Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 08 серпня 2022, питання №70912 250₴

Ошибка в тех паспорте

Через 2 дня оформляем сделку купли продажи квартиры( я покупатель) сегодня увидела ошибку в техпаспорте, а именно заместо второго везде указан 9 этаж, как мне поступить? Будет ли сделка купли продажи действительна, какие проблемы могут быть из за этой ошибки?

Відповіді юристів (10)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Це проблема невеличка! Якщо все решта, включно з ціною, Вас влаштовує, то помилку можна буде виправити пізніше, коли станете власником квартири! На законності договору купіфвлі-продажу це аж ніяк не відіб'ться!

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    10%

    Вітаю, Ксенія!

    Технічний паспорт на квартиру не є правовстановлюючим або підтверджуючим документом, а тому вважаю, що він не буде перепоною для укладення договору купівлі-продажу. Крім того, вимагається сам факт наявності технічного паспорту.

    При цьому замінити технічний паспорт в сучасних умов не складно.

    Однак все одно краще проконсультуйтесь з даного питання в свого нотаріуса, який буде посвідчувати угоду купівлі-продажу. Виключно він зможе відповісти точно.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Технічний паспорт не впливає на угоду купівлі -продажу ,якщо умови договору Вас влаштовують , після посвідчення нотаріусом права власності та внесення до ЕДР Речових прав, зможете звернутись до БТІ та внести зміни до технічного паспорту, як новий власник ,згідно ст. 321 ЦК України (власник володіє і вільно розпоряджається власним майном , що належить йому на праві власності.)

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Промський Євгеній Сергійович
    12%
    Промський Євгеній Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Добрий день!

    Якщо вас турбує даний момент або нотаріус відмовляється від угоди, рекомендую оформити новий тех. паспорт у приватному БТІ. Якщо ви їм поясните ситуацію, вони можуть позачергово провести необхідні заміри і за 3 дні точно виготовлять новий тех. паспорт, який ви зможете пред'явити на угоді.

    У будь-якому разі погоджуюсь з колегами, що технічний паспорт не є правовстановлюючим документом, тому на суть купівлі-продажу цей нюанс не вплине. Головною є та інформація, що зазначена у правовстановлюючому документі.

    При виникненні питань звертайтесь! Буду радий допомогти.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Ксения!

    НУЖНО, ЧТОБЫ СОБСТВЕННИК КВАРТИРЫ СДЕЛАЛ НОВЫЙ ТЕХНИЧЕСКИЙ ПАСПОРТ НА ДАННУЮ КВАРТИРУ, КОТОРАЯ ПРОХОДИТ В ДОГОВОРЕ КУПЛИ-ПРОДАЖИ

    В ДОГОВОР КУПЛИ-ПРОДАЖИ КВАРТИРЫ ДОЛЖНЫ БЫТЬ ПЕРНЕСЕНЫ ТОЧНЫЕ ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ ОБ ОБЪЕКТЕ ПРАВА СОБСТВЕННОСТИ - КВАРТИРЕ, КОТОРАЯ ПРОХОДИТ В ДОГОВОРЕ КУПЛИ-ПРОДАЖИ.

    При наличии вопросов обращайтесь через кнопку зеленого цвета "Звернутися".

    Всего доброго!

    Адвокат  Євген Олександрович
    24%
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Ксенія!

    Технічний паспорт на квартиру і будинок – документ, необхідність якого безперечна. Його складають на підставі проходження технічної інвентаризації і він містить в собі ключові дані стосовно об’єкту нерухомості:

    • адреса об’єкту нерухомості;
    • матеріали, з яких зроблені основні конструкції (підлога, стіни, дах), а також їх технічні характеристики;
    • схематичний план об’єкту, його опис;
    • розміри приміщень об’єкту нерухомості, їх призначення;
    • дані власника/замовника;
    • інформація про право власності на цей об’єкт;
    • інформація про виконавця ТП.

    Паспорт оформлений та виданий БТІ, один з найважливіших документів при проведенні будь-яких операцій з нерухомістю.

    Реєстрація технічного паспорта в новому реєстрі (ЄДЕССБ):

    Раніше реєстрація техпаспорта на квартиру або інший об’єкт нерухомості не була потрібна. Техпаспорт просто виготовлявся, видавався власникові і знаходився у нього. А щоб внести зміни в техпаспорт будинку (квартири), треба було йти у БТІ, отримувати новий документ з урахуванням внесених змін.

    З 02 липня 2021 року вступила в дію постанова Кабміну, згідно з якою нотаріуси і інші чиновники державних реєстраційних служб при операціях з нерухомістю мають право вимагати дані про технічну інвентаризацію.

    При цьому отримання інформації по технічному паспорту нотаріусами і посадовцями значно спростилося. З 01 серпня 2021 року згідно з Постановою КМУ (№ 681 від 23 червня 2021 р.) усі дані технічної інвентаризації об’єктів нерухомості, а також внесення змін, в техпаспорт будинку (квартири) підлягають обов’язковому внесенню в ЄДЕССБ, що розшифровується як Єдина державна система у сфері будівництва. Ця система покликана зробити процеси у будівництві і нерухомості прозорими, звести до мінімуму паперовий документообіг, тим самим понизити рівень корупції.

    ЄДЕССБ містить в собі дані про проведену технічну інвентаризацію житлових і нежитлових приміщень, у тому числі про внесення будь-яких змін до техдокументації. Реєстрація техпаспорта на квартиру в системі допоможе також уникнути фальсифікації документів.

    Як зареєструвати техпаспорт в новому реєстрі ЄДЕССС:

    Обов’язковому внесенню в реєстр підлягає уся технічна документація. Реєстрація техпаспорта в реєстрі(ЄДЕССБ) може бути проведена тільки уповноваженими фахівцями:

    • фірмою або ФОП, серед співробітників яких є фахівець, який пройшов державну атестацію і має право виконувати роботи з технічної інвентаризації (згідно ЗУ “Про архітектурну діяльність”);
    • державними органами, які проводять реєстрацію майнових прав на нерухомість.

    Варто відмітити, що внесення відомостей техпаспорта в реєстр (ЄДЕССБ) обов’язково не лише для нових документів, але і для тих, які були виготовлені впродовж трьох останніх років.

    Необхідно зареєструвати техпаспорт в новому реєстрі (ЄДЕССБ), оскільки, якщо при операціях з нерухомістю (продаж, перепланування, реконструкція) виявиться, що документа немає в системі, державні органи відмовлять в наданні послуги. Щоб в майбутньому уникнути таких неприємних сюрпризів, потрібно заздалегідь потурбуватися і зробити внесення відомостей техпаспорта в реєстр (ЄДЕССБ), звернувшись до кваліфікованих фахівців.

    Якщо виникла необхідність внесення даних технічної документації в електронний реєстр або інше питання в області БТІ, експерт Скрипник Сергій надасть кваліфіковану допомогу у вирішенні проблеми.

    Як внести зміни в технічний паспорт:

    Як і первинну реєстрацію техпаспорта в електронному реєстрі (ЄДЕССБ), так і внесення змін – роблять уповноважені фахівці.

    При внесенні будь-яких змін до плану об’єкту (реконструкція, прибудова та ін.) необхідно внести зміни в технічний паспорт.

    Співробітник БТІ проводить інвентаризацію і видає техпаспорт, після чого необхідно обов’язково внести дані про проведену технічну інвентаризацію в Єдину систему.

    Доступ до даних технічної документації об’єктів нерухомості мають нотаріуси, державні реєстратори і представники державної архітектурної служби.

    Внести зміни в технічний паспорт об’єкта можна, звернувшись до експертів, які спеціалізуються на питаннях проведення технічної інвентаризації.

    Як отримати відомості, що містяться в техпаспорті, через електронну систему?

    Інформація в системі не є публічною, тому перевірити технічний паспорт онлайн зможуть тільки особи, що пройшли верифікацію в спеціалізованих некомерційних організаціях. Доступ до даних Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) є тільки у фахівців, що мають особистий кабінет користувача.

    Швидкий доступ повноважних осіб до даних перевірки техпаспорта онлайн – важлива функція. При будь-яких операціях з нерухомістю нотаріуси або державні службовці зможуть швидко перевірити актуальну інформацію.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    Мєньков Андрій Васильович
    10%

    Добрый день Ксения.

