Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
893 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я батько двох дітей, одна з них дитина з інвалідністю до 18 років. Я не здійснюю наразі супровід через кордон, так як дружина з дітьми вже за кордоном. Мені потрібно перетнути кордон для возз’єднання з родиною. ДПСУ відмовляє у перетині кордону посилаючись на п.2-1 ПОСТАНОВИ від 27 січня 1995р.N57. Тим самим говорячи що я можу перетнути кордон тільки у СУПРОВОДІ дитини.
Напроти я стверджую що я не здійснюю наразі СУПРОВОД і керуватись потрібно п. 2-6 у якому визначено наступне: У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб,
визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ( 3543-12 ).
У статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" зазначено: Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: - жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
Як з ними боротися? Дякую за відповідь.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, 24 роки досвіду
Доброго дня.
Ваш випадок не поодинокий. На жаль, боротися безпосередньо з прикордонниками при перетині кордону та доказувати їм можливості застосування норм закону безперспективно. Єдиний вихід - це отримувати письмову відмову та оскаржувати її в судовому порядку.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Ви праві.
Ось останні роз'яснення ДПСУ від 25.07.22 року з приводу Ваших пояснень:
"Загальні питання виїзду за кордон у воєнний час.
Яке законодавство визначає порядок перетину кордону Українцями у воєнний час.
«Правила перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57
(Відповідно до п. 2-6 Правил У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов'язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».)"
Але на жаль, але ДПСУ надає право виїхати з України тільки у разі, коли Ви будете супроводжувати сина-інваліда. Це у ста відсотках випадків із ста!