Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день. Втрачені документи права на право власності на квартиру. Квартира знаходиться в Маріуполі. Які є варіанти відновити документи?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Рівне, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВідновити документи можна. Все залежить від того, які правовстановлюючі документи на нерухомість у вас були -договір купівлі-продажу, дарування, міни, свідоцтва про спадщину за законом або за заповітом та коли ви отримали право власності на квартиру.
Якщо після 2013 року, то в Державному реєстрі прав на нерухоме майно є вся інформація про ваше майно.
Отримати витяг можна в ЦНАПі за наявності паспорта та відповідної заяви. Там буде вказано на підставі чого квартира зареєстрована (договір купівлі-продажу наприклад, його номер, дата і т.д.).
Треба відновити цей документ –
Ст. 53 «Про нотаріат» зазначає, що у разі втрати або зіпсування документа, посвідченого або виданого нотаріусом чи посадовою особою органу місцевого самоврядування за письмовою заявою осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, нотаріусом чи посадовою особою органу місцевого самоврядування видається дублікат втраченого або зіпсованого документа.
Якщо оформити дублікати загублених правовстановлюючих документів не є можливим, у такому разі варіантом розв’язання проблеми служить подача до суду позовної заяви про визнання права власності на об’єкт нерухомості або про встановлення юридичного факту. Рішення суду при цьому стає правовстановлюючим документом.
Якщо у вас є правовстановлюючий документ, то з ним зверніться для реєстрації прав в Державному реєстрі прав на нерухоме майно, якщо інформація туди внесена не була раніше.
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Вітаю!
Дивлячись в який період часу були видані ці правовстановлюючі документи, якщо мова йде про те, що правовстановлюючий документ, виданий після 1 січня 2013 року, то особливих проблем немає, адже пункт 1 глави 2 розділу 2 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України визначає, що правочини щодо відчуження та застави майна, право власності на яке підлягає реєстрації, посвідчуються за умови подання документів, що посвідчують право власності (довірчої власності) на майно, що відчужується або заставляється. Якщо ж право власності на нерухомість зареєстроване записом у Державному реєстрі прав – підтверджуючі документи не потрібні. Це встановлено пунктом 3 глави 7 розділу 1 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, який передбачає, що документи, на підставі яких вчинено нотаріальну дію, та документи або копії (витяги) з них, необхідні для вчинення нотаріальної дії, обов’язково долучаються до примірника правочину, свідоцтва тощо, які залишаються у справах нотаріуса. У разі коли державну реєстрацію права власності на земельну ділянку та об’єкт нерухомого майна проведено без видачі документа, що посвідчує таке право або у зв’язку із втратою, пошкодженням чи псуванням відповідного державного акта на право власності, свідоцтва про право власності на нерухоме майно, нотаріальна дія щодо такого майна вчиняється на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до нього. Така інформація долучається до примірника правочину, свідоцтва тощо, які залишаються у справах нотаріуса.
Якщо доки на нерухомість були видані до видані до 1 січня 2013 року, то можна спробувати отримати дублікат втраченого документа. Статтею 53 Закону України «Про нотаріат» встановлено, що в разі втрати або зіпсування документа, посвідченого або виданого нотаріусом чи посадовою особою органу місцевого самоврядування, за письмовою заявою осіб видається дублікат втраченого документа. Видача дубліката втраченого або зіпсованого документа здійснює державний нотаріальним архів. До передачі в архів примірників документів, посвідчених або виданих нотаріусом чи посадовою особою органу місцевого самоврядування, дублікат втраченого документа видається відповідно нотаріусом чи посадовою особою виконавчого комітету за місцем його зберігання.
Якщо дублікат отримати не є можливим, тоді необхідно буде звертатися до суду - із позовом про встановлення факту, що має юридичне значення.
Тобто, ще раз - якщо Ви купували/спадкували нерухомість після 1 січня 2013 року, то відповідна інформація є у реєстрі, якщо ні - отримання дублікату (орган, що видав оригінал) або звернення до суду.