Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте.Есть долг за отопление 28000 гр,который начал накапливаться с 2021 года!
Квартира приватизирована и есть большой страх что квартиру отберут за долг этот
Звонил в теплосеть сказали что закон не позволяет отрезать централизованное отопление.
Хотелось бы понимать как себя вести и что будет в реальности за неуплату долга
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Щоб врегулювати заборгованість за опалення та гарячу воду, необхідно укласти договір про розстрочення заборгованості та її оплати частинами.
Згідно з Законом України 2003 року «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» власник житла може отримати розстрочку на виплату боргу. Тоді сума буде рівномірно розподілена на невеликі щомісячні платежі та її буде набагато простіше сплатити комунальникам.
Головне про реструктуризацію комунальних платежів
Що необхідно, аби оформити розстрочку на повернення комунальних боргів. Для цього громадянин має окремо укласти договір реструктуризації боргу з кожною організацією, що надає комунальні послуги. За таким договором має відбуватись не тільки рівномірне щомісячне погашення боргу, але й своєчасна сплата поточних платежів за комуналку.
Якого розміру будуть комунальні платежі при розстрочці. Загальна сума поточних комунальних платежів та платежів за розстрочкою не має перевищувати 25% від заробітку всієї родини. А для осіб, що отримують будь-яку соціальну допомогу, в тому числі пенсію, сукупні витрати на комуналку розраховують в розмірі не більше 20% доходу.
На який строк надається комунальна розстрочка. Відштовхуючись від розміру боргу та рівня заробітку, комунальні служби розподіляють заборгованість на строк до 60 місяців. Але якщо родина живе скрутно та її доходів недостатньо навіть на цей термін, його може бути продовжено до повного погашення боргу.
Після ухвалення реструктуризації також можливо подати документи на субсидію, щоб менше сплачувати за поточними рахунками. Але в той же час варто зазначити, що за невиконання умов договору нараховуються штрафи.
Як оформити розстрочку на опалення
Згідно з постановою Кабміну № 630 щодо відстрочення платежів за опалення діє особлива схема. За нею володарі житла під час холодного сезону сплачують лише половину нарахованої вартості послуг. Інша половина рівними частинами розподіляється на місяці з травня по вересень.
Щоб оформити таку розстрочку, споживач має звернутись з відповідною заявою в місцеве комунальне підприємство, що контролює централізоване опалення. З собою варто принести договір на надання опалювальних послуг або необхідні для його складання документи. До них належать паспорт та індивідуальний податковий номер володаря помешкання, а також папери, які підтверджують володіння чи користування будинком або квартирою.
Важливо: можливість рівномірно відшкодовувати платежі за тепло протягом року доступна лише для тих, хто не користується субсидією.
Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.