Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 28 липня 2022, питання №70220

Ремонт в квартире над нами который приводит к испугу супруги

Добрый день
Строители над нашей квартирой делают ремонт, в связи с там что от прилетов дом сильно трусило и слышымость в доме стала в разы сильней! Любой стук на верху в нашей квартире как разрыв снаряда где то в далике! Жена пугается и нервничает! Несколько раз просили делать без шума! Но по всей вероятности либо не понимают! Либо наплевать!
Подскажите что делать?

Відповіді юристів (1)

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду

    Доброго дня.

    Відповідне питання регулює Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4004-12#Text) та Державні санітарні норми допустимих рівнів шуму в житлових приміщеннях. У документах чітко прописані години, коли дозволено проводити ремонтно-будівельні роботи.

    Зокрема, проводити ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках, квартирах, без погодження з мешканцями будинку терміну початку і завершення робіт заборонено.

    За нормами будівельні, ремонтні та роботи з облаштування приміщення, що супроводжуються шумом, у будні дні дозволяються з 8:00 години.

    Якщо будь-які гучні звуки будуть доноситися з квартири пізніше цього часу, сусіди мають право поскаржитися в поліцію на власника житла.

    Загальноприйнятою нормою закінчення будівельних робіт із підвищеним шумом є 21 година. До цього часу дозволяється виконувати роботи молотом, перфоратором, пилкою чи іншими інструментами, рівень гучності яких не перевищує 55 дБ. З 21:00 до 8:00 допустимий показник шуму становить 45 дБ.

    Ремонт у квартирі у вихідні дні.

    Законом України у вихідні та свята заборонені роботи підвищеного шуму протягом усієї доби. Тобто час з 8:00 до 21:00, визначений для ремонту в будні дні, у вихідні та святкові не працює.

    В даному випадку якщо не вдалося в спокійній обстановці вирішити ситуацію, телефонуйте в поліцію. Назвіться і поясніть суть проблеми.

    Працівники поліції повинні зафіксувати порушення і оформити відповідний протокол. Даний документ варто уважно вивчити, перевірити достовірність зазначеної інформації, включаючи дату і час, адресу та інші відомості.

    До сусідів як до порушників громадського порядку, органами поліції або судом можуть бути застосовані покарання, передбачені статтею 182 Кодексу про адміністративні порушення.

    Так, за порушення вимог закону та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від надмірного шуму і дотримання тиші до винних осіб може бути застосоване покарання у вигляді попередження або штрафу в розмірі від 85 до 255 гривень.

    Якщо ж протягом 1 року за тією ж самому громадянину - сусідові буде зафіксовано ще одне таке ж порушення, то до порушника застосовується штраф у розмірі від 255 до 510 гривень з конфіскацією предмета вчинення правопорушення - джерела шуму (тобто конфіскація аудіо апаратури, побутових інструментів для ремонту та інших предметів порушення тиші).

    Якщо виникнуть питання звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України