Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Що робити, якщо військовослужбовець, щодо якого відкрито службове розслідування, відмовляється писати пояснення?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Максиме!
Військовослужбовець повинен виконувати наказа командира. Якщо він того не робить можна вжити до нього міри адміністративного характеру.
Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Адвокат, 25 років досвіду
Доброго дня.
Право надати письмові пояснення це є правом особи і якщо вона відмовляється від надання пояснень, то про це складається акт підписаний не менш ніж двома свідками і надалі така відмова не є перешкодою для подальшого службового розслідування.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Якщо військовослужбовець відмовляється надати пояснення, має бути складений Акт про відмову від цього. Тобто це право особи, а не обов'язок.
Успіхів.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброго вечора!
Має право відмовитися від дачі пояснення:
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141):
Конституція України | від 28.06.1996 № 254к/96-ВР (rada.gov.ua)
"Стаття 63. Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.
Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.".
При наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!