Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Хочемо купити будинок в Харківській області, але немає приватизації ділянки. Продавець вступив в право власності на цей будинок і документи на будинок наче в порядку, але засмучує відсутність приватизації самої ділянки. Чи може це а майбутньому привести до проблем, бо кадастр в області закритий.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго вечора, Юрію!
По великому рахунку переживати Вам нема за що. Порядок приватизації ділянки під житловаим будинком такий:
В першу чергу необхідно звернутися до землевпорядної організації для розробки документації із землеустрою щодо встановлення/відновлення меж земельної ділянки в натурі, тобто на місцевості, на земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про землеустрій», розробниками документації із землеустрою можуть бути:
Умови та порядок виготовлення технічної документації на земельну ділянку регулюються договором, який укладається між сторонами, проте максимальний строк складання документації із землеустрою, крім документації із землеустрою, яка одночасно є містобудівною документацією, не повинен перевищувати 6 місяців з моменту укладення договору
Після складання технічної документації із землеустрою відомості вносяться до Державного земельного кадастру. Для цього вам необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора з такими документами:
Процес державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі не може перевищувати 14 днів з моменту подачі документів та є БЕЗОПЛАТНОЮ послугою. Після реєстрації замовник отримує витяг з Державного земельного кадастру, якій містить, зокрема, кадастровий номер земельної ділянки.
Після отримання витягу з Державного земельного кадастру документи можна подавати до органу місцевого самоврядування для прийняття рішення сесії про передачу у власність земельної ділянки.
У заяві необхідно зазначити:
До заяви потрібно додати:
Відповідно до ч. 2 ст. 118 Земельного кодексу України за результатом розгляду поданого клопотання відповідний орган у місячний строк з дня отримання технічної документації із землеустрою щодо встановлення/відновлення меж земельної ділянки в натурі приймає рішення про її затвердження та передачу земельної ділянки у власність або вмотивоване рішення про відмову.
Після надання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування дозволу з приводу передачі земельної ділянки у приватну власність, громадянину необхідно зареєструвати право власності на земельну ділянку. Реєстрацію можна зробити через місцевий центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), або у нотаріуса.
Для реєстрації права власності на земельну ділянку особі необхідно звернутися з такими документами:
Послуга з реєстрації права власності на земельну ділянку надається протягом 5 робочих днів та НЕ Є БЕЗКОШТОВНОЮ. Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачає, що за надану послугу стягується плата у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 2022 рік – 248,10 грн). Якщо проводити реєстрацію у нотаріуса, окрім послуги реєстрації необхідно буде сплатити послуги нотаріуса.
Після внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державний реєстратор видає заявнику витяг про проведену державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, на якій розташований приватний житловий будинок.
Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче допоможу,
Адвокат, 25 років досвіду
Доброго дня.
Принципово, нічого страшного в цьому не має, хоча й додає Вал зайвого клопоту. У земельній ділянки повинен бути кадастровий номер, без цього нотаріус не посвідчить договору купівлі-продажу. Наявність кадастрового номеру свідчить про наявність технічної документації та визначенню меж земельної ділянки
. В наступному Ви зможете приватизувати цю земельну ділянку самостійно.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Юрій.
Це не матиме для Вас якихось реальних проблем. Головне, аби ділянка мала кадастровий номер, а приватизувати її Ви зможете згодом після укладення договору.
Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти