Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 22 липня 2022, питання №69826 250₴

Подтверждение факта судимости.

Как получить справку(витяг) о ранее судимости 1993г. И лишения свободы с отбыванием срока 7 лет по тяжёлой статье? Проживаю в г.Харьков. Через дию дали справку о несудимости на настоящий момент.

Відповіді юристів (10)

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Добрый день!

    Так как эта судимость погашена, то она не будет отображаться в справке.

    Если у вас сохранился приговор - этого достаточно для подтверждения судимости.

    Если приговор не сохранился, нужно обратиться в суд, который выносил приговор, с заявлением о выдаче копии и в колонию для получения справки об отбывании наказания.

    Как только возникнут вопросы - обращайтесь! Буду рад помочь.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    10%

    Вітаю!

    Можна спробувати звернутись до суду, який ухвалив вирок про Ваше засудження із заявою про надання засвідченої в установленому порядку копії судового рішення.

    Справа буде в архіві, тому потрібно буде уточнити, де саме він знаходиться.

    Також зверніться до адміністрації установи виконання покарань, де Ви відбували покарання, для надання такої довідки.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%

    Доброго дня, Романе!

    Через електроний суд Ви таку довідку вже не отримаєте, оскільки судимість погашена. Наразі маєте 2 шляхи:

    або пошукати стару копію вироку,

    або звернутись з заявою про надання копії вироку до канцелярії суду, де Ви були раніше засуджені. Хоча справа може бути в архіві, і в канцелярії Вам повинні сказати, в якому саме і де.

    Також, теоретично, Ви можете звернутись до місця, де відбували покарання: в них також зберігається Ваша особиста справа, в якій є копія вироку.

    Я так зрозумів, що мова йде про отримання відстрочки?

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Завжди готовий допомогти!

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    На цей час функціонує сервіс з видачі довідок про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України. https://vytiah.mvs.gov.ua/app/landing, але якщо судимість погашена, то в довідки про судиість Ви не отримаєте. Виключно можливе отримання копії вирок у тому суді який його виносив та довідка про відбуття покарання.

    Мєньков Андрій Васильович

    Добрый день Роман.

    Обратитесь в архив суда который выносил приговор с заявлением о выдаче копии. Архивная копия приговора будет подтверждением, что у Вас была судимость.

    Гончаренко Константин
    12%
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    У Вашому випадку тільки через отримання копії рішення з архіву суду.

    Заяву направте рекомендованим листом з врученням на адресу суду , або завантажте фото -скан в систему електронний суд

    Наразі процесуальні строки призупинено у зв язку з воєнним станом у державі , суди призупинили діяльність до завершення воєнногоо станну , розгляд проводиться лише невідкладних справ, переважно у дистанційному форматі ЧЕРЕЗ СИСТЕМУ ЕЛЕКТРОННИЙ СУД https://www.kmu.gov.ua/service/elektronnij-sud

    Порядок отримання учасниками судового процесу копій судових рішень регламентується процесуальним законодавством, Законами України «Про доступ до судових рішень», «Про судоустрій і статус суддів» та Закон України «Про доступ до судових рішень.

    Особи, які беруть участь у справі, мають право одержати копію судового рішення у справі в порядку, встановленому процесуальним законом.

    Відповідно до ст. 272 ЦПК України, ст. 251 КАС України - копії повного судового рішення вручаються учасникам справи, які були присутні у судовому засіданні, негайно після проголошення такого рішення.

    У разі проголошення тільки скороченого (вступної та резолютивної частин) судового рішення, учасникам справи, які були присутні у судовому засіданні, за їхньою заявою негайно після його проголошення видаються копії скороченого судового рішення.

    У разі проголошення в судовому засіданні скороченого рішення суд надсилає учасникам справи копію повного судового рішення протягом двох днів з дня його складання - в електронній формі у порядку, встановленому законом (у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси), або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса в особи відсутня.

    За заявою учасника справи копія повного судового рішення вручається йому під розписку безпосередньо в суді.

    Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.

    Якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що її вручено й особі, яку він представляє.

    Копії судових рішень можуть бути видані повторно за заявою особи у порядку, встановленому законодавством.

    Особа, яка не брала участі у справі, але щодо якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, може отримати в суді, який розглядав справу як суд першої інстанції, копію рішення, що є в матеріалах цієї справи, ухваленого судом будь-якої інстанції.

    Кримінально-процесуальним кодексом України передбачено, що учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку чи ухвали суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору. Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.

    Звертаємо Вашу увагу! Відповідно до Наказу Державної судової адміністрації України, від 31 травня 2013 року № 72 «Про реалізацію проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу», копію рішення можна отримати скориставшись послугою "Електронний суд".

    Особи, які не беруть (не брали) участі у справі, мають право на доступ до судового рішення відповідно до ст. 9 Закону України «Про доступ до судових рішень».

    Такі особи можуть ознайомитися з судовим рішенням у повному обсязі лише у разі, якщо судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків. Вони можуть звернутися до апарату відповідного суду з письмовою заявою про: надання можливості ознайомитися із судовим рішенням; надання можливості виготовити в приміщенні суду копії судового рішення за допомогою власних технічних засобів; виготовлення копії судового рішення.

    ВАЖЛИВО! У заяві особа повинна обґрунтувати, чому вона вважає, що судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків. Якщо ж в результаті розгляду заяви буде виявлено, що судове рішення безпосередньо не стосується прав, свобод, інтересів чи обов'язків цієї особи, такій особі у наданні доступу до судового рішення буде правомірно відмовлено відповідно до пп. 3 п. 7 ст. 9 Закону.

    При підготовці заяви найбільше уваги слід приділити обґрунтуванню того, що рішення безпосередньо стосується інтересів даної особи, - і доводи повинні бути переконливими. Необов'язково вказувати усі реквізити потрібного судового рішення, треба вказати лише ті, що відомі заявникові. Але їх має бути достатньо, щоб службовець апарату суду зміг знайти відповідне судове рішення.

    У разі подання заяви представником необхідно додати документ, який підтверджує повноваження представника.

    Після реєстрації така заява розглядається відповідальною службовою особою апарату суду невідкладно, а якщо вона потребує додаткового вивчення, - протягом трьох робочих днів. Копія судового рішення, виготовлена апаратом суду, засвідчується відповідальною службовою особою апарату суду та печаткою суду із зазначенням дати. За виготовлення копії судового рішення справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.

    Службовець апарату суду може відмовити у доступі до судового рішення лише у разі, якщо:

    1) заявник не має процесуальної дієздатності або від його імені звернулася особа, яка не має на те відповідних повноважень;

    2) матеріали справи передані до іншого суду чи на зберігання до державної архівної установи;

    3) судове рішення безпосередньо не стосується прав, свобод, інтересів чи обов'язків заявника. Цей перелік є вичерпним.

    У доступі до судового рішення не може бути відмовлено заявнику, стосовно якого судом вжито заходів щодо забезпечення позову або запобіжних заходів.

    У разі відмови у задоволенні заяви службовець апарату суду зобов'язаний видати заявнику вмотивоване письмове рішення із зазначенням порядку його оскарження.

    Надання дозволу на доступ до судового рішення або відмова у цьому можуть бути оскаржені заінтересованою особою до голови суду, або ж до суду відповідно Кодексу адміністративного судочинства України.

    Повторне надання копії судового рішення у цивільній, адміністративній, чи кримінальній справі оплачується сьогодні судовим збором у розмірі 1 грн. за кожний аркуш копії (підпункт «1» пункту 4 ч. 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір»).

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Крикун Сергій  Павлович
    20%
    Крикун Сергій Павлович 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Кримінальний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text):

    "Стаття 89. Строки погашення судимості

    Такими, що не мають судимості, визнаються:...

    8) особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення;..".

    Пост. ВСУ "Про практику застосування судами України законодавства про погашення і зняття судимості" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0016700-03#Te...):

    "..7...Погашення судимості не потребує посвідчення спеціальним рішенням суду чи іншим документом.".

    ---

    Доброго дня, Романе!

    По-перше, Ваша судимість є погашеною, Ви вважаєтесь таким, що не маєте судимості. По-друге, відповідно до наведеного висновку Верховного Суду України погашення судимості не потребує рішення суду про це погашення, або якого-небудь іншого документа, тобто погашення судимості відбувається автоматично, по закону, закінченням відповідного строку після відбуття покарання. По-третє, оскільки погашення судимості має наслідком відсутність цієї судимості, то, як вбачається, вирок суду втрачає юридичну силу, тобто, застосуванню не підлягає.

    Адвокат  Євген Олександрович
    20%
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Роман!

    ЭТОГО ДОСТАТОЧНО.

    18 апреля 2022 года, в Министерстве внутренних дел начал работать сервис vytiah.mvs.gov.ua, с помощью которого граждане Украины могут получить электронную услугу заказа документа из информационно-аналитической системы “Учет сведений о привлечении лица к уголовной ответственности и наличии судимости”.

    Как сообщает пресс-служба МВД, электронный сервис позволяет заказать и получить выписку о привлечении к уголовной ответственности, отсутствии/наличия судимости или ограничений, предусмотренных уголовно-процессуальным законодательством Украины.

    В МВД отмечают, что выписка об отсутствии судимости может понадобиться для усыновления, оформления документов в органах социального обеспечения, оформления виз для выезда за границу и предоставления в учреждения иностранных государств, оформления на работу, для участия в процедуре закупок и в других ситуациях.

    Подать запрос через сервис vytiah.mvs.gov.ua можно путем входа в Личный кабинет с помощью квалифицированной электронной подписи. Получить выписку в электронном виде с QR-кодом можно в течение одной минуты.

    Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

    Всего доброго!

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Добрый день!

    Для целей снятия с воинского учета, как я понимаю?

    В таком случае копия приговора может быть тем же основанием.

    Пуха Наталія ТендерОк
    18%

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    Подайте запит в електронній формі та отримати довідку у формі витягу можна через електронний сервіс https://vytiah.mvs.gov.ua , увійшовши до Особистого кабінету за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

    Департамент інформатизації вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601 Телефон (044) 254-97-85 Електронна пошта pgmia@mvs.gov.ua та отримайте Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», проте, зазначу, що Виїзд чоловіка, який знятий з військового обліку, відбув покарання і звільнився з місць позбавлення волі Виїзд не дозволено, оскільки такої категорії осіб, як громадяни України, зняті з військового обліку у зв’язку із відбуванням покарання за злочин, не передбачено п. 2-6 Правил та частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», тобто є тимчасові обмеження у праві виїзду з території України.

    Успіхів


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024