Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день, я проживаю в настоящее время и работаю в Одессе, но прописана в Кропивницком. Заключила декларацию с семейным врачом здесь, в Одессе. Не являюсь ВПО, просто так получилось. Мне возможно понадобится пройти процедуру получения инвалидности в связи с артрозом коленных суставов, медицинские показания есть. Долго лечилась в частной больнице, перенесла две операции. Подскажите, с чего начать? Позволяет ли мне закон получить инвалидность в Одессе, то есть не по прописке? Можно ли потом оформить удостоверение инвалида, чтобы вообще не ездить в Кропивницкий? Не будет ли вопросов у каких-либо органов, почему документы оформлены не по месту прописки?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ірина!
Для отримання інвалідності необхідні такі документи:
Дати аналізів та виписок мають відповідати терміну проведеного лікування та обстежень і, відповідно, датам лікарняних листів. Документи, що використовуються для визначення причинного зв'язку інвалідності, подаються в оригіналі або копії, засвідчені в установленому законодавством порядку.
Лікарсько-консультативна комісія лікувального профілактичного закладу охорони здоров'я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії за формою, затвердженою МОЗ.
Комісії проводять своєчасно огляд (повторний огляд) осіб, що звертаються для встановлення інвалідності.
Комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п'яти робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії та приймає рішення про наявність чи відсутність інвалідності.
За наявності підстав для заочного проведення медико-соціальної експертизи, комісія проводить експертизу протягом трьох робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії. У разі коли Голова або окремі члени Комісії (навіть один член комісії) не згодні з прийнятим рішенням, окрема думка зазначається в Акті огляду Комісії, який подається у триденний строк обласній або центральній міській комісії.
Найчастішими відмовами МСЕК для призначення групи інвалідності є:
Що стосується прописки, то це не повинно впливати на поцедуру отримання інвалідності. Тим більше, що Ви лікувались, як я зрозумів, в Одесі. Проте я би Вам радив отримати статус ВПО. Ви маєте на це право, і ВПО дозволить Вам без проблем обминути питання прописки. Крім того, я думаю, що Вам не будуть зайві 2 тис. грн.
Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.
Якщо ж консультація була достатньою, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.