Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 17 листопада 2022, питання №75921

В право не вступил, брат претендует.

Завещание на мужа. Вступить в права не успел, умер. Я с детьми в другой стране. Брат хочет оформить дом на себя. Что делать?

Відповіді юристів (5)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Лілія.

    У даному випадку має місце спадкова трансмісія.

    ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, №№ 40-44, ст. 356)

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text

    Стаття 1276. Перехід права на прийняття спадщини

    1. Якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов'язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія).

    Право на прийняття спадщини у цьому випадку здійснюється на загальних підставах протягом строку, що залишився. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він подовжується до трьох місяців.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Потрібно знати більш подробиць. Коли померла особа що склала заповіт, коли помер чоловік, хто мешкав разом з спадкодавцем на час смерті, чи була відкрита спадкова справа.

    У будь якому разі, Вам в своїх інтересах та в інтересах дітей необхідно подати заяву про отримання спадщини після смерті чоловіка.

    В цьому випадку Ви та Ваші діти отримаєте право на майно яке було предметом заповіту в порядку спадкової трансмісії.

    Заяву Ви можете подати в дипломатичній установі України.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Мамай Ірина Євгеніївна

    Вітаю,

    Не дуже зрозуміло в питанні на рахунок "Що робити?"

    Якщо ви не хочете, щоб брат чоловіка вступив у спадок, то вам потрібно написати заяву нотаріусу про прийняття спадщини. Тільки для цього у вас є 10 місяців з дня смерті чоловіка (взагалі 6 місяців, на час військового стану - 10)

    Якщо ви хочете, щоб брат вступив у спадок, то напишіть відмову від спадку тому ж нотаріусу.

    В будь-якому випадку - вам до нотаріуса.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Якщо Ви пропустили термін для прийняття спадщини, який зараз продовжено з шести до десяти місяців, то Ви можете спробувати звернутись до суду для призначення Вам додаткового строку для прийняття спадщини.

    Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими питаннями для надання різноманітних додаткових правових послуг. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правничі послуги.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Вам треба отримати копію свідоцтва про смерть чоловіка і терміново в українському консульстьві подати заяву до нотарісу про прийняття спадщини! Це все робиться дуже легко. Можу Вам допомогти!

    Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім. Якщо ж консультація задовільникла Вас, активуйте сіру галочку.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України