Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 18 листопада 2022, питання №75940

Відстрочка від побілізаціі

Доброго дня. Маю таке питання: Батько- інвалід 2ї групи. Отримав довідку МСЕК, через місяць отримає посвідчення інваліда. Чи можу я в тцк та сп подати тільки довідку від МСЕК, щоб отримати відстрочку?

Відповіді юристів (5)

    Мамай Ірина Євгеніївна

    Вітаю,

    Вас викликають в ТЦК? Якщо ні, то не варто поспішати. Довідка від МСЕК на сьогодні не є належним документом для підтвердження інвалідності, тому що є легко підробляємою. Зачекайте, коли буде посвідчення.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Вікторе.

    Можете, цього буде ціклом достатньо. Хоча і на кордоні довідку до акту огляду МСЕК вже не приймають. Однак раджу Вам робити такі дії виключно у випадку того, якщо Ви отримаєте повістку. Якщо повістки немає, самостійно нікуди не ходіть.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Довідки МСЕК для військомату буде достатньо для отримання Вами відстрочки.

    Спецільно для того ходити у ТЦК не треба, хіба що викличуть повісткою, або буде в тому потреба.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Якщо ж консультація була достатньою, активуйте сіру галочку на знак подяки.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 2 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня, Вікторе!

    Чи можу я в тцк та сп подати тільки довідку від МСЕК, щоб отримати відстрочку? - можете. Однак, досить часто відмовляють надати відстрочку, починають говорити про необхідність спільного проживання та оформлення опіки чи постійного догляду.

    Тому раджу подати, а краще направити поштою рекомендованим листом із описом вкладення, на ім'я начальника ТЦКСП письмову заяву про внесення до Реєстру відповідних відомостей та надання відстрочки від мобілізації.

    Всі мої клієнти в подібних випадках без проблем отримували відстрочку.

    Якщо буде потрібна детальна консультація та зразок заяви на відстрочку, пишіть на пошту mailmessage@ukr.net

    Пересада Богдан Олександрович

    Доброго дня.

    Відповідно до абзацу одинадцятого частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», ви не підлягаєте мобілізації на підставі того, що ваш батько інвалід другої групи, а саме зазначено, що призову з мобілізації, не підлягають військовозобов’язані:

    «які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи».

    Тобто, ви не підлягаєте мобілізації.

    Мобілізувати вас можуть лише за вашою згодою та лише за місцем проживання, це передбачено положенням згаданої статті:

    особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

    Для військкомату вам знадобляться наступні документи:

    - документи про інвалідність батька (або/або – довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157-1/о, посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійне посвідчення по інвалідності, посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги по інвалідності, довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу;

    - ваше свідоцтво про народження (де ваш батько вписаний вашим батьком);

    - якщо були зміни прізвищ чи імен потрібні будуть документи про це (простіше кажучи – щоб усі прізвища та імена сходилися і було зрозуміло, що це точно ваш батько, а ви його син);

    - копії паспортів (ваш та батька);

    - заява (лист у довільній формі) про те, що ви не підлягаєте мобілізації та просите не мобілізовувати вас (у двох примірниках: один для військкомату, другий вам для відмітки про те, що у вас взяли лист з документами).

    Конкретні вимоги щодо документів (копії чи оригінали) ніде не зазначені.

    Однак, може трапитись ситуація, коли захочуть подивитись оригінали, бажано їх мати із собою.

    Я би порекомендував мати із собою оригінали документів.

    До листа можна прикласти звичайні копії, можна копії із написом на кожній із копій «Згідно з оригіналом, дата, Прізвище ініціали та підпис», також це можуть бути нотаріально посвідчені копії.

    На мою думку, краще нотаріальні копії.

    Якщо у військкоматі будуть відмовлятись ставити вам відмітку про отримання від вас листа із документами або ж взагалі відмовлятимуться брати документи, то ви можете їх відправити Укрпоштою цінним листом із описом вкладення.

    Також, Ви можете відправити документи до військкомату Укрпоштою цінним листом із описом вкладення до моменту візиту до військкомату.

    У вас залишаться документи, які Ви надіслали до військкомату, опис вкладення та чек, які будуть доказами того, що військкомат проінформовано про наявну у вас підставу для звільнення від мобілізації та те, що Ви просите вас не мобілізовувати.

    На мою думку, краще попередньо направити документи поштою.

    Якщо будуть треба додаткові роз'яснення чи зразки документів - звертайтесь.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України