Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 20 листопада 2022, питання №76021

Как выехать законно на ПМЖ в Бельгию мужчине 18 лет

Здравствуйте,выхожу замуж за бельгийца,уезжаю на ПМЖ в Бельгию,мой сын 18 лет со мной,как ему законно пересечь границу во время войны,если ему 18?какие есть варианты

Відповіді юристів (4)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, це питання регулюють правила перетину кордону. Ознайомтесь за посиланням.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...

    Роз'яснення прикордонної служби.

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Якщо є питання Задавайте.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Наталля!

    Для виїзду Вашому сину потрібні підстави, оскільки він вже є повнолітньою людиною.

    З ними можна ознайомитись в останніх роз'ясненнях ДПСУ від 7 листопа да 2022 рок тут:

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Але Ви не все там зможете зрозуміти... тому ще краще просто звернутись до мене, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото. Я постараюсь вирішити Вашу проблему.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Наталія.

    Для перетину кордону йому потрібно мати підставу. Не думаю, що вона у нього є, а тому його виїзд за кордон найближчим часом неможливий.

    Але тим не менше, ознайомтесь із правовими підставами - https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Добрий вечір!

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)

    "Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років які постійно проживають за кордоном можуть виїжджати за наявності відповідних відміток в паспортному документі,згідно ст. 4 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду гр. України» якими можуть бути:

    - відмітка міграційної служби в паспортному документі «Постійне проживання в «___»/печатка «Оформлено виїзд на постійне проживання» ( назва країни і дата);

    - відмітка дипломатичної установи України в паспортному документі «Постійне проживання «___»/«Прийнятий на консульський облік» або довідка про перебування на консульськомуобліку, яка формується з використанням засобів відомчоїінформаційної системи МЗС.

    Для підтвердження підстав перетину державного кордону України на виїзд, крім документів, що підтверджують особу необхідно надати документи, що підтверджують статус особи, яка не підлягає призову на військову службу під час мобілізації та має право на виїзд з України.Візи іноземних країн, які видаються чоловікам - громадянам України, не підтверджують постійне проживання в цих країнах та не дають право на виїзд військовозобов’язаним.

    Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які постійно проживають за кордоном – мають право на виїзд з України, але:

    Громадяни України, які постійно проживають за кордоном, підлягають консульському обліку.

    Під час перетинання державного кордону України такі особи мають надати відповідний паспортний документ з відмітками Державної міграційної служби України «Оформлено виїзд на постійне проживання» та дипломатичної установи України «Прийнятий на консульський облік».

    ЯК ПРАВИЛО, ЦЕ МОЖЛИВО, ЯКЩО Є ПМП ЗА ДОЗВОЛОМ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ АБО ЗА РІШЕННЯМ КОНСУЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ У ДЕРЖАВІ ПЕРЕБУВАННЯ.

    У разі наявності

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України