Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 07 листопада 2022, питання №75441

Наслідки отримання паспорту

Доброго дня. Знаходжусь в окупації Херсонської області. Виїхати немає можливості. Дружина оформлює паспорт та документи на дітей згідно законів РФ в Анапі. Задля того, щоб хоча якось отримувати кошти на даній території треба йти працювати. Нас можуть примусово виселити на територію Росії або Криму. Питання ось у чому.
1. Що буде за отримання паспорта у цих умовах?
2. Які мене можуть очікувати звинувачення від держави Україна?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ігоре!

    За це не переживайте! Робіть все, аби Ви і особливо Ваша сім'я були в безпеці! Ніхто Вас за це не осудить - агі юридично, ані в моральному сенсі!

    Якщо є хоч найменша можливість виїхати в Турцію, робіть це не задумуючись. Звідтам маєте шанс добратися до вільної України або залашитись в ЄС у статусі біженців.

    Формально у Ваших діях будуть ознаки ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідальність за незаконне перетинання або спробу незаконного перетинання державного кордону України в ній передбачена така, а також стаття 332-1 Кримінального кодексу України про Порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, передбачає кримінальну відповідальність за такі дії.

    ПРОТЕ ДІЇ ЦИХ ДВОХ СТАТЕЙ З КУпАП ТА ККУ АЖ НІЯК НЕ ПОШИРЮЮТЬСЯ НА ЛЮДЕЙ, що знаходились у ситуації, коли вимушені були захищати своє життя і волю або життя та волю близьких їм людей чи інших осіб. Про це недвозначно говорить стаття 39 Кримінального кодексу України, яка має назву «Крайня необхідність»:

    «1. Не є злочином заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що безпосередньо загрожує особі чи охоронюваним законом правам цієї людини або інших осіб… …якщо цю небезпеку в даній обстановці не можна було усунути іншими засобами і якщо при цьому не було допущено перевищення меж крайньої необхідності.

    3. Особа не підлягає кримінальній відповідальності за перевищення меж крайньої необхідності, якщо внаслідок сильного душевного хвилювання, викликаного небезпекою, що загрожувала, вона не могла оцінити відповідність заподіяної шкоди цій небезпеці.».

    Стан крайньої необхідності виникає за наявності відповідної підстави, яка характеризується двома елементами:

    1) Небезпекою, що безпосередньо загрожує правоохоронюваним інтересам особи, суспільства або держави.

    2) Обстановкою, що свідчить про неможливість усунення цієї небезпеки іншими засобами, крім заподіяння шкоди таким же правоохоронюваним інтересам.

    Наявності однієї лише небез­пеки ще недостатньо для виникнення стану крайньої необхідності. Цей стан тому і визнається станом крайньої необхідності, що викликається такою обстановкою, за якої особа вимушена вдатися до заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам як до останнього, крайнього засобу усунення небезпеки, що загрожує.

    У Вашому випадку наявні обидва елементи стану крайньої необхідності.

    Те саме рекомендує віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції Іріна Верещук.

    Пряма мова: "Виїдьте, будь ласка, бо наша армія обов’язково деокуповуватиме ці землі. Наша воля це робити є непохитною. І дуже-дуже важко потім буде відкрити гуманітарний коридор, коли там будуть діти… Ми знатимемо, що там діти, і ми будемо безсилі, і цього дуже не хочеться. Повірте, деокупація буде дуже швидко. Контрнаступ обов’язково буде".

    При тому Верещук закликала «скористатися для виїзду тимчасово, виданими для цього окупантами "фейковими" документами і запевнила, що українська влада за це не каратиме».

    Пряма мова: "Вони (то есть Ви – ред. моя) не порушать закон, якщо виїдуть через тимчасово окуповані території. Ми знаємо, що це на сьогодні – ледь не єдині гуманітарні коридори, якщо їх так можна назвати, і яким можна виїхати. Отже, якщо є можливість, виїдьте, особливо, з дітками».

    Як тільки ви потрапите на територію третіх країн – Європейського Союзу чи ще когось – зверніться в будь-яке консульство або знайдіть можливість зателефонувати до нас. Навіть без жодних документів вас впустять всі країни. Як буде потрібно, ми виготовимо документи, передамо в консульство, де ви будете знаходитись".

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" юбіля мого профілю. Охоче на них відповім!

    Якщо ж консультація Вас повністю задовільнила, активуйте зелену галочку біля мене на знак подяки.

    Вдачи Вам!

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Жодної відповідальності за отримання паспорту рф в Вашій ситуації не має.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України