та підписом військового комісара.

    Чи вважається, отримання повістки поштою належним повідомленням?

    Відповідно Положення, особа має отримати повістку від представника особисто, для належного повідомлення військовозобов’язаний має підписати корінець повістки, який підлягає зберіганню у військоматі.

    Чи вважається передача повістки родичам військовозобов’язаного належним повідомленням?

    Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання повістки родичами не вважається належним її отриманням.

    Чи вважається належним повідомленням отримання інформації про призов телефонним дзвінком?

    Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання інформації про призов або отримання повістки або запрошення до военкомату телефонним зв’язком, не може вважатися належним повідомленням особи.

    Чи можна відмовитися від підпису повістки, якщо особа призовника встановлена?

    У випадку відмови призовника від підпису повістки, особою, що вручає таку повістку можливе складання акту відмови від отримання повістки. Складений акт про відмову від отримання повістки може можу бути направлений до правоохоронних органів для притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності щодо ухилення від військової служби.

    Адміністративна відповідальність передбачена ст. 210 та 210-1 КУпАП така:.

    Відповідальність за неявку по повістці можлива лише у разі Ваших винних дій: отримали повістку, але не з'явились; надали неправдиву інформацію про себе; відмовились виконувати приписи воєнного комісара тощо.

    Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

    Кодекс України про адміністративні правопорушення

    Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

    тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Стаття 210-1 КУпАП Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Нагадую, що відбуття покарання не тягне за собою звільнення від виконання обов’язку, внаслідок не виконання якого накладено покарання.

    Кримінально караним порушенням законодавства про військову службу є ухилення від призову на строкову військову (ст. 335 КК України), Ухилення від призову за мобілізацією (ст. 336 КК України), Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів ( ст. 337 КК України), покараннями є:

    обмеженням волі на строк до трьох років, позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, відповідно.

    АЛЕ ЦЕ ЗВИЧАЙНО НЕ СТОСУЄТЬСЯ ВАШОГО ВИПАДКУ!

    Вам варто також ознайомитись з підставами відстрочки від мобілізації:

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    Будуть уточнення, звертайтесь. Для того треба лише нажати кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Вдачи, Вам!

    • Лина Клієнт рік тому

      Дякую за відповідь!

    Промський Євгеній Сергійович
    26.7%
    Промський Євгеній Сергійович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 4 роки досвіду

    Добрый день!

    Надлежащим вызовом в военкомат является только вызов по повестке, врученной лично.

    За то, что вы не явитесь по повестке, оставленной в почтовом ящике или переданной через третье лицо, никакой ответственности не будет.

    Нормативна база

    Порядок вручення військових повісток

    Відповідно до пункту 56 Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352 оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці здійснюється за розпорядженнями керівників районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

    Вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності. Окрім того, повістки громадянам можуть також вручатися безпосередньо посадовими особами районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

    Повістка має бути вручена особисто або уповноваженими особами повинен бути складений акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків.

    У разі надходження на підприємство листа з військомату, відповідальний за ведення військового обліку зобов’язаний вручити повістку військовозобов’язаному працівнику під підпис.

    Якщо працівник відмовляється від отримання повістки, то відповідальна особа за ведення військового обліку має скласти акт про відмову від підпису та отримання повістки і відправити його до військкомату.

    Если же вам вручат повестку, а вы не явитесь, за это предусмотрена ответственность.

    Відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення в разі незʼявлення за викликом територіального центру комплектування та соціальної підтримки для визначення призначення у воєнний час тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Національній поліції надано право здійснювати адміністративне затримання військовозобовʼязаних при порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до територіального центру комплектування (статті 259 та 262 Кодексу України про адміністративні правовпорушення, частина 3 статті 38 Закону України “Про військовий обовʼязок і військову службу”).

    Кроме того, есть законные основания для неявки в военкомат.

    Основным законным основанием для неявки в военкомат, является болезнь (любое заболевание), что есть уважительной причиной для неявки.

    Вы можете вызвать скорую помощь и получить справку о вызове скорой помощи с последующим направлением на лечение в больницу, которую потом направит в военкомат с заявлением удобным способом.

    Также, Вы можете обратиться в любую больницу и получить справку о том, что заболел и проводится лечение, которую потом направит в военкомат удобным способом.

    Кроме того, Вы можете лечь в больницу и получить справку о том, что заболели и проводится лечение, которую потом направить в военкомат удобным способом.

    Закон України Про військовий обов'язок і військову службу

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу

    "11. Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини".

    Если сотрудниками военкомата будут нарушаться Ваши права, нужно жаловаться в Министерство обороны.

    Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України0 800 50 04 42

    Жаловаться в письменном виде можно по адресу: 03168, м. Київ-168, Повітрофлотський проспект, 6

    E-mail: admou@mil.gov.ua, тел.факс (044) 226-20-15

    Как только возникнут вопросы - обращайтесь! Буду рад помочь.

    • Лина Клієнт рік тому

      Дякую за відповідь!

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте, Лина!

    "Считается ли эта повестка врученной"?

    - Нет, так как её не вручали, она просто брошена в почтовый ящик, нет доказательств вручения (подписи на корешке повестки о её получении и на уведомлении о вручении почтового отправления).

    "Какие последствия неявки по данной повестке могут быть"?

    - Последствий неявки не будет, так как нет доказательств о её получении.

    "Что делать в случае повторных подобных повесток почтой"?

    - Если так само - не реагировать.

    Если заказным письмом с уведомлением, то нужно использовать законные основания для неявки - взять справку с больницы и отправить вместе с заявлением в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (новое название учреждения которое сменило военкомат), ценным письмом с описью вложения и уведомлением.

    Законные основания для неявки в территориальный центр комплектования и социальной поддержки, в том числе и по повестке:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    "Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу...

    11. Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини".

    "Могут ли возникнуть какие то проблемы в будущем, когда мужчина придет забирать свой военный билет"?

    - Если не будет доказательств вручения повестки: подписи на корешке повестки о её получении и на уведомлении о вручении почтового отправления, либо будет заявление со справкой с больницы, проанное по почте, то проблем не будет.

    При наличии вопросов обращайтесь индивидуально через кнопку зеленого цвета "Звернутися".

    Всего доброго, удачи Вам!

    • Лина Клієнт рік тому

      Дякую за відповідь!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Відповідно до Указу Президента № 69/2022 призову підлягають: (чоловіки 18-60 років)

    • військовозобов'язані;
    • резервісти;
    • бійці Національної гвардії;
    • працівники Служби безпеки;
    • працівники Державної прикордонної служби;
    • працівники Державної спеціальної служби транспорту;
    • працівники Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації,
    • члени інших військових формувань.

    Щодо черги мобілізації:

    • Перша черга — це оперативний резерв. Йдеться про колишніх військовослужбовців віком до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії. Переважно це ветерани АТО чи бійці ООС.
    • Друга черга — колишні військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
    • 3 черга— мобілізаційний резерв. Сюди відносимо військовозобов’язаних, які закінчили військові кафедри ВНЗ як офіцери запасу та не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній.
    • 4 черга — громадський резерв. Інші громадяни, які не мають обмежень за віком чи станом здоров’я щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період.

    Ответственность за неявку ( при врученной и подписанной повестке)

    - УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

    Про загальну мобілізацію:

    https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...

    "8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

    1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

    2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".

    Таким образом, должна быть повестка (сообщение) с уведомлением о прибытии в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (военкомат) в связи с моьиомщацмей.

    "2) Если мне вручили повестку и я не являюсь, то что будет"?

    - В таком случае Вас могут привлечь к административной ответственности по статье 210-1 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа в размере от 3400 грн. до 5100 грн..

    "Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Без подписанной повестки с контрольным талоном о вручении в деле ТЦК СП доказать уклонение от мобилизации сложно.

    --- Если повестку не подписали и контрольного талона о вручени у ТЦК СП НЕТ , то доказать уклонение от мобилизации сложно , Новую повестку могут вручить под подпись только на територрии ТЦК СП , и только их работники. Никаких вручений на улицах постах , по телефону , в полициях и других быть не может у них нет полномочий , но есть приказ по вручению повесток. Если повестка не вручена , можно не являтся, протокол без вас не составят , если повестка будет вручена, явитесь пройдете ВЛК и далее решат.Возьмите справку с больницы стационара , что болели и поэтому на учет не стали или не прибыли - это уважительная причина , тогда штрафа за нарушение учета не будет.( ст.210 Купап -510 грн) Явка должна быть в том случае когда повестка вручена работником военкомата тцк сп и подписана вами лично, а талон о вручении лежит в деле , только так , остальное незаконно и требует доказательств. Пока сами не вызовут повесткой вы не обязаны туда прибывать.

    Привідсутності даних про вручення особі повістки, а у разі відмови останнього у її отриманні – про фіксування цієї відмови у передбаченому законом порядку, – відсутні дані про доведеність винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК.

    Рішення Верховного Суду у справі № 759/5435/16-к від 28 січня 2020 р.

    С уважением, Константин Гончаренко

    • Лина Клієнт рік тому

      Дякую за відповідь!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України