Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Є довідка ВЛК та тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, де на лицьовій стороні написано, що є відстрочка на 3 місяці.
Не пропустили на кордоні, сказали відсутній запис у особливих відмітках.
Чи обов'язковий цей запис на звороті у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного для перетину кордону?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Максиме!
ПОТРІБНО БАЧИТИ ПОВНІСТЮ ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ. ТІЛЬКИ ФОТО ОДНІЄЇ СТОРІНКИ НЕДОСТАТНЬО.
ОЧЕВИДНО, ЩО Є ПЕВНІ ОЗНАКИ НЕЗАКОННОСТІ ВІДМОВИ ВАМ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ, ОДНАК ПОТРІБНО ПОВНІСТЮ ОЗНАЙОМИТИСЬ ІЗ ДОКУМЕНТАМИ.
Натискайте зелену кнопку «Звернутися»!
додав першу сторінку
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіМАКСИМЕ!
ЗА ОСТАННІМИ РОЗ'ЯСНЕННЯМИ ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБИ НЕ МІСТИТЬСЯ ЧІТКОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО ПЕРЕЛІКУ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ НЕОБХІДНО МАТИ НА КОРДОНІ У ПОДІБНОМУ ДО ВАШОГО ВИПАДКУ.
«Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь25 липня 2022 15:59
Державна прикордонна служба України оформила нові роз’яснення від 25 липня 2022 року щодо перетину кордону. Ознайомитись можна за посиланням:
...
11. Виїзд чоловіка, який тимчасово непридатний до військової служби
Дозволяється виїзд за межі України за умови наявності підтверджуючих документів:
Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
ТОМУ ВОНИ ДОЗВОЛЯЮТЬ СОБІ ПОДІБНІ ВІДМОВИ.
ОДНАК ВИ ПОВИННІ РОЗУМІТИ, ЩО У ВАШ АЛГОРИТМ ДІЙ У ВИПАДКУ НЕЗАКОННОЇ ВІДМОВИ ПРИБЛИЗНО ТАКИЙ:
1. ОБОВ'ЯЗКОВО ВИМАГАЙТЕ ПИСЬМОВУ ВІДМОВУ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ. ЦЕ ЗНАДОБИТЬСЯ ДЛЯ ТОГО, АБИ ПОТІМ ОСКАРЖУВАТИ ТАКІ ВІДМОВУ У СУДІ.
2. ПРИ ВІДМОВІ У ПЕРЕТИНУ, ОДРАЗУ ПИШІТЬ СКАРГУ НА НАЧАЛЬНИКУ ПРИКОРДОННОГО ГАРНІЗОНУ ТА ТАМ ЖЕ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ.
"Звернутися до Адміністрації Державної прикордонної служби України з письмовим зверненням можливо:
поштою (на адресу Адміністрації Державної прикордонної служби України: м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26);
на електронну пошту: zvernennia@dpsu.gov.ua.
на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598."
3. ЯКЩО Є МОЖЛИВІСТЬ, СПРОБУЙТЕ ЗДІЙСНИТИ ПЕРЕТИН КОРДОНУ РАЗОМ ІЗ АДВОКАТОМ ЧИ ЮРИСТОМ, ОДНАК ОБОВ'ЯЗКОВО УКЛАДІТЬ ДОГОВІР ПРО НАДАННЯ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Максиме!
Дії держприкордонслужби незаконні! У Вас є на труках всі необхідні документи!
Згідно останніх роз'яснень Держприкордонслужби України від 25.07.22 року
"3. Виїзд чоловіка, який тимчасово непридатний до військової служби.
Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
Дозволяється виїзд за межі України за умови наявності підтверджуючих документів:
Більш конкретно про це йдеться в роз'ясненнях ДПСУ від 3.05.22 року:
"2) визнані відповідно до висновку ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії). Підтверджуючи документи:
висновок ВЛК;
військово-обліковий документ з відповідною відміткою".
Отже в таких випадках закон дає право на оскарження дій ДПСУ!
По-перше, на всі відмови Держприкорджон служби треба вимагати пісьмового підтвердження та одразу його оскаржувати. В таких випадках вони будуть відчувати більше відповідальності та діяти не так нахабно.
По-друге, згідно з роз’ясненнями самої Держприкордонслужби України та відповідно до статті 23 Закону України “Про доступ до публічної інформації” рішення, дії чи бездіяльність органів ДПС можуть бути оскаржені до Голови Державної прикордонної служби України, вищого органу або суду..
По-третє, згідно ст. 14Закону України Про прикордонний контроль від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)
"Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України
…Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом...".
Відповідно до статті 24 Закону України “Про доступ до публічної інформації” відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень за:
відмову в задоволенні запиту на інформацію;
відстрочку задоволення запиту на інформацію;
ненадання відповіді на запит на інформацію;
надання недостовірної або неповної інформації;
несвоєчасне надання інформації;
невиконання органами Держприкордонслужби обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації”;
інші рішення, дії чи бездіяльність органів Держприкордонслужби, що порушили законні права та інтереси запитувача.
Особи, на думку яких їхні права та законні інтереси порушені органами Держприкордонслужби, мають право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди в порядку, визначеному законом
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів Держприкордонслужби до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
По-четверте, телефони Держприкодонслужби, які можуть згодитись в таких випадках!
1598 (ДЛЯ ДЗВІНКІВ З МОБІЛЬНОГО); +38(044)527-63-63 (ДЛЯ ДЗВІНКІВ ІЗ-ЗА КОРДОНУ)
- ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ (СЛУЖБА «ДОВІРА»)
(044) 527-64-29; (044) 239-84-80 (ФАКС)
- ПОДАННЯ ЗАПИТІВ НА ОТРИМАННЯ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
(044) 527-64-29; (044) 239-84-80 (ФАКС)
- ПОДАННЯ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН
Нарешті, по-п’яте, прикордонники зобов’язані надавати консультації в телефонному режимі у пунктах пропуску за такими номерами:
(033) 272 09 20 – Волинський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Волинської області – пункти пропуску Ягодин, Устилуг);
(032) 239 01 23 – Львівський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Львівської області – пункти пропуску Угринів, Рава-Руська, Грушів, Краківець, Шегині, Смільниця );
(067) 181 42 67 – Чопський прикордонний загін (кордон зі Словаччиною, Угорщиною – пункти пропуску Малий Березний, Ужгород, Малі Селменці, Тиса);
(031) 313 82 61 – Мукачівський прикордонний загін (кордон з Угорщиною, Румунією – Лужанка, Вилок, Косино, Дзвінкове, Дякове, Солотвино);
(037) 259 19 49 – Чернівецький прикордонний загін (кордон з Румунією, Молдовою у межах Чернівецької області – пункти пропуску Порубне, Мамалига, Росошани, Кельменці, Сокиряни);
(043) 376 01 41 – Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Молдовою у межах Вінницької області);
(032) 275 62 90 – Західне регіональне управління.
Якщо у Вас будуть до мене уточнюючі питання, звертайтесь персонально, натиснувши кнопку "звернутись".
Вдачи!