Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

03 серпня 2022, питання №70605

Штрафы и проценты по кредиту

Добрый день.
У меня есть денежный кредит в монобанке. Но в связи с войной и окупацией города я его сейчас не могу оплачивать. Банк отказался идти на какие либо уступки, хотя я не отказываюсь оплатить кредит как будет возможность.
Имеет ли право банк начислять штрафы или пеню (процент за пользование я не учитываю) за неуплату обязательного минимального платежа, требовать оплату с июня а также изменять кредитную историю в негативную пока идёт война?

Відповіді юристів (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Анно!

    ВИМАГАТИ ОПЛАТУ БАНК МОЖЕ.

    НАРАХУВАТИ ШТРАФНІ ВІДСОТКИ ТА ПЕНЮ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ НЕ МОЖЕ.

    ЯКЩО У ВАС НЕ МАЄ ЗМОГИ ПЛАТИТЬ, НЕ РОБІТЬ ЦЬОГО. НЕХАЙ ЗВЕРТАЮТЬ ОПЛАТУ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.

    Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Згідно Закону України № 2120-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану”передбачено, що на час дії воєнного стану та в тридцятиденний строк після дня його припинення або скасування споживач не буде нести відповідальності перед кредитодавцем у разі прострочення виконання зобов’язань за споживчим кредитом:

    • споживач звільняється від обов’язку сплати кредитодавцю неустойки (штрафу, пені) та інших платежів, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання споживачем зобов’язань за таким договором;

    • неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, які нараховані після 24 лютого 2022 року сплата яких передбачена договором про споживчий кредит підлягають списанню;

    • у разі невиконання зобов’язань за договором про споживчий кредит забороняється збільшення процентної ставки за користування кредитом, крім випадків, коли встановлення змінюваної процентної ставки передбачено кредитним договором чи договором про споживчий кредит;

    • є правомірним збоку кредитора не скасовувати відсотки за користування кредитними коштами.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Сердюк  Владислава  Андріївна
    Сердюк Владислава Андріївна рік тому

    Юрист, м. Харків, 2 роки досвіду

    Доброго дня!

    1. Під час дії воєнного стану Ви не несете відповідальність за прострочення платежів і банку заборонено нараховувати неустойку (штраф, пеню) або інші платежі, які за своєю суттю є платою за прострочення платежів, а всі такі платежі, нараховані з 24 лютого 2022 р., підлягають списанню.

    2. Дійсно, проценти продовжують нараховуватись, проте за споживчими кредитами, отриманими фізичними особами, забороняється збільшення процентної ставки у разі несплати чергових платежів за договором. Єдиний випадок, коли процентна ставка може збільшуватись, — якщо в договорі передбачена змінювана процентна ставка.

    3. Кредитна історія позичальника не повинна псуватися. Це означає, що несплата за кредитом під час війни не стане перешкодою для отримання кредитів у майбутньому.

    Вимоги банку сплатити штрафні санкції та їх нарахування - незаконне, погрози від фінансових установ - це неетична та незаконна поведінка.

    У випадку додаткових питань -звертайтесь, на все добре!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України