Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 12 грудня 2022, питання №76910

До кого звертатись, якщо на останньому поверсі багатоквартирного будинку потік дах?

В одній із кімнат з'явилась пліснява на стінах. Та в коридорв конденсат на натяжному потолку. В частині де видно стелю, мокрі плями. Куди звертатись для вирішення проблеми. Дякую

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Вікторія

    Ремонт даху житлового будинку є прямим обов'язком виконавця житлово-комунальних послуг (ЖЕКу). Тому спочатку вам необхідно звернутися з відповідною заявою до вашого ЖЕКу про необхідність ремонту даху.

    В разі ігнорування виконавцем послуг своїх обов'язків, у тому числі щодо ремонту даху будинку, ви, як споживач житлово-комунальних послуг, маєте право викликати представника виконавця для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо. Працівник ЖЕКу повинен з'явитися на ваш виклик протягом щонайбільше двох робочих днів. Акт-претензія складається вами та представником ЖЕКу і скріплюється вашими підписами. Якщо ж представник ЖЕКу не з'явився в зазначений строк або необґрунтовано відмовився від підписання акта-претензії, то такий акт можуть підписати не менш як два споживачі (наприклад, ви та ваш сусід по будинку).

    Такий акт-претензія слід віднести в ЖЕК, який протягом трьох робочих днів повинен вирішити питання про належне виконання своїх обов'язків або надати вам обґрунтовану письмову відмову в задоволенні ваших претензій.

    Якщо ж ремонт даху не провели і вас залило, то для того, щоб гарантувати собі відшкодування завданих збитків внаслідок залиття квартири, необхідно знати, що, швидше за все, це відбуватиметься через суд. Відповідачем по справі буде ваш ЖЕК. Однак варто не набувати, що будуть суду потрібні не ваші слова та емоції, а докази.

    В першу чергу необхідно зафіксувати факт самого затоплення та одразу оцінити приблизну вартість завданих збитків.

    Це можна зробити, викликавши того ж працівника ЖЕКу. В такому акті зазвичай вказується дата події, описуються характерні пошкодження, завдані залиттям квартири, перераховуються пошкоджені предмети і орієнтовна вартість завданої залиттям шкоди.

    Звичайно, це буде приблизна оцінка завданих збитків. Більш точно може бути визначено лише суб'єктом оціночної діяльності, тобто експертами.

    За результатами оцінки збитків у вас буде висновок експерта, який можна буде пред'явити в суді як доказ.Потім необхідно звернутися до суду (для рівнян - це Рівненський міський суд) з цивільним позовом про відшкодування збитків (матеріальної, а за бажанням і моральної, шкоди), до якого додати відповідні зібрані Вами докази.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Якщо ж консультація виявилась достатньою, активуйте біля мене сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Вікторія.

    Звертайтесь до ЖЕКу. Ось за цим посиланням приблизний зразок заяви: https://yurporada.kiev.ua/uk/poradi-iurist-v/kak-s...

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, до старшої дома, або голови осбб. Зателефонуйте у ЖЕК, напишіть заяву у міську раду.

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України