Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 05 грудня 2022, питання №76604

Що робити якщо в реєстрі одне призвище, а документи всі на іншому призвищі

Що робити в такому випадку коли мати хотіла змінити призвища дітям на призвище нового чоловіка(це ще було 93-95 роки ) , вони подали заяву і їм сказали їхати в інше місто забирати нове свідоцтво, але за причинами вони його не забрали (підпис не ставили , старе свідоцтво зі старим призвищем залишилося), діти виросли, паспорт ,посвідчення водія, одруження, розлучення і т. д. всі документи були регистровані на те призвище, що було з самого початку, потім показало в реєстрі (це вже 22 рік )що у дітей призвище нового чоловіка, а не їх старе та, те яке написано в свідоцтві про народження , коли мати поїхала дізнаватися чому так то її обвинили ,що її діти живуть і жили по фальшивих документах. Хіба за ці всі роки , не виявилося,що людина в реєстрі під не таким призвищем живе , але їй все регистровали в реєстрі, і навіть свідоцтво про смерть, зарегистрировали на те призвище чщо було з самого початку. Що робити в таких випадках, і справді, що мати вина повністю в цьому ?(свідоцтво про народження нового немає і підписа, що забрали теж , вся реєстрації проводилась по тому свідоцтву ,що з народження але в реєстрі він записаний, як по новому свідоцту ,якого мати навіть не бачила і дізналась про це нещодавно)

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Оксана!

    Помилки особливо часто зустрічаються в документах, виданих до 2000 року, а саме помилки у прізвищах та іменах осіб, які сталися в результаті невірного перекладу при заміні паспортів після встановлення незалежності України.

    Так, частими є випадками, коли у свідоцтві на право власності на будинок у прізвищі власника допущена помилка. У повсякденні це може і не завдавати власнику незручностей, проте проблеми почнуться, коли особа, наприклад, забажає продати будинок. І як результат – відмова нотаріуса вчиняти будь-які дії стосовно цієї нерухомості, поки помилка не буде виправлена.

    На сьогодні існує два способи виправити помилки в документі:

    – позасудовий — шляхом звернення до органу, що видав документ;

    – судовий — шляхом встановлення належності правовстановлюючого документа конкретній особі.

    Позасудовий спосіб вирішення проблеми

    Слід зазначити, що найпростіше вирішити проблему, звернувшись до органу, який видав такий документ. Слід подати заяву про виправлення технічної помилки. У ній обов’язково потрібно вказати суть помилок і додати документи, що підтверджують їх наявність. При цьому орган може виправити помилку в документі лише тоді, коли в самих документах, на підставі яких видавався правовстановлюючий документ, такої помилки немає і вона була допущена саме з вини відповідного органу.

    Але! На практиці виникають ситуації, коли орган, що видавав правовстановлюючий документ, ліквідовано, а орган, в якому знаходиться архівна реєстраційна справа, не наділений повноваженнями виправляти такі помилки. В цьому випадку єдиним способом вирішення зазначеної проблеми є звернення до суду в порядку окремого провадження з відповідною заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

    Судовий спосіб вирішення проблеми

    Ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

    Суд може розглянути справу про встановлення фактів, що мають юридичне значення, якщо:– такі факти породжують юридичні наслідки (тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення прав громадян);– законодавством не передбачено інший порядок їх встановлення; встановлення факту не пов’язано з наступним вирішенням спору про право.

    Заява подається до суду за місцем проживання особи.

    Увага! За подачу такої заяви необхідно заплатити судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу ( зараз це 405 грн 40 коп).

    Під час судового розгляду суд встановлює що документ, виданий певній особі, дійсно їй належить, але суд не має права вносити виправлення у цей документ.

    На підставі судового рішення про встановлення факту, що має юридичне значення, особа може в подальшому оформити майнові чи немайнові права.

    Якщо виникнуть уточнення, звертайтесь до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація виявиться для Вас достатньою, активцйте сіру галочку та залиште відгук.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Складна ситуація, а тому потрібно звертатись до адвоката.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України