Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 04 серпня 2022, питання №70652

Выезд за границу во время военного положения

Здравствуйте, подскажите пожалуйста, у моей матери невринома слухового нерва, ей нужна сложная операция которую ей будут делать в Польше, после котрой очень долгая реабилитация, я единственный ребёнок в семье, мне 27 лет и я обмежено здатний к военной службе. Подскажите есть какие-то варианты выехать и помочь матери? Все документы есть, как заключение врачей Украины, так и заключения польских врачей. Может Вы знаете какие документы нужны, и как правильно сделать чтобы была возможность помочь семье, буду Вам очень благодарен!

Відповіді юристів (9)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Вячеславе!

    Ваш виїзд можливий тільки разом.

    Для цього у мами має бути інвалідність 1 або 2 групи, або довідка про те, що вона потребує постійного стороннього догляду.

    Все про підстави для перетину тут:

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-pid-chas-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu-Pitannya-vidpovid/

    Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися», спробуємо пошукати варіанти!

    • Вячеслав Клієнт рік тому

      У неё нет инвалидности, довідку можно получить в Польше? Про то что она будет нуждаться в присмотре после операции

      • Богачевська Ольга Дмитрівна
        Богачевська Ольга Дмитрівна рік тому

        Юрист, м. Дніпро, 5 років досвіду

        Не можливо.У разі введення на території України надзвичайного абовоєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинатидержавний кордон за наявності довідки до акта оглядумедико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, якепідтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чипосвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомогивідповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогуособам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не маютьправа на пенсію, та особам з інвалідністю», в якихзазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отриманняпільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чисоціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

        • Вячеслав Клієнт рік тому

          То есть если у неё нет инвалидности, ей нужно вернуться в Украину и получить справку о том что она будет нуждается в постоянном уходе после того как ей сделают операцию? Только после этого я могу её сопровождать, я правильно понимаю?

          • Богачевська Ольга Дмитрівна
            Богачевська Ольга Дмитрівна рік тому

            Юрист, м. Дніпро, 5 років досвіду

            Так, Ви праильно зрозуміли. Документи що підтверджують інвалідність отримані закордоном не підійдуть.

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        На жаль, Польська довідка все ж не підійде.

        Раджу Вам звернутись письмово із запитом до Державної прикордонної служби про можливий виїзд Вами за кордон за нинішньої ситуації.

        Всього доброго! Успіхів!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Вячеславе!

    Для виїзду потрібні законні підстави.

    Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57. З ними можна ознайомитись тут:

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Якщо після цього у Вас виникнуть питання до мене, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото!

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Супровід інваліда можливий тільки 1 раз на період дії воєнного або надзвичайного стану);

    Виїзд чоловіків, для догляду за хворими батьками, дружиною, дітьми не можливий без хворого.

    Порядок встановлено: Пункт 2-1 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57

    Зазначена норма поширюється на військовозобов’язаних, які перетинають державний кордон на виїзд з України, лише для супроводу осіб з інвалідністю І чи ІІ групи та осіб, які потребують постійного догляду.

    Перетин державного кордону військовозобов’язаними для супроводу осіб з інвалідністю ІІІ групи законодавством України непередбачено.

    Якщо виникнуть питання звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. Якщо Вашій матері має бути зроблено таку важку хірургічну операцію, то Вам дуже потрібно її супроводжувати туди та бути з нею під час операції та відразу після операції. Це потрібно для належних проведення операції та реабілітації без додаткового погіршення здоров'я через негативні фактори. Це має вважатись вагомою підставою для необхідності доглядання Вами Вашої матері. Ви можете виїхати лише з Вашою матір'ю.

    Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України