Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 18 листопада 2022, питання №75972

Використання персональних даних

Чи можна відкрити кримінальне впровадження, за використання моїх персональних данних, іншою особою, а саме: розповсюдження фотографій, мобільного телефону, прізвища та ім'я в мережах інтернету, а також замовлення в різних інтернет магазинах.

Відповіді юристів (3)

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Доброї ночі!

    Рекомендую Вам подати заяву в поліцію про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження про втручання у приватне життя за статтею 182 Кримінального кодексу України.

    Всього доброго!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Євгенія!

    Це привід звернутись до поліції на підстави скоєння правопорушення за статтею 182 ККУ.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Добрий вечір. В Кримінальному кодексі України є на рахунок цього питання стаття наступного змісту.

    Стаття 182. Порушення недоторканності приватного життя

    1. Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями цього Кодексу, -

    караються штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

    2. Ті самі дії, вчинені повторно, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам особи, -

    караються арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

    Примітка. Істотною шкодою у цій статті, якщо вона полягає у заподіянні матеріальних збитків, вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

    Публічне, у тому числі через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки, повідомлення особою інформації про вчинення кримінального або іншого правопорушення, здійснене з дотриманням вимог закону, не є діями, передбаченими цією статтею, і не тягне за собою кримінальну відповідальність.

    Раджу Вам звернутись до поліції з письмовою заявою. Попросіть вжити реальні міри проти того зловмисника, який збирає та поширює відомості про Вас. Звернутись в поліцію Вам потрібно якомога швидше, бо той правопорушник може оббріхувати Вас та відповідна інформація пошириться по інтернету. Ви можете звернутись до Кіберполіції України. Її інтернет-адреса: https://cyberpolice.gov.ua/. На тому сайті є можливість через зворотній зв'язок подати звернення громадянина. Попросіть їх наказати видалити відомості про Вас, які незаконно поширюються в інтернеті.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових юридичних послуг з цього чи інших питань. Я можу, зокрема, надати Вам детальну правову консультацію з цілим рядом різних юридичних послуг, написати тексти правничих документів тощо. Я можу написати для Вас текст заяви в поліцію.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України