Задайте питання юристу

907 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 21 листопада 2022, питання №76079

Знесення нерухомості в судовому порядку

Доброго дня.
Придбав спарений котедж, зданий в експлуатацію, документи на котедж є. На даний момент ділянка під котеджем в оренді (комунальна власність).
Сусід намагається через суд домогтися знесення котеджів, мотивуючи це тим, що вони були збудовані на відстані менше ніж 25м від річки ("річка" має ширину 1м і глибину 50см).
Чи є якісь шанси у сусіда домогтися скасування дозволів на будівництво і в кінцевому підсумку знесення?
Дякую за відповідь!

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Назаре!

    На жаль це так і є!

    Такі питання регулюються Водним і Земельним кодексами України. З метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності, а також з метою захисту споруд від підтоплень під час паводків, забезпечення доступності прибережних територій для усіх без вийнятку громадян вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги (ст. 88 ВКУ, ст. 60 ЗКУ).

    ПЗС встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період — період річного циклу, протягом якого спостерігається низька водність) шириною:

    — для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів — 25 метрів;

    — для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів — 50 метрів;

    — для великих річок, водосховищ на них та озер — 100 метрів.

    Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється. Тому, наприклад, при великій крутизні схилів, ПЗС Дніпра може сягати 200 м у ширину. Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води (берегової лінії). Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках усіх категорій земель, крім земель морського транспорту.

    Треба подивитись, за яких обставин отримував дозвіл на будувництво попередній власник, і чи узгоджував він це з природоохоронними органами.

    Волієте продовжити цю розмову, звертайтесь до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото. Спробую проаналізувати з правової точки зору і перспективи судового позову цю ситуацію.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Питання не таке однозначне. Перш за все необхідно знати, чи встановлювалась водоохоронна зона та чи зареєстрована ця "річка" в Державному водному кадастрі. Також необхідно перевірити цільове призначення земельних ділянок згідно містобудівної документації.

    Справа досить специфічна та, на мій погляд має перспективи, але потрібно відпрацювати більш грунтовно

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Назаре.

    Звертайтесь до мене індивідуально, спробую провести грунтовне дослідження Вашого питання.

    Десятник  Володимир  Олексійович
    Десятник Володимир Олексійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 51 рік досвіду

    Для відповіді на запитання необхідно дослідити правничі позиції Верховного Суду в подібних справах, які є обовязковими для всіх інших судів України.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 0 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025