Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 22 липня 2022, питання №69822

Выезд за уходом заграницу

Добрый день. Моя мама выехала в Польшу на лечение миеломной болезни (рак крови) так как в Днепре прекратили лечение. В Польше сейчас проходит химиотерапию и подготовку к пересадке костного мозга. Болеет уже более двух лет. Сразу дали 2 группу инвалидности, потом 3, хотя улучшения не было. Сейчас заканчивается срок действия группы. Куда ей обратиться, и возможно ли мне, военнообязанному, выехать по уходу за мамой в Польшу.

Відповіді юристів (3)

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 4 роки досвіду

    Добрый день!

    На время военного положения срок действия инвалидности продлевается. Для того, чтобы выехать за границу, нужно чтобы мама выезжала вместе с вами и + у нее должна быть 2 группа или на вас оформлен постоянный уход. Для более подробной консультации нажимайте кнопку "обратиться".

    Сердюк  Владислава  Андріївна
    Сердюк Владислава Андріївна рік тому

    Юрист, м. Харків, 2 роки досвіду

    Доброго дня!

    1. Стосовно інвалідності та її продовження.

    Відповідно до Постанови КМУ від 30 березня 2022 р. № 390: Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення осіб з інвалідністю та осіб, яким встановлено ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках), лікарсько-консультативною комісією на медико-соціальну експертизу відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317.

    Тобто, наразі проходити комісію не треба, строк встановлення інвалідності продовжується.

    2. Стосовно виїзду за кордон.

    Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Ви зможете перетнути кордон лише разом із матір'ю, як супроводжуюча особа і лише якщо буде оформлений постійний догляд (адже група інвалідності ІІІ, що не дає права на перетин кордону без оформлення догляду).

    Одразу зазначу, що процедура оформлення постійного догляду досить непроста, для детальної консультації - звертайтесь особисто, на все добре!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олеже!

    Ви можете виїхати з України, якщо будете супроводжувати Вашу матір!

    Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Зокрема в них зазначається:

    «З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    6. Для супроводу:

    1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);"

    Для виїзду Вам будуть потрібні такі документи:

    паспорт,

    свідоцтво про народження,

    документ, який підтверджує інвалідність матері (посвідчення інваліда, пенсійне посвідчення або довідка МСЕК).

    Будуть питання, натисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Буду радий допомогти!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України