    Жедательно ошибку в тех.паспорте исправить. Если же такой возможности нет обратите внимание нотариуса на данное обстоятельство. В любом случае в договоре купли-продажи должен быть указан правильно этаж или номер квартиры. Затем сделаете новый техпаспорт после купли-продажи на имя нового собственника.

    Крикун Сергій  Павлович
    24%
    Крикун Сергій Павлович 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):

    Стаття 638. Укладення договору

    1. Договір є укладеним, якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору.

    Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.".

    "ПОРЯДОК вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-12#n19):

    " ІІ. Порядок вчинення окремих видів нотаріальних дій...

    Глава 2. Посвідчення правочинів про відчуження та заставу майна...

    1. Документи, що подаються нотаріусу при вчиненні правочину про відчуження та заставу майна.

    1.6. Крім документа, що посвідчує право власності на житловий будинок, квартиру, садибу та інше нерухоме майно, право власності на яке підлягало реєстрації відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення, та не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, долучається документ, що підтверджує державну реєстрацію права власності на це майно (крім випадків, коли відомості про державну реєстрацію права власності містяться в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, який є архівною складовою частиною Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).

    У разі якщо подані документи не містять усіх передбачених законодавством відомостей або в таких документах міститься суперечлива інформація, нотаріус може запитувати від відповідних суб’єктів (органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які видавали такі документи) інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для вчинення нотаріальної дії.".

    Пост. ВСУ "Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0009700-09#Te...):

    "8.Відповідно до частини першої статті 215 ЦК ( 435-15 ) підставою недійсності правочину є недодержання стороною (сторонами) вимог, які встановлені статтею 203 ЦК, саме на момент вчинення правочину. Не може бути визнаний недійсним правочин, який не вчинено.

    У зв'язку з цим судам необхідно правильно визначати момент вчинення правочину (статті 205 - 210, 640 ЦК ( 435-15 ) тощо).

    Зокрема, не є укладеними правочини (договори), у яких відсутні встановлені законодавством умови, необхідні для їх укладення (відсутня згода за всіма істотними умовами договору; не отримано акцепт стороною, що направила оферту; не передано майно, якщо відповідно до законодавства для вчинення правочину потрібна його передача тощо). Згідно із статтями 210 та 640 ЦК ( 435-15 ) не є вчиненим також правочин у разі нездійснення його державної реєстрації, якщо правочин підлягає такій реєстрації.

    Встановивши ці обставини, суд відмовляє в задоволенні позову про визнання правочину недійсним. Наслідки недійсності правочину не застосовуються до правочину, який не вчинено.".

    ---

    Доброго дня, Ксеніє! При посвідчення договору купівлі-продажу нотаріус повинен усунути помилку у технічному паспорті квартири - нотаріус не має права посвідчувати договір з такою помилкою. Не погоджуєтесь на укладення договору з такою помилкою - крім перенесення на себе вирішення цього питання, договір буде де-юре неукладеним, не підлягає судовому захисту.

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Доброго дня!

    Виправлення можете зробити вже і ви. Але тут головне як і нотаріус на це подивиться.

    Якщо прийме для завірення правочину, зосередьте увагу на нотаріальному договорі купівлі-продажу, щоб він був з обов'язковим зазначенням вірного поверху.

    Будуть питання, звертайтесь.

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня!

    Будет ли сделка купли продажи действительна, какие проблемы могут быть из за этой ошибки? - вважаю, що нотаріус не має права посвідчити договір купівлі-продажу, адже відомості з техпаспорту вносяться до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Тому нотаріус повинен направити продавця (власника квартири) до БТІ для виправлення помилки в техпаспорті або отримання довідки з актуальними даними.

    ПОРЯДОК вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-12#n19):

    Глава 2. Посвідчення правочинів про відчуження та заставу майна

    1. Документи, що подаються нотаріусу при вчиненні правочину про відчуження та заставу майнає

    1.6. Крім документа, що посвідчує право власності на житловий будинок, квартиру, садибу та інше нерухоме майно, право власності на яке підлягало реєстрації відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення, та не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, долучається документ, що підтверджує державну реєстрацію права власності на це майно (крім випадків, коли відомості про державну реєстрацію права власності містяться в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, який є архівною складовою частиною Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).

    У разі якщо подані документи не містять усіх передбачених законодавством відомостей або в таких документах міститься суперечлива інформація, нотаріус може запитувати від відповідних суб’єктів (органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які видавали такі документи) інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для вчинення нотаріальної дії.

    Технічний паспорт - офіційна перепустка в «життя» для об'єкта нерухомого майна, яка містить основні відомості про нього: адресу розташування, склад, технічні характеристики, план та опис об'єкта, відомості про власника/замовника та щодо права власності на об'єкт нерухомого майна, відомості стосовно суб'єкта господарювання, який виготовив технічний паспорт, тощо.

    Такий документ складається БТІ або приватними компаніями, які мають дозвільні документи на виконання відповідних робіт, на основі матеріалів технічної інвентаризації об'єкта нерухомого майна та видається замовнику. Технічні паспорти - один із основних документів, необхідних для проведення низки операцій із нерухомістю (укладення договорів купівлі-продажу або дарування, оформлення спадщини та ін.), зокрема і певних реєстраційній дій.

    Нещодавно у державних реєстраторів і нотаріусів з'явилася нова опція: у Єдиній державній електронній системі будівництва була передбачена можливість для здійснення перевірки відомостей технічних паспортів і довідок щодо змін у складі об'єктів нерухомого майна. Така онлайн-«ревізія» дасть змогу перевірити дійсність технічних паспортів, убезпечившись від шахрайських дій із нерухомістю та спроб легалізувати зведені з порушеннями об'єкти будівництва.

    Що важливо знати про технічні паспорти, розповіли експерти Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції.

    Головною нормативною основою для проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна всіх форм власності є Інструкція про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, нова редакція якої набула чинності 15 січня 2019 року.

    Цим нормативно-правовим актом визначено основні вимоги до змісту технічних паспортів та порядку їх оформлення. Серед іншого встановлено, що технічний паспорт має бути прошнурований, пронумерований і скріплений підписом керівника суб'єкта господарювання, який проводив інвентаризацію, а також підписом виконавця робіт і контролера із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифіката на право виконання робіт з технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна.

    Складові частини технічного паспорта варіюються залежно від типу об'єктів нерухомості, наприклад, для квартири (кімнати, жилого блоку, секції) у будинку квартирного типу (гуртожитку) такими елементами є:

    - характеристика квартири (кімнати, жилого блоку, секції);

    - план квартири (кімнати, жилого блоку, секції);

    - експлікація приміщень квартири (кімнати, жилого блоку, секції, посімейного, спільного заселення).

    До об'єктів, що підлягають технічній інвентаризації та на які складаються інвентаризаційні справи і технічні паспорти, належать (завершені та незавершені будівництвом):

    1) будинки квартирного типу різної поверховості, гуртожитки та їх секції;

    2) квартири;

    3) житлові кімнати, житлові блоки у гуртожитках;

    4) будинки садибного типу;

    5) будинки і споруди громадського та виробничого (в тому числі сільськогосподарського) призначення та їх комплекси;

    6) нежитлові приміщення (групи нежитлових приміщень);

    7) садові та дачні будинки;

    8) гаражі та паркінги з машино-місцями (які не належать до господарських будівель: багатоповерхові, підземні, одноповерхові, блокові);

    9) захисні споруди цивільного захисту;

    10) багатофункціональні будинки для тримання засуджених та осіб, узятих під варту (блочного, казарменого та камерного типу установ виконання покарань та слідчих ізоляторів);

    11) об'єкти незавершеного будівництва;

    12) багатофункціональні будинки та комплекси, що включають приміщення різного призначення (технічний паспорт виготовляється за формою за переважною площею).

    Технічний паспорт - один із обов'язкових документів для проведення низки реєстраційних дій. Такий документ подається для державної реєстрації права власності, зокрема на:

    - новозбудований об'єкт нерухомого майна;

    - індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року;

    - об'єкт нерухомого майна у результаті реконструкції такого об'єкта;

    - об'єкт нерухомого майна державної або комунальної власності, будівництво якого завершено та право власності на який не зареєстровано до 1 січня 2013 року, за відсутності документа, що посвідчує набуття права державної або комунальної власності на такий об'єкт.

    Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024