Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 16 жовтня 2022, питання №74464

Вопрос по завещанию

В трёхкомнатной квартире прописано 3 человека, отец , мать и дочь, квартира приватизирована . Отец и мать сделали завещание друг на друга. Скажите если мать перепишет завещание на дочь , ей нужно указать только свою часть ,как ей указать чтоб на дочь перешла и часть отца тоже ?

Відповіді юристів (6)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 роки тому

    Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    Вітаю!

    Якщо нерухомість була приватизована, то кожен із Вашої родини (хто приймав участь у приватизації) має свою частку у спільному майні (спільна сумісна власність у рівних частках), тому мати не має права розпоряджатися іншою часткою, крім своєї. Для того, щоб частку батька успадкувала лише донька йому необхідно скласти заповіт на її користь. За наявності заповіту після смерті особи (якщо не буде складено іншого заповіту, скасовано, тощо) донька буде спадкоємцем за заповітом.

    • Наталья Клієнт 2 роки тому

      Дякую за відповідь.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня Вам!

    Ваші батьки просто повинні оформити дарчу на Вас щодо своїх долей квартири.

    • Наталья Клієнт 2 роки тому

      Дякую за відповідь

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Прошу! Якщо не складно, натисніть зелену птичку біля фото на знак подяки. ))

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Якщо матір оформить в нотаріуса новий заповіт на її майно, то тим самим скасується чинність старого заповіту матері. Матір та батько можуть скласти заповіти на користь дочки. Також вони можуть залишити заповіт подружжя.

    Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить. Кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед ним.

    Подружжя має право скласти спільний заповіт щодо майна, яке належить йому на праві спільної сумісної власності. У разі складення спільного заповіту частка у праві спільної сумісної власності після смерті одного з подружжя переходить до другого з подружжя, який його пережив. У разі смерті останнього право на спадкування мають особи, визначені подружжям у заповіті.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати детальну юридичну консультацію з цілим рядом правових послуг, написати тексти юридичних документів тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